Góralska kuchnia na Sabałowych Bajaniach. Chętnych nie brakowało... - podhale24.pl
Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta
Szczawnica
Clouds
25°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 54 %
Clouds
24°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
25°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 52 %
Clouds
27°
Wiatr: 9.72 km/h Wilgotność: 48 %
Clouds
26°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 56 %
Clouds
24°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 67 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
38 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
10.08.2022, 19:21 | czytano: 2350

Góralska kuchnia na Sabałowych Bajaniach. Chętnych nie brakowało...

Tarcioki, moskole, kapusta na maślance, a może śliwcorka? Tradycyjnych góralskich skamołyków można było dziś spróbować na stoisku Koła Gospodyń Wiejskich z Bukowiny Tatrzańskiej.

Fot. Monika Para-Miśkowiec
Fot. Monika Para-Miśkowiec
Podczas Sabałowych Bajań organizatorzy zadbali o ucztę nie tylko dla ducha, ale i dla ciała. Panie z Bukowiny Tatrzańskiej przygotowały wyśmienite regionalne dania, jak kapustę na maślance, kluski tarcioki rucane z boczkiem, żurek, moskole z masłem, chleb ze smalcem, gołąbki, śliwcorkę, czyli zupę śliwkową i różnego rodzaju ciasta.

Koło Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej prężnie działa i pokazuje się na wielu festiwalach. Doświadczone kucharki zaskakują smakołykami kuchni regionalnej. Ostatnio brały udział w Festiwalu od Kuchni w Krakowie, gdzie zajęły 3. miejsce w konkursie za artystyczną dekorację góralskiej snurki do ślubu.

Kolejna okazja do spotknia z KGW z Bukowiny Tatrzańskiej będzie już w najbliższą niedzielę, podczas 13. Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem. Gospodynie zorganizują pokaz gotowania klusek. - Będzie też gulasz myśliwski, moskole i ciasto – zaprasza Zofia Babiarz, szefowa Koła Gospodyń Wiejskich w Bukowinie Tatrzańskiej.

mp/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas