Podhalańska Bitwa Smaków w Szaflarach (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 05 grudnia
Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.58 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 10.98 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 79 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
14 %
Zakopane
94 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 47 | 94 %
Koronawirus
1
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
1
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
8
4
29.08.2022, 20:13 | czytano: 2595

Podhalańska Bitwa Smaków w Szaflarach (zdjęcia)

Gospodynie z powiatu nowotarskiego rywalizowały w ostatnią niedzielę sierpnia w Szaflarach, podczas Podhalańskiej Bitwy Smaków.

Licznie zgromadzeni goście mieli okazję spróbować przepysznych i zaskakujących potraw przygotowanych na bazie kapusty – głównego składnika dań konkursowych.

W bitwie udział wzięło dziesięć kół: z Dębna Podhalańskiego, Harklowej, Ludźmierza, Morawczyny, Ochotnicy Górnej, Ostrowska, Skawy, Szlembarku, Zaskala i Zubrzycy Górnej. Na stołach gościły gołąbki, kapuśniaki, groch z kapustą, pierogi i krokiety, bigos tradycyjny, placki, kwaśnica a nawet kapusta na słodko i chleb pieczony na liściu kapusty. Komisja oceniająca przygotowane przez gospodynie potrawy miała przed sobą trudne zadanie.

W skład komisji konkursowej weszli: kierownik biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Maciej Tylka (przewodniczący), wójt Szaflar Rafał Szkaradziński, asystent wiceministra Sportu i Turystyki Andrzeja Guta-Mostowego Mateusz Łękawski, asystent posła Jana Dudy Łukasz Rutkowski, dyrektor GCKPiT w Szaflarach Iwona Gal oraz przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich w Szaflarach Janina Ciszek i Danuta Rol. Przepysznych potraw próbował nawet sam wiceminister Klimatu i Środowiska Edward Siarka, który przybył na wydarzenie wraz z małżonką.

Wobec wyrównanego wysokiego poziomu wszystkich przygotowanych potraw komisja postanowiła przyznać:
I miejsce i bon o wartości 1000 zł dla Koła Gospodyń Wiejskich w Ochotnicy Górnej,
II miejsce i bon o wartości 800 zł dla Koła Gospodyń Wiejskich Szlembark,
III miejsce i bon o wartości 600 zł dla Koła Gospodyń Wiejskich w Zaskalu.

Dodatkowo wyróżnienia oraz bony o wartości 300 zł każdy otrzymały koła gospodyń wiejskich ze Skawy, Zubrzycy Górnej, Ludźmierza i Dębna Podhalańskiego.
Pozostałe reprezentacje z Harklowej, Ostrowska i Morawczyny otrzymały nagrody za udział w konkursie w postaci bonów o wartości 250 zł każdy.

Oprócz rywalizacji kulinarnej i degustacji, w programie znalazła się także część artystyczna. Na scenie zaprezentowali się: Gminny Młodzieżowy Zespół Góralski z Szaflar, Kasia Waberska oraz zespół Zbrucz z Tarnopola. Na zakończenie zebrani bawili się przy muzyce zespołu Kumple Janosika.

Szereg atrakcji przygotowano także na najmłodszych uczestników. Na dzieci czekały zjeżdżalnie, dmuchańce, tatuaże brokatowe oraz gry i konkursy z nagrodami.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Szaflary, Stowarzyszenie Dla Rozwoju Gminy Szaflary, Koło Gospodyń Wiejskich Szaflary oraz Gminne Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Szaflarach.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Nowotarski Krzysztof Faber.

Tekst i zdjęcia: GCKPiT w Szaflarach, r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
ot tak22:17, 29 sierpnia 2022
Posel od chrustu uczyl żonę jak ma warzyc
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas