Lodowisko na płycie Rynku z rekordową frekwencją - podhale24.pl
Wtorek, 06 czerwca
Imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego
Czarny Dunajec
Rain
13°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
14°
Wiatr: 2.196 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
15°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
13°
Wiatr: 1.332 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
13°
Wiatr: 96.552 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
22 %
Zakopane
34 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
16.03.2023, 12:47 | czytano: 1743

Lodowisko na płycie Rynku z rekordową frekwencją

Około 18 tysięcy osób skorzystało zimą z plenerowego lodowiska na płycie Rynku. To 15-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku - informuje Urząd Miasta w Nowym Targu.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Magistrat podkreśla, że lodowisko odwiedzali mieszkańcy miasta i turyści. W tym drugim przypadku szczególnie aktywne okazały się grupy zorganizowane, wypoczywające w stolicy Podhala lub okolicznych miejscowościach. Do Nowego Targu na łyżwy wybrali się turyści m.in. ze Śląska i Mazowsza.

- Bardzo pozytywne opinie m.in. na temat jakości lodu oraz lokalizacji lodowiska zbierali pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany - informuje UM.

W chwili obecnej trwa rozmrażanie lodu. Proces ten zajmuje około dwóch tygodni. W tym roku, ze względu na warunki atmosferyczne, a dokładniej duże wahania temperatury, rozmrażanie potrwa nieco dłużej. Wykonawca zdążył natomiast usunąć elementy infrastruktury, m.in. kontenery pełniące wcześniej rolę przebieralni, wypożyczalni i kasy.

- Kiedy lód zniknie, rozpocznie się demontaż konstrukcji samego lodowiska. Zgodnie z zawartą umową wykonawca jest zobowiązany do naprawienia ewentualnych szkód powstałych na płycie Rynku - zaznaczają urzędnicy.

oprac. r/
Ankieta
Ankieta zakończona

Wybierasz na łyżwy na nowotarski Rynek?

 • 19%
  Tak, jeżdżę tam co roku
 • 8%
  Tak, jeździmy całą rodziną
 • 8%
  Tak, ale to będzie mój pierwszy raz
 • 21%
  Nie, nie jeżdżę na łyżwach
 • 44%
  Nie, nie wybieram się
Oddanych głosów: 106
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
wyborca11:11, 17 marca 2023
Czas rozliczyć Szymczyka i Stegową z tego bałaganu, który zafundowali w sercu miasta.
wstążki&kolesiostwo09:46, 17 marca 2023
Jak czytam ten komunikat to od razu widzę, że winnym tych katastrofalnych zaniedbań, tego syfu, który był przez całą zimę wokół lodowiska - jest pan Szymczyk. Te obskurne kontenery jak na budowie, powalane choinki, bałagan i na koniec zniszczenia płyty rynku. Pamiętamy też dwa huczne otwarcia lodowiska z poprzedniego sezonu, które nie doszły do skutku. Ej Watycha zatrudniaj dalej kolesiów
Wania08:33, 17 marca 2023
Cytuję pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany - informuje UM.
Czyli za trn bajzrl i zniszczrnia odpowiada kierownik Szymczyk. Brawo rla pani rzecznik. No to teraz panie Watycha kolejna nagroda dla kierownika bo u Watychy wszystki jest na odwrót
Wania08:33, 17 marca 2023
Cytuję pracownicy Referatu ds. Sportu i Turystki, którzy regularnie kontrolowali płytę Rynku. Każdy sygnał od mieszkańców dotyczący ewentualnych niedociągnięć był sprawdzany, a problem niezwłocznie rozwiązywany - informuje UM.
Czyli za trn bajzrl i zniszczrnia odpowiada kierownik Szymczyk. Brawo rla pani rzecznik. No to teraz panie Watycha kolejna nagroda dla kierownika bo u Watychy wszystki jest na odwrót
Obserwator23:59, 16 marca 2023
Wspaniała wiadomość dla przedsiębiorców i kupców w Nowym Targu.
Prosimy ustawiać się w kolejce, od dzisiaj plac na płycie rynkowej będzie za darmo, a być może że nasz dobrotliwy burmistrz jeszcze wam dopłacaci
Chyba że dla naszej władzy są równi i równiejsi, bo jak widać to faworyzuje się przedsiębiorców zamiejscowych którzy nawet podatków nie płacą w tym dobrotliwym mieście
Jak widać Pani wstążka dalej dobrze się bawi za nasze pieniądze,
A wy frajeży płacicie i płaćcie.
Viktor21:18, 16 marca 2023
Każdy kto był na lodowisku widział ile ludzi było zawsze. Trole opozycyjne nie mogą w to uwierzyć, więc podważają liczbę użytkowników. Często na lodzie było 100-200 osób. Ale zza komputera tego nie widać co nie?
liczydło20:04, 16 marca 2023
Te statystyki są zapewne tak samo wydmuchane i zafałszowane jak wskaźniki, jakie wstawił nasz tercet egzotyczny Watycha&Wojtaszek&Stegowa do projektu na pozyskanie środków dla MCK - podobno to miało być z milion rocznie! No, to jest dopiero rozmach... na miarę miejskiego centrum kultury XXI w. I pewnie tak jest, hahahhahha. Na papierach urzędowych.
Wera16:30, 16 marca 2023
Jakoś nie wierzę w 15% przyrost. Miasto zmieniło zasady rozliczania i tym razem nie miało udziału w utargu z biletów. Nowy operator nie musiał cyganić na niewydawaniu paragonów. I jest cud.
Nt14:59, 16 marca 2023
Wybory za rogiem to i jest reakcja na zarzuty i ankieta ;))
Spektakularny lodowiskowy przekret. Czy podobnie jest z przetargami za smieci, drogi etc? Czy zarzadzaja publicznymi srodkami kompetentni ludzie?
Pis/PO jedno zlo. Ta wladza sie rozbuchala i jest do wymiany..
Iga14:24, 16 marca 2023
A mi się podobało. Jest coś dla ludzi.
obserwator14:02, 16 marca 2023
i o tyle więcej zachoruje na raka płuc itp.
com13:53, 16 marca 2023
Rekordowy wzrost.

A co innego można było robić w mieście skoro ŻADNYCH atrakcji nie było poza lodowiskiem i Jarmarkiem Bożonarodzeniowym? Tutaj się naprawdę nic nie dzieje, żadnych koncertów, imprez.. Nawet w Sylwestra nic się nie działo. Mamy MOK (mck... :/) w którym także nic ciekawego nie ma.
Góralka13:29, 16 marca 2023
To taka prawda "na odwrót" reakcja władz miasta na interwencję Stanisława Kułacha. Niestety frekwencja nie jest tu sukcesem wydano potworne pieniądze oraz świadomie naraża się ludzi na utratę zdrowia. Ale rozrywka i wstążki w tym mieście są priorytetem. A potem jakoś się to naprawi....
Bez ogródek13:12, 16 marca 2023
Świetna informacja. 18 tysięcy wejść pomnożone przez 10 zł daje równe 180 tysiaków zysku dla przedsiębiorcy. Miasto dodatkowo mu dopłaca za wynajem lodowiska 159 tysiaków oraz pokrywa koszty prądu. Żyła złota. Tylko dlaczego nie zarabia na tym miasto tylko prywaciarz z Rudy Śląskiej??? Proste. U Watychy wszystko jest na odwrót!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas