Ślady przeszłości w ZSTiP (zdjęcia) - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
02.05.2016, 11:34 | czytano: 2278

Ślady przeszłości w ZSTiP (zdjęcia)

Tegoroczne spotkanie uczniów z Josef Durler Schule z Rastatt z rówieśnikami z klasy trzeciej technikum elektrycznego Zespołu Szkół Technicznych i Placówek skoncentrowane było wokół zadania projektowego „Zachować pamięć”, poświęconego trudnemu rozdziałowi historii obydwu krajów związanego z tragicznymi wydarzeniami II wojny światowej.

arch. szkoły
arch. szkoły
Na wiele dni przed przyjazdem uczniowie rozpoczęli pracę w swoich szkołach, przygotowywali się mentalnie i merytorycznie do wizyty w obozie zagłady Auschwitz, rozmawiali ze świadkami historii. Jedno ze spotkań, z kapitanem Jerzym Widejko, byłym żołnierzem Armii Krajowej, zostało sfilmowane, a przeprowadzony wywiad zaprezentowany podczas pracy w grupach. Eksploracji historycznej poddane zostało życie przed wybuchem wojny, codzienność w getcie oraz historia ucieczki z Auschwitz śp. Jerzego Bieleckiego, byłego dyrektora naszej szkoły. Efektami pracy są wystawa fotograficzna oraz komiks a ponad wszystko przesłanie „Nigdy więcej …”.

Podczas pobytu w Polsce goście z Niemiec odwiedzili Kraków, Zakopane, zwiedzili szkołę. Mieszkając u rodzin poznali codzienne życie w polskich domach, spędzili razem wiele czasu poza oficjalną częścią programu. Byli pod wrażeniem serdeczności i gościnności polskich rodzin. Już planowane są spotkania w czasie wakacji.

Sześciodniową wizytę zakończyła uroczystość pożegnalna, w czasie której uczniowie otrzymali certyfikaty, a po części formalnej uczyli się z powodzeniem tańca góralskiego, który ocenili profesjonaliści z przygrywającej kapeli.
Projekt został dofinansowany przez Radę Rodziców ZSTiP i Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas