Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera w Rabce-Zdroju z wizytą w Niemczech i Holandii (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Czarny Dunajec
Clear
18°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
18°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
18°
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
20°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 87 %
Clear
17°
Wiatr: 8.172 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
42 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
17.06.2024, 22:54 | czytano: 628

Uczniowie z Zespołu Szkół im. ks. J. Tischnera w Rabce-Zdroju z wizytą w Niemczech i Holandii (zdjęcia)

W dniach 9-14 czerwca miała miejsce rewizyta uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego o Technikum Informatycznego im. ks. J. Tischnera (czyli popularnie Górki) w szkole partnerskiej Betty Reis Gesamtschule w Wassenbergu.

arch. szkoły
arch. szkoły
Jest to rezultat nawiązania współpracy między szkołami, której głównym celem jest poznanie kraju partnera wraz z jego kulturą, obyczajami i historią oraz doskonalenie komunikacji w języku angielskim i niemieckim. W pierwszej części projektu uczniowie z Niemiec gościli w Rabce-Zdroju w marcu br., zwiedzając Kraków i składając wizytę w miejscu pamięci Auschwitz- Birkenau.

W czerwcowej edycji uczestnicy wymiany zwiedzili miasto goszczące Wassenberg, Kolonię, Aachen oraz Roermond (miasto w Holandii). W czasie wymiany uczniowie mieli okazję zobaczyć nie tylko cenne zabytki: katedrę w Kolonii, katedrę w Aachen wraz z urokliwym Starym Miastem, ale także poznać codzienne życie niemieckich rodzin, u których byli zakwaterowani. Było to nie tylko edukacyjne, ale i inspirujące doświadczenie, które na długo pozostanie uczestnikom w pamięci.


Przedsięwzięcie było współfinansowane przez organizację Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Organizatorami projektu po stronie polskiej byli nauczyciele: Krzysztof Klimasara, Anna Wolska, Marzena Bednarczyk, Agata Maksymiak

źródło: szkoła
Reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas