Piątek, 19 lipiec 2019, Imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława
Jabłonka i okolice
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clear
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 63
Clouds
18°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
04.02.2016, 13:05 | czytano: 3052

44. Góralski Karnawał wystartował (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski

Barwnym i głośnym przejazdem przez Bukowinę Tatrzańską bryczek i powozów konnych - wypełnionych muzykantami, śpiewakami, artystami, kolędnikami, tancerzami i gośćmi imprezy - rozpoczął się 44. Góralskim Karnawał. Impreza, krótsza w tym roku o jeden dzień, potrwa do niedzieli.

Góralski Karnawał to przede wszystkim konkursy kolędniczy i tańca zbójnickiego. Przesłuchaniom i przeglądam towarzyszą liczne imprezy towarzyszące. W czwartek atrakcją jest Wieczór Pieniński, w piątek - Orawski, a w sobotę - Spiski. To możliwość spotkania z żywym folklorem tych regionów. Szczegółowy program imprezy w dziale "Co, gdzie, kiedy".

Gości karnawału i uczestników witał ze sceny Domu Ludowego dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury Bartłomiej Koszarek. - Jest dobry czas. Jest zima. Tak wygląda śnieg - żartował do turystów, wskazując za okno i nawiązując do wiosennej pogody, która dziś niespodziewanie zmieniła się w zimową.

- Życzę wam, żeby te cztery wspólne dni zostały wam w pamięci - mówił wójt gminy Stanisław Łukaszczyk.

Prezes Zarządu Głównego Związku Podhalan Andrzej Skupień zauważył, że Góralski Karnawał to święto żywej kultury góralskiej. - Cieszymy się, że górali nie musimy już oglądać w muzeum - mówił. - Życzę wam dobrej zabawy, a gospodarzom, żeby wszystko się udało.

- Wracajcie tutaj na nasze imprezy co roku - zachęcał przewodniczący Rady Gminy Władysław Piszczek.

Na koniec starosta tatrzański Piotr Bąk, który z powodu korków przyjechał nieco spóźniony, dodał, że cieszy się, iż w Bukowinie spotyka się cała polska, podtatrzańska góralszczyzna. - A to wszystko stoi na twardym fundamencie, jakim jest wiara i patriotyzm - podkreślił.

r/ zdjęcia: Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij