Czwartek, 17 październik 2019, Imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli
Jabłonka i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Clear
15°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 58
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
szkoła
16.10.2019, 21:31

Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Akcja w szkołach w całym kraju

14 listopada, w dniu obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w szkołach w całej Polsce zorganizowana zostanie akcja edukacyjna „Kącik diabetyka”. Ma ona na celu zaznajomienie dzieci i młodzieży, a także ich rodziców oraz nauczycieli z aspektami tej choroby, jakie niesie ze sobą zagrożenia i skutki. "Kącik" zagości m. in. w szkole w Szczawnicy.

16.10.2019, 20:19

Dzień Edukacji Narodowej w II LO (zdjęcia)

NOWY TARG. Dzień Edukacji Narodowej jest świętem upamiętniającym dokonania Komisji Edukacji Narodowej, a także uroczystością łączącą ludzi związanych z oświatą. W II LO - to tradycyjne spotkanie z emerytowanymi nauczycielami i pracownikami szkoły oraz symboliczne włączenie do grona szkolnej społeczności pierwszoklasistów.

16.10.2019, 12:31

Biblioteka Pedagogiczna w Nowym Targu zaprasza (materiał partnera)

Głównym celem Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Targu jest zagwarantowanie dostępu do różnorodnych źródeł wiedzy osobom kształcącym się i doskonalącym, w szczególności nauczycielom, studentom i uczniom. Naszym priorytetem jest wspomaganie procesu uczenia się przez całe życie, zapobieganie wykluczeniu cyfrowemu oraz współudział w tworzeniu społeczeństwa informacyjnego.

15.10.2019, 22:20

Kadeci–laureaci – na szlaku Armii Andersa (zdjęcia)

NOWY TARG. Piękna, ciekawa i pouczająca tygodniowa wyprawa do słonecznej Italii stała się udziałem szóstki kadetów z Prywatnego LO dla Młodzieży w Szkołach Średnich im. prof. Venuleta. Taką wspaniałą nagrodę odebrali laureaci pierwszej edycji konkursu dla klas mundurowych „Żołnierze w służbie historii”, organizowanego przez Biuro Edukacji Narodowej IPN wspólnie z Ministerstwem Obrony Narodowej.

15.10.2019, 20:28

Pasowanie na ucznia w SP Krauszów (zdjęcia)

Zanim jednak 10 dzieci ze Szkoły Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Krauszowie zostało pasowanych przez dyrektor Barbarę Stalę na uczniów, musiało się wykazać wiedzą i umiejętnościami.

15.10.2019, 20:00

I miejsce uczniów Goszczyńskiego w Turystycznym Marszu na Orientację (zdjęcia)

W rezerwacie „Bór nad Czerwonem” odbył się Turystyczny Marsz na Orientację zorganizowany przez oddział PTTK Nowy Targ.

14.10.2019, 08:57

Budowanie pamięci o Kresach Wschodnich

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu wzięli udział w wycieczce na Ukrainę w ramach realizacji „Marszałkowskiego programu budowania pamięci historycznej o Kresach Wschodnich Rzeczypospolitej”. Programem zostało objętych 50 uczniów głównie klas drugich, którzy otrzymali dofinansowanie w kwocie 12 960 zł z budżetu Województwa Małopolskiego.

11.10.2019, 22:15

Młodzież ma głos i chce go wykorzystać – kampania profrekwencyjna w II LO w Nowym Targu

Uczennice i uczniowie klasy humanistycznej w II Liceum Ogólnokształcącym zorganizowali kampanię zachęcającą do udziału w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Działania były częścią ogólnopolskiego projektu „Młodzi głosują” koordynowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

09.10.2019, 23:39

Szkolny ogród sensoryczny

Grupa nieformalna „Rodzice partnerami szkoły”, działająca w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Jagiellończyka w Gronkowie, we współpracy z Grupą Inicjatyw Lokalnych GIL, pozyskała środki na realizację projektu „Poznajemy świat przez zmysły w szkolnym ogrodzie sensorycznym” współfinansowanego ze środków otrzymanych z Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich” i Województwa Małopolskiego za pośrednictwem Babiogórskiego Stowarzyszenia ZIELONA LINIA.

09.10.2019, 23:08

Uczniowie IILO na Małopolskiej Nocy Naukowców (zdjęcia)

Trzynaścioro uczniów z klasy 2A II Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu wraz z Katarzyną Buchinger-Janasz uczestniczyło w tegorocznej edycji Małopolskiej Nocy Naukowców na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

06.10.2019, 22:36

Licealiada powiatu nowotarskiego (zdjęcia)

2 października w Nowym Targu odbyła się Licealiada Powiatu Nowotarskiego -Indywidualna Szkolna Liga Lekkoatletyczna - „Puchar Gorców”. Do rywalizacji stanęło 14 drużyn reprezentujących szkoły z terenu powiatu.

06.10.2019, 20:26

Rajd szlakiem oddziału partyzanckiego ”Szaroty” z udziałem II LO w Nowym Targu (zdjęcia)

Grupa uczniów z klasy Id II LO im. św. Królowej Jadwigi w Nowym Targu uczestniczyła w 6. edycji rajdu partyzanckiego Szlakami OP Bolesława Duszy „Szaroty”- dowódcy partyzanckiego rodem z Odrowąża. Rajd dedykowany jest pamięci żołnierzy pierwszego oddziału partyzanckiego Podhala, którzy walczyli o niepodległość Polski z okupantem niemieckim i zdrajcami Goralenvolk w latach 1942-43.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 220 ] następna | ostatnia
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij