aktualności

Zmarł Franciszek Gąsienica-Groń, legendarny polski narciarz

31.07.2014 11:51 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W nocy w zakopiańskim szpitalu zmarł w wieku 83 lat Franciszek Gąsienica-Groń, legenda polskiego narciarstwa, skoczek narciarski i biegacz. Jako pierwszy w historii Polski zdobył medal zimowych igrzyskach olimpijskich. Było to w 1956 roku w Cortinie dAmpezzo we Włoszech, gdzie wywalczył brązowy medal w kombinacji norweskiej.

Łyżka dziegciu w beczce miodu. Wzloty i upadki gminy Nowy Targ w rankingach

31.07.2014 11:46 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W rankingu dziennika "Rzeczpospolita" gmina Nowy Targ zajęła 21 miejsce w Polsce w kategorii gmin wiejskich oraz 50 w kategorii innowacyjne gminy wiejskie. - A tymczasem według danych Ministerstwa Finansów, pod względem dochodów własnych gmina zajmuje 12 miejsce od końca na 2489 gmin w Polsce - zauważył radny Łukasz Gromada.

Półmetek wakacji w Tatrach: 86 akcji ratowniczych, trzy ofiary śmiertelne

31.07.2014 09:32 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Zakopanem podsumowali swoją działalność w pierwszym okresie wakacji. Zdaniem ratowników, tak duża liczba wypadków to wynik złego przygotowania turystów do wypraw w góry.

XIV Jarmark Podhalański: ogłoszono pełny program imprezy

31.07.2014 09:21 / komentarze: 5 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Miejski Ośrodek Kultury ogłosił oficjalny program XIV Jarmarku Podhalańskiego, który odbędzie się na Rynku w Nowym Targu w dniach 22-24 sierpnia (piątek–niedziela). Gwiazdami muzycznymi imprezy będą Maciej Maleńczuk i Rudi Schuberth. Poza występami organizatorzy przygotowali dla gości wiele różnorodnych atrakcji. Imprezie patronuje portal Podhale24.pl.

Gwiazda Tour de France będzie się ścigać na Podhalu. Rafał Majka potwierdza start w 71. Tour de Pologne

30.07.2014 23:50 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Rafał Majka potwierdził swój udział w 71. Tour de Pologne UCI World Tour. Polski kolarz, który niedawno wygrał klasyfikację górską Tour de France zamierza walczyć o zwycięstwo w Polsce. W wyścigu nie wystartuje Michał Kwiatkowski, który po fantastycznej pierwszej części sezonu odczuwa zmęczenie i postanowił odpocząć.

Powstanie kino z prawdziwego zdarzenia

30.07.2014 17:55 / komentarze: 5 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na modernizację budynku nieczynnego od wielu lat kina "Śnieżka". Do końca tego roku ma tu powstać nowoczesne centrum spędzania wolnego czasu wraz z salą kinową.

Iskrzy na linii radny - wójt. Kampania wyborcza?

30.07.2014 16:48 / komentarze: 22 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Radny Stanisław Waksmundzki, główny opozycjonista w gminie Nowy Targ, zarzucił władzom gminy, że stosują wobec niego naciski - pisząc donosy i nasyłając kontrole.

Kilometr "cichej nawierzchni" w Nowym Targu

30.07.2014 15:42 / komentarze: 13 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie poinformował, że na czternastu odcinkach dróg wojewódzkich w Małopolsce, istniejący asfalt zostanie wymieniony na tzw. "cichą nawierzchnię". Dotyczy to również Nowego Targu, gdzie 1,1 kilometra nowoczesnej nawierzchni ZDW położy na drodze 957 biegnącej przez stolicę Podhala.

Trwa remont w Zakopiańskim Centrum Edukacji (zdjęcia)

30.07.2014 11:31 / komentarze: 2 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Sterta starych ram okiennych piętrzących się do wysokości pierwszego piętra, wyburzane ściany i pył na korytarzach, to nie opis rozbiórki budynku, a długo oczekiwanego remontu w Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej.

Konie pracujące w Morskim Oku są zdrowe i w dobrym stanie

30.07.2014 10:21 / komentarze: 16 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Lekarz weterynarii przebadał konie wożące fasiągami turystów do Morskiego Oka. Zbadany został także koń Jawor, który w zeszłym tygodniu potknął się i upadł, po czym wstał i jechał dalej, ale jego potknięcie ożywiło protesty przeciwko wykorzystywaniu koni do pracy.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 1447 ] następna | ostatnia
reklama
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij