Sobota, 20 październik 2018, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Nowy Targ i okolice
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 82%
pochmurno
Wiatr: 4 km/h Wilgotność: 99%
pochmurno
Wiatr: 6.1 km/h Wilgotność: 89%
pochmurno
Wiatr: 0 km/h Wilgotność: 97%
pochmurno
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 98%
aktualności
18.10.2018, 19:43

Oświadczenie rzecznika Wojewody Małopolskiego ws. burmistrz Ewy Przybyło

Przypomnijmy, iż dziennik "Rzeczpospolita" napisał, że burmistrz Rabki-Zdroju Ewa Przybyło ma na koncie prawomocny wyrok karny za przestępstwo umyślne, a mimo tego Wojewoda Małopolski nie wszczął procedury odwołania jej ze stanowiska. Tymczasem, w niemal identycznym przypadku dotyczącym prezydent Łodzi, wojewoda wezwał ją do ustąpienia.

18.10.2018, 18:47

Robert Chowaniec: Komunikacja, transport i kultura regionalna

NOWY TARG. Pochodzi z Poronina, niedawno objął posadę dyrektora Miejskiego Zakładu Komunikacji w Nowym Targu i swoją działalność zawodową i społeczną powoli przenosi z powiatu tatrzańskiego na szerszy teren. Robert Chowaniec, wcześniej był radnym powiatu tatrzańskiego, teraz staruje do sejmiku.

18.10.2018, 13:32

Remont stadionu

Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na modernizację części lekkoatletycznej stadionu przy ulicy Jana Pawła II.

18.10.2018, 13:03

Pseudo graficiarz w rękach zakopiańskich policjantów. Malował bohomazy po ścianach

Zakopiańscy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące namalowania na elewacji budynku znajdującego się na ul. Krupówki tzw. graffiti.

18.10.2018, 11:12

Pirotechnicy w Bańskiej Niżnej. Szukają materiałów wybuchowych

Do Bańskiej Niżnej, w miejscu, gdzie w nocy wysadził się w powietrze ok. 40-letni mieszkaniec ulicy Topory, są już pirotechnicy z Krakowa. Sprawdzają m.in. jakich materiałów użył samobójca i czy na terenie posesji znajdują się jeszcze jakieś ładunki i niebezpieczne materiały. Wiadomo bowiem, że mężczyzna był pirotechnikiem-amatorem.

18.10.2018, 09:53

Burmistrz Rabki-Zdroju na łamach ogólnopolskich mediów: "PiS chroni skazaną kandydatkę na burmistrza"

Wojewoda łódzki wezwał prezydent Łodzi Hannę Zdanowską do odejścia ze stanowiska. Powód? Prawomocny wyrok za poświadczenie nieprawdy. "W niemal identycznej sprawie, dotyczącej burmistrz Rabki-Zdroju Ewy Przybyło, przez rok wojewoda nie kiwnął nawet placem. Czy powodem jest fakt, że Przybyło, choć niepartyjna, sympatyzuje z PiS?" - pisze dziennik "Rzeczpospolita".

18.10.2018, 08:23

Wybuch w Bańskiej Niżnej. Dziura i szczątki ciała. Matka twierdzi, że to syn

Tajemnicze zdarzenia miało miejsce w nocy przy ulicy Topory. Mieszkańcy usłyszeli wybuch, ale dopiero rano straż pożarna i policja otrzymały zgłoszenia, że za domem jest lej, a wokół szczątki mięsa.

18.10.2018, 08:10

Gabriel Samolej: Dla nikogo nie jestem wrogiem

NOWY TARG. Przed czterema laty wszedł do Rady Miasta z własnego komitetu wyborczego i pozostał radnym niezrzeszonym. Teraz Gabriel Samolej startuje w barwach obecnego burmistrza. Gdy w poprzednich wyborach odpadł w I turze, apelował do mieszkańców, by swój głos w dogrywce oddali na Grzegorza Watychę. Jak mówił: "udziela mu pełnego i bezwarunkowego poparcia, bo jest on człowiekiem, któremu możemy zaufać".

17.10.2018, 21:30

Uroczyste otwarcie kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie (zdjecia)

W Chochołowie oficjalnie otwarto i poświęcono kompleks skoczni narciarskich dla dzieci HS16 i HS30. Pierwsze skoki oddali młodzi skoczkowie klubu KS "Chochołów", którzy będą ich gospodarzami.

17.10.2018, 17:33

Wypadek motocyklisty na zakopiance (zdjęcia)

Około godziny 17 doszło do wypadku motocyklisty na zakopiance w pobliżu mostu w Białym Dunajcem od strony Poronina.

17.10.2018, 16:47

Wicepremier przyjechał do Nowego Targu z 23 milionami złotych (zdjęcia)

NOWY TARG. Podhalańska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa uroczyście zainaugurowała nowy rok akademicki. Gościem specjalnym dzisiejszej uroczystości był wicepremier i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin.

17.10.2018, 13:45

Włodzimierz Zapiórkowski: Całą tą kadencją jestem rozczarowany i nie wróżę panu burmistrzowi dalszych sukcesów

NOWY TARG. W roku 2015 Włodzimierz Zapiórkowski wystartował do sejmu jako reprezentant Zjednoczonej Lewicy. Mandatu nie zdobył. Rok wcześniej wszedł do Rady Miasta z listy KWW Nasze Miasto. Opuścił jednak klub obecnego burmistrza. Teraz stara się kolejny raz o mandat radnego, ale tym razem idzie z KWW Nowotarska Wspólnota Samorządowa, czyli z poprzednim burmistrzem.

pierwsza | poprzednia [ strona: 2 / 2215 ] następna | ostatnia
reklama
kursy walut
reklama
wybory samorządowe
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij