rozmaitości

Pieszo do Ludźmierza (zdjęcia)

03.07.2015 13:43 / komentarze: 1 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W pierwszy dzień lipca wesoła gromadka podopiecznych Powiatowego Centrum Kultury w Nowym Targu wyruszyła na pieszą wycieczkę do Ludźmierza.

Świat komiksu w Zakopiańskim Centrum Edukacji

03.07.2015 12:37 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W Zakopiańskim Centrum Edukacji im. Heleny Modrzejewskiej dziś o godzinie 15.00 rozpoczyna się cykl spotkań zatytułowany „Wymieńmy się komiksem”. Przez kilka godzin będzie możliwość zapoznać się ze zbiorami komiksowymi zakopiańczyków i nowotarżan, którzy zaprezentują swoje kolekcje. W tym czasie będzie można dokonać (nieodpłatnie) wymiany swoich komiksów na inne. Ta forma bibliofilska staje się coraz bardziej powszechna i dotyczy różnych wydawnictw.

Wydłużony termin składania ankiet ws. montażu kolektorów słonecznych i pomp ciepła

03.07.2015 10:00 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Urząd Miasta w Nowym Targu przedłużył do końca lipca nabór ankiet do planowanego uruchomienia programu dofinansowania montażu kolektorów słonecznych i pomp ciepła do ciepłej wody użytkowej w budynkach mieszkalnych na terenie miasta.

Ukazał się album fotograficzny "Opowieści z serca Tatr"

03.07.2015 09:10 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Ponad 100 zdjęć, 22 fotografów i przeszło ćwierć miliona kilometrów kwadratowych zjawiskowych górskich terenów. „Opowieści z serca Tatr” to pierwszy album poświęcony polskim górom pokazujący je tak kompleksowo i z tak wielu perspektyw. Autorami zdjęć są pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Włoskie źródła. Międzynarodowy Festiwal Barokowe Eksploracje (zdjęcia)

03.07.2015 08:30 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Dworek Gościnny w Szczawnicy stał się miejscem wielkiego święta dla melomanów. Licznie przybyli goście byli świadkami pierwszego koncertu inaugurującego Międzynarodowy Festiwal „Barokowe Eksploracje”. Jest to już piąta edycja imprezy. Tym razem temat przewodni brzmi „Włoskie źródła”.

Rozpoczęły się Międzynarodowe Małopolskie Spotkania z Folklorem

02.07.2015 23:30 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Koncerty w ramach Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem potrwają do 19 lipca. W dziesięciu małopolskich miejscowościach wystąpią artyści z Czarnogóry, Indonezji, Pakistanu, Cypru, Irlandii, Tajwanu, Meksyku, Turcji, Północnej Osetii i oczywiście z Polski. Koncerty zorganizowane zostaną m. in. w Nowym Targu.

Grecja spoza kryzysu (zdjęcia)

02.07.2015 23:02 / komentarze: 2 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Choć cała Europa żyje greckim kryzysem i wizją bankructwa Grecji, lato w Grecji trwa nadal i słońce nie przestaje świecić. Korzysta z tego grupa uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowego Targu, którzy, w partnerstwie z Małopolskim Centrum Edukacji, biorą udział w praktykach w ramach programu unijnego Erasmus+ i są przez cały lipiec w Grecji.

"Spacer z Berninim" po Rzymie

02.07.2015 22:54 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W czwartkowe przedpołudnie dzieci ze Szczawnicy i okolic oraz młodzi turyści spędzający wakacje w Pieninach mieli szansę uczestniczyć w spacerze po barokowym Rzymie - w ramach piątej już edycji Międzynarodowego Festiwalu Barokowe Eksploracje.

Od 24 do 26 lipca w Zakopanem zorganizowane zostanie gigantyczne święto rowerowe - Joy Ride Zako Fest (zapowiedź filmowa)

02.07.2015 22:20 / dodaj komentarz / czytaj więcej

ZAKOPANE. Trzy dni trwać będą zmagania w 6 dyscyplinach rowerowych, targi rowerowe, przejazd pierwszej na Podhalu Masy Krytycznej, projekcje filmów, rowerowe przedszkole i pokaz rowerowych skoków połączony z próbą wykonania synchronicznego salta w tył przez sześciu zaproszonych zawodników. Imprezie patronuje Podhale24.

Lipcowy repertuar Teatru Witkacego

02.07.2015 22:02 / dodaj komentarz / czytaj więcej

ZAKOPANE. Zakończył się jubileuszowy 30 sezon artystyczny w działalności Teatru Witkacego. Zespół zaprasza na spektakle od 18 lipca - przez całe lato. Bilety - to nowość - można od 1 lipca rezerwować on-line.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 1053 ] następna | ostatnia
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij