rozmaitości

Adwent u Jezuitów na Górce. Ignacjańskie spotkania ze sztuką

17.12.2014 20:37 / dodaj komentarz / czytaj więcej

ZAKOPANE. W ostatnią niedzielę w kościele ojców Jezuitów na „Górce” pojawiła się trzecia rzeźba Antoniego Rząsy. Tym razem jest to „Anna Samotrzecia”. Na potrzeby liturgiczne okresu Adwentu pojawiające się do tej pory dzieła rzeźbiarza nazwano „Wiara”, „Nadzieja”, „Radość”.

Festiwal Intershow w Nowym Targu

17.12.2014 13:55 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. MOK i Państwowa Szkoła Muzyczna zapraszają na trzy dni święta dziecięcych i młodzieżowych talentów tanecznych, wokalnych i instrumentalnych. 5, 6 i 8 stycznia będzie okazja oklaskiwać wykonawców z Mołdawii,Białorusi, Rosji,Kazachstanu, Ukrainy i Polski. Wstęp wolny.

Gosia Andrzejewicz nakręciła świąteczny teledysk w Szczawnicy (zdjęcia)

17.12.2014 11:45 / komentarze: 5 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Gosia Andrzejewicz, dwukrotna uczestniczka konkursu Eurowizja, posiadająca na swoim koncie wiele przebojów i dwie złote płyty, coraz częściej przebywa w Szczawnicy.

Wigilijne posiady Związku Podhalan (zdjęcia)

16.12.2014 21:32 / komentarze: 4 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. W Izbie Regionalnej Związku Podhalan odbyło się tradycyjne spotkanie górali. Tym razem posiady poświęcone był bożonarodzeniowym tradycjom. Nie zabrakło potraw wigilijnych.

Powicher w kolędami

16.12.2014 19:29 / komentarze: 1 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Zespół regionalny Powicher, działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Kulturalnego Wsi Rdzawka, wydał płytę z kolędami i pastorałkami.

Wystawa prac zakopiańskich artystów i Targi Sztuki (zdjęcia)

16.12.2014 16:47 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W Miejskiej Galerii Sztuki w Zakopanem odbył się podwójny wernisaż. Widzowie zobaczyli po raz pierwszy wystawę QUO VADIS, w której zaprezentowali się artyści zrzeszeni w zakopiańskim okręgu ZPAP oraz prace wystawione w ramach tegorocznych Targów Sztuki.

Balony na Tatrami i Podhalem

16.12.2014 16:44 / komentarze: 1 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Kiedy pierwszy raz dokonano swobodnego przelotu nad granią Tatr, o ślizgowcach startujących ze szczytu Babiej Góry, tudzież o zapomnianym lotnisku w Długopolu i lotnikach poległych w czasie wykonywania obowiązków służbowych, rozmawiano podczas ostatniego w tym roku spotkania w nowotarskiej Bursie Gimnazjalnej.

Podsumowanie akcji Mikołajki dla Mukoludków

16.12.2014 16:40 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą wspólnie z wolontariuszami, uczniami szkół ponadpodstawowych z Rabki-Zdroju i Mszany Dolnej, zorganizowało zbiórkę pod nazwą "Mikołajki dla Mukoludków".

Nowy sołtys Spytkowic

16.12.2014 14:32 / komentarze: 3 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Podczas sesji Rady Gminy Spytkowice, zastępca przewodniczącego Doraźnej Komisji Rady Gminy do spraw wyborów sołeckich Wiesław Czerniawski, wręczył nowo wybranemu sołtysowi Stanisławowi Dziurowi zaświadczenie o wyborze na tę funkcję.

Wadowicki Teatr Próg w Zakopanem (zdjęcia)

15.12.2014 21:55 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W zakopiańskim Teatrze Witkacego miał miejsce gościnny występ wadowickiej "Grupy Próg", która zaprezentowała widzom spektakl "Interfejs".

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 951 ] następna | ostatnia
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij