rozmaitości

Nagrodzeni za wielkanocne prace

01.04.2015 22:51 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W zakopiańskim magistracie rozstrzygnięto konkurs na pisankę i kartkę wielkanocną. Konkurs, na który napłynęło 375 prac, organizowany jest od trzech lat przez Biuro Promocji Zakopanego.

Niecodzienne zjawisko przyrodnicze w Pieninach

01.04.2015 13:53 / komentarze: 34 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Ocieplenie klimatu ma swoje zalety. Na szczycie Trzech Koron zakwitły palmy, zasadzone kilka lat temu przez właścicieli schroniska pod szczytem.

Lekcja WOS z posłem Andrzejem Gutem- Mostowym

01.04.2015 11:25 / komentarze: 7 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Lekcję wiedzy o społeczeństwie w Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych poprowadził poseł Andrzej Gut-Mostowy, który na zaproszenie dyrektor szkoły - przyjechał na spotkanie z gimnazjalistami.

Zabytkowe zasłony wielkopostne w kościele w Orawce (zdjęcia)

01.04.2015 08:10 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Zasłony wielkopostne znajdujące się w zabytkowym kościele w Orawce były rozpowszechnione w średniowieczu. Miały one za zadania oddzielanie wiernych od czynności liturgicznych przy ołtarzu. Pierwotnie białe lub fioletowe, w późniejszych okresie zasłony te urozmaicano malunkami biblijnymi.

Pieniądze to nie wszystko

01.04.2015 00:17 / dodaj komentarz / czytaj więcej

– Gdyby przed sezonem ktoś powiedział mi, że zdobędę medal, to kazałbym mu się stuknąć w głowę – przyznał kapitan „szarotek”, Jarosław Różański.

Koncert Tatrzańskiej Orkiestry Klimatycznej "Klan wyjącego psa" (zdjęcia)

31.03.2015 23:01 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Tatrzańska Orkiestra Klimatyczna pod dyrekcją Agnieszki Kreiner włączyła się w obchody Roku Witkiewiczów. W zakopiańskim Dworcu Tatrzańskim odbył się koncert, podczas którego przypomniana została przyjaźń Witkacego i Karola Szymanowskiego. Koncert nosił tytuł "Klan wyjącego psa”.

Upominki od Stowarzyszenia Gospodyń w Podwilku dla twórców palm wielkanocnych

31.03.2015 22:35 / dodaj komentarz / czytaj więcej

PODWILK. Stowarzyszenie Gospodyń przygotowało ok. 160 upominków dla wszystkich dzieci, które przyniosły do kościoła św. Marcina palmy wielkanocne.

„Najlepsze buty na świecie” - promocja książki Michała Olszewskiego

31.03.2015 20:40 / komentarze: 1 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Dworek Gościnny w Szczawnicy stał się miejscem promocji książki Michała Olszewskiego pt. „Najlepsze buty na świecie”. Pozycja wydana przez Wydawnictwo Czarne swoją premierę miała pod koniec zeszłego roku i otrzymała nominację do nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Pielęgniarki dyplomowane

31.03.2015 12:23 / komentarze: 2 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Targu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów ukończenia studiów licencjackich absolwentom Pielęgniarstwa Studiów Pomostowych.

Szczawnicki koncert pieśni wielkopostnych

30.03.2015 21:46 / komentarze: 3 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W sobotni wieczór Parafia Rzymsko-Katolicka w Szczawnicy, przy współudziale Miejskiego Ośrodka Kultury w Szczawnicy zorganizowała charytatywny koncert pieśni wielkopostnych.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 1002 ] następna | ostatnia
reklama
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij