rozmaitości

Otwarte spotkanie "Wolnościowego Podhala" - relacja uczestniczki

21.09.2014 13:26 / komentarze: 4 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. W Miejskim Ośrodku Kultury odbyło się otwarte zebranie Stowarzyszenia „Wolnościowe Podhale”. Zebrało się około 20 młodych osób. Natomiast przybyło wielu aktualnych radnych i kandydatów na radnych w zbliżających się wyborach. Poniżej przesłana nam relacja z tego spotkania autorstwa Barbary Majcherczyk.

Trebunie Tutki, Regle i Turnioki na Babiogórskiej Jesieni (zdjęcia)

21.09.2014 12:47

Po raz kolejny Zawoja zaprasza pod Babią Górę na doroczne wielkie święto folkloru babiogórskiego i sztuki ludowej regionu.

Nieproszony gość, czyli niedźwiedź w pasiece (zdjęcia)

21.09.2014 11:25 / komentarze: 4 / dodaj komentarz / czytaj więcej

- W tym tygodniu trzy razy niedźwiedź nawiedził moją pasiekę znajdującą się w Gorcach nad Łopuszną. W maju zniszczył mi siedem uli, a teraz trzy. Jestem bezradny i nie jestem w stanie nic zrobić. Jak tak dalej będzie to nie zostanie mi ani jeden ul. - mówi zrezygnowany Kazimierz Byrdak z Łopusznej.

Dziś koncert galowy Miejskiej Orkiestry Dętej

21.09.2014 11:17 / komentarze: 1 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Deszczowa niedziela prawdopodobnie większości z Państwa pokrzyżowała plany na spokojny, miło spędzony dzień. Niestety deszczowa aura udziela się każdemu. Pochmurny dzień, pochmurni ludzie. Tak być nie musi, a już na pewno wieczór.

19.19; dziewiętnasta dziewiętnaście: Bóg jest dobry, cały czas... Cały czas, Bóg jest dobry...

20.09.2014 19:19 / dodaj komentarz / czytaj więcej

"Ciekaw jestem, czy nie doszłoby do rękoczynów, gdyby przypadkiem ewangeliczny gospodarz, w przypływie dobroci, nie zdecydował się na oczach "strażników praworządności", wrzucić po denarze w zanadrza tych, których w tym dniu nikt nie najął... - zastanawia się ks. Adam Pastorczyk SCJ w rozważaniach do Ewangelii.

Nowy Targ po remontach (zdjęcia)

20.09.2014 16:20 / komentarze: 5 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W kolejną podniebną podróż samolotem nad stolicą Podhala wybrał się nasz redakcyjny fotoreporter Michał Adamowski. Tym razem fotografował Nowy Targ w ostatnich letnich ujęciach oraz kończące się miejskie inwestycje.

Lenin wrócił do Poronina

20.09.2014 11:45 / komentarze: 13 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Drewniana rzeźba wodza rewolucji stanęła na prywatnej posesji. W czasach komuny, znajdujący się w Poroninie pomnik Włodzimierza Lenina, upamiętniający jego pobyt na Podhalu, był celem wycieczek z całej Polski. Są głosy, że gdyby stanął tu na nowo, byłby nie lada atrakcją.

Poznają złóbcoki (zdjęcia)

19.09.2014 14:03 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Już od lipca tego roku Bukowiańskie Centrum Kultury „Dom Ludowy” prowadzi warsztaty, których przedmiotem są złóbcoki (gęśliki podhalańskie) - góralski instrument pasterski. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu i prowadzone są przez Andrzeja Czernika-Grackę, cenionego lutnika z Bukowiny Tatrzańskiej.

"E Pluribus Unum", czyli jeden z wielu - nagroda dla Anny Lewit za wspieranie zakopiańskich aktorów (zdj.)

19.09.2014 10:43 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W Hotelu Stamary w Zakopanem odbyło się kolejne spotkanie ze Sceną A2, podczas którego aktorzy Towarzystwa Miłośników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej po raz pierwszy przyznali swoją nagrodę "E Pluribus Unum".

Mieszkanka Krośnicy - Rozalia Szaflarska świętuje setne urodziny (uzupełnienie)

19.09.2014 00:49 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. Pani Rozalia Szaflarska z Krośnicy ukończyła dziś 100 lat. Z tej okazji wójt gminy Stanisław Gawęda wraz z przewodniczącym Rady Gminy Wiesławem Kwiatkiem w imieniu władz samorządowych Gminy Krościenko nad Dunajcem oraz własnym złożyli szanownej Jubilatce gratulacje i gorące życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz kolejnych jubileuszy.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 914 ] następna | ostatnia
reklama
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij