rozmaitości

Samochód utrudniał pieszym przejście

02.09.2014 13:28 / komentarze: 10 / dodaj komentarz / czytaj więcej

LIST. "W niedzielę przez cały dzień w ten sposób był zaparowany samochód na al. Kopernika w Nowym Targu, naprzeciw sklepu Lewiatan, utrudniając przejście pieszym" - pisze na kontakt@podhale24.pl nasza Czytelniczka.

Anna Mrożek z nagrodą za film animowany

02.09.2014 09:13 / komentarze: 3 / dodaj komentarz / czytaj więcej

21-letnia studentka grafiki Anna Mrożek z Nowego Targu została kolejny raz doceniona za film animowany jej autorstwa. Tym razem zdobyła III miejsce w konkursie zorganizowanym na zakończenie Warsztatów Legnickiej Akademii Filmowej. Ania cieszy się nie tylko z nagrody, ale i ze współpracy z uznanymi twórcami, którzy pomagali jej przy zrobieniu filmu "C'est la vie!".

Koniec akcji Lato w Mieście z jiu jitsu (zdjęcia)

01.09.2014 23:43 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. Skończyły się wakacje i skończyła się akcja „Lato w mieście”, czyli darmowe treningi jiu jitsu. Głównym organizatorem treningów jiu jitsu był sensei Aleksander Kozieł, który jak co roku prowadził treningi w nowotarskim MOK. W prowadzeniu zajęć pomagali mu sensei Sebastian Westrych i sensei Jan Nowicki.

II wojna światowa na Podhalu

01.09.2014 12:44 / komentarze: 4 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Publikujemy fragment artykułu Macieja Korkucia na temat wydarzeń sprzed 75 lat. Zamieszczony jest ona na stronie internetowej Podhalańskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznych ZP „Błyskawica”.

Gminne Dożynki i Pożegnanie Lata w Łapszach Niżnych (zdjęcia)

01.09.2014 12:40 / komentarze: 4 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W niedzielę w Łapszach Niżnych odbyły się Gminne Dożynki połączone z Pożegnaniem Lata oraz Przeglądem Orkiestr Dętych z Gminy Łapsze Niżne.

Baran po szczawnicku - jeden przepis, trzy nazwy

01.09.2014 12:11 / komentarze: 2 / dodaj komentarz / czytaj więcej

WYJAŚNIENIE. W artykule pt. „Jaworczański Redyk w ramach Dni Powiatu Nowotarskiego w Jaworkach” mylnie podano, że laureatami półfinału tegorocznego Grand Prix Smaków Małopolski zostali Ewa i Paweł Zachwiejowie ze Szczawnicy za potrawę ,,Baran po Szczawnicku’’. Faktycznie laureatem tej nagrody została Agnieszka Niezgoda, siostra Ewy Zachwiei ze Szczawnicy, także przygotowującą tego barana, zgodnie z recepturą Ich ojca Tadeusza Zachwiei.

XXIV Dożynki w gminie Czarny Dunajec (podwójna galeria)

01.09.2014 00:58 / komentarze: 2 / dodaj komentarz / czytaj więcej

CZARNY DUNAJEC. Tegoroczny Hołdymas, czyli czarnodunajeckie dożynki odbył się po raz XXIV na stadionie sportowym. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji.

Rzeźby i kolaże Bartosza Sawy Klamerusa w Jatkach (zdjęcia)

31.08.2014 17:10 / komentarze: 1 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. - Dzień dobry. Bardzo się cieszę, że tak wiele osób przybyło na wernisaż. Mam mówić o sobie? Fascynuje mnie Facebook - zaczął spotkanie w Jatkach Bartosz Sawa Klamerus. Dalej mógł mówić dopiero, gdy umilkła salwa śmiechu. - Żartowałem - zastrzegł.

Koncert European Art Ensemble

31.08.2014 15:42 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W pierwszy wrześniowy wieczór w imieniu Stowarzyszenia Lokomotywa zapraszamy Was w muzyczną podróż w towarzystwie doborowych artystów z formacji European Art Ensemble.

Abstrakcja bycia razem

31.08.2014 15:26 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. "Grasz, śpiewasz, wyjesz. Zapewne według niektórych, nic nie potrafisz, ale to może właśnie Twoja największa zaleta? Dołącz do nas. Przyjdź, przestrasz się. Po kilku nieprzespanych nocach, przyjdź i zapłacz, by się nauczyć cieszyć radością muzyki, która może wydawać ci się jękiem. Zakochasz się" - zapewniają muzycy z Miejskiej Orkiestry Dętej.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 905 ] następna | ostatnia
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij