rozmaitości

Udane grzybobranie

09.10.2015 09:47 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Chciałem się pochwalić grzybobraniem, posezonowym, ale chyba z najlepszym wynikiem tego roku i oby nie ostatnim - napisał w liście do redakcji Czytelnik podpisując się Kowaniec_i_Robow.

Modernizacja ewidencji gruntów i budynków (artykuł sponsorowany)

09.10.2015 08:50 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W związku z prowadzoną modernizacją ewidencji gruntów i budynków w miejscowościach: Szczawnica, Krościenko nad Dunajcem, Krośnica i Bańska Niżna, Starosta Nowotarski zawiadamia o terminach i miejscu wyłożenia do publicznego wglądu powstałych w ramach tych prac projektów operatów opisowo - kartograficznych. Dokumentacja projektów składa się z rejestru gruntów, rejestru budynków, rejestru lokali, kartoteki budynków, kartoteki lokali oraz mapy ewidencyjnej.

Shuhan Makoto Kojima: "Ludzie na Podhalu mają dużo pasji, ducha sztuk walki"...

08.10.2015 22:25 / dodaj komentarz / czytaj więcej

"W imieniu Mistrza mojego Kojima Makoto jak i własnym serdecznie zapraszam wszystkich na seminarium Kishin Juku. W programie zajęcia z mistrzami Shuhan Makoto Kojima z Japonii i Kyoden-Dairi Salur Onural z Anglii" - pisze Sebastian Westrych. Seminarium zorganizowane zostanie 17 października w Ostrowsku.

Międzynarodowa Konferencja Witkiewiczowska - "Wokół Witkiewiczów"

08.10.2015 19:40 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W tym roku przypadają dwa ważne jubileusze: 100 rocznica śmierci Stanisława Witkiewicza i 130 rocznica urodzin jego syna – Stanisława Ignacego Witkiewicza. W dniach 14-16 października w Zakopanem zorganizowana zostanie Międzynarodowa konferencja Witkiewiczowska.

List. "Chodzi o starszą panią, która zbiera pieniążki klęcząc godzinami"

08.10.2015 12:45 / komentarze: 19 / dodaj komentarz / czytaj więcej

NOWY TARG. "W ostatnim czasie kilkakrotnie miałem okazję przejść ulicą Krzywą. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie coś, co rzuca się w oczy za każdym razem. Chodzi o starszą panią, która zbiera pieniążki klęcząc tam godzinami" - pisze w liście do Redakcji nasz Czytelnik G.P.

Zaproszenie na Majowe Granie

08.10.2015 10:00 / dodaj komentarz / czytaj więcej

7 i 8 listopada 2015 odbędzie się XIV edycja Majowego Grania. Organizatorzy zapraszają do Domu Ludowego w Kościelisku na wspominkowy koncert poświęcony pamięci Marka Łabunowicza „Mai”, podhalańskiego muzyka, multiinstrumentaliści, który zginał tragicznie w 2001 roku niosąc pomoc w górach ludziom potrzebującym.

13. Objazdowy Festiwal Filmowy WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie

08.10.2015 08:50 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W Krakowie w dniach od 20 do 25 października odbędzie się już 13. edycja Objazdowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie. W jej trakcie zostanie zaprezentowanych kilkanaście starannie wyselekcjonowanych filmów dokumentalnych z całego świata. W tym roku po raz pierwszy projekcje odbędą się też w Poroninie 21 października.

Wystawa prac Janusza Jędrzejowskiego (zdjęcia)

07.10.2015 23:24 / dodaj komentarz / czytaj więcej

W GOKR Kościelisko odbyła się wystawa Janusza Jędrzejowskiego - znanego rzeźbiarza i lubianego nauczyciela zakopiańskiej szkoły im. Antoniego Kenara. Jej tematem jest przestrzeń blokowisk.

Zespoły z całej Małopolski zjechały pod Tatry

07.10.2015 22:37 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Uczestnicy I Małopolskiego Przeglądu Szkolnych Zespołów Regionalnych spotkali się w Zakopanem. Impreza odbywała się pod hasłem "To, co u nas najpiękniejsze".

Weszła z ciężarkami trzy razy na Wielką Krokiew i pobiła Rekord Guinnessa

07.10.2015 20:42 / komentarze: 3 / dodaj komentarz / czytaj więcej

Przez blisko półtora godziny Marta Górka wchodziła na Wielką Krokiew w masce treningowej, która ogranicza oddech poprzez osłabienie dostępu tlenu. Jednocześnie na każdym stopniu podnosiła sześciokilogramowy ciężarek. Udało się - kulturystka z Wschowa pobiła Rekord Guinnessa.

pierwsza | poprzenia [ strona: 1 / 1107 ] następna | ostatnia
reklama
reklama

najczęściej czytane

reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Współpraca
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij