Niedziela, 05 lipiec 2020, Imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Clouds
19°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Clouds
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Clear
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 68
Clear
18°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 99
Clouds
20°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 68
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
05.12.2016, 17:18 | czytano: 3693

Oferował tanie hotele w Zakopanem. Oszukał 200 osób

Fot. Małopolska Policja

Nowosądeccy policjanci, w oparciu o informacje przekazane im przez funkcjonariuszy Wydziału do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, zatrzymali 31-letniego mężczyznę podejrzewanego o wielokrotne oszustwa internetowe.

Mężczyzna bezpośrednio przed zatrzymaniem próbował podjąć w jednym z banków w Nowym Sączu kilka tysięcy złotych. Podczas zatrzymania oszust kręcił i podawał nieswoje dane personalne. Okazało się, że ma powody bo jest poszukiwany za różnego rodzaju oszustwa przez policję i prokuraturę kilku województw.

Pieniądze na koncie w banku, które usiłował podjąć oszust, były zaliczkami od ludzi, którzy chcieli kupić zimowe wczasy w oferowanym przez niego hotelach. Jak ustalili policjanci, przestępca oferował za pośrednictwem Internetu rezerwacje noclegów w nieistniejących zakopiańskich hotelach. Hotele miały mieć lokalizację w centrum Zakopanego i miały bardzo atrakcyjne ceny za wynajem pokojów. Jak można się było spodziewać, chętnych na spędzenie kilku dni w zimowej stolicy Małopolski za niewielkie pieniądze było wielu. Nie była to jedyna fikcyjna oferta internetowa oszusta. Mężczyzna poza noclegami oferował również do sprzedaży m.in. sprzęt fotograficzny po atrakcyjnej cenie. Chętni na okazyjny zakup wpłacali pieniądze ale sprzęt do nich nigdy nie docierał.

Jak się okazało, 31-latek był poszukiwany przez policję kilku województw do dziesięciu postępowań prowadzonych przez różne prokuratury, oraz wydano za nim dwa listy gończe. Mężczyzna od 2009 r. na terenie całego kraju miał oszukać ponad 200 osób na łączną kwotę prawie 400000 złotych. Zatrzymanemu za doprowadzenie wielu osób do niekorzystnego rozporządzenia mieniem grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Małopolska Komenda Policji, oprac. r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij