Dyrektor MCSiR o przejęciu hali lodowej i pracowników Zakładu Gospodarczego: "Nikt nie ma podstaw do niepokoju" - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Rabka Zdrój
Clouds
13°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
27.06.2014, 08:10 | czytano: 3979

Dyrektor MCSiR o przejęciu hali lodowej i pracowników Zakładu Gospodarczego: "Nikt nie ma podstaw do niepokoju"

NOWY TARG. Zgodnie z podjętą w ubiegłym roku uchwałą, za trzy dni Miejska Hala Lodowa przejdzie w zarząd Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Od 1 lipca MCSiR przejmie także 6 pracowników z ZG Zieleni i Rekreacji. Ich "przejściu" do nowej firmy towarzyszą obawy co do niekorzystnych zmian płacowych.

W połowie października ub. roku radni powołali Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji. Według zamysłu nowa jednostka budżetowa ma zarządzać - basenem, kompleksem KS Gorce, stadionem im. Piłsudskiego oraz Miejską Halą Lodową.

Jednostka formalnie powstała na początku tego roku, ale bez MHL. Hala lodowa wraz z przyległym terenem (m. in. boiskiem na kole) włączona zostanie do zasobów MCSiR od 1 lipca br.

- Jesteśmy przygotowani do przejęcia, skupiamy się na tym, by obiekt funkcjonował bez problemów - mówi w rozmowie z Podhale24 Bartosz Ścisłowicz, dyr. MCSiR.

Zgodnie z przepisami sześciu pracowników, którzy wraz z częścią majątku Zakładu Gospodarczego Zieleni i Rekreacji - od wtorku będą mieć nowego zarządcę, po "przejściu" będą objęci zasadami obowiązującymi w Miejskim Centrum Sportu i Rekreacji. Dotyczy to m. in. regulaminu wynagrodzenia. I tu pojawił się problem, bowiem pracownicy ZG ZiR mają wyższe płace, niż pracownicy MCSiR.

W myśl ustawy o związkach zawodowych, dyrektor ZG Michał Rubiś powiadomił o zmianach Komisję Zakładową NSZZ "S". Napisał m.in: "W związku z planowanymi zmianami w zakresie warunków zatrudnienia przejmowanych pracowników na podstawie art. 26 ust.3 u.z.z. informuję o gotowości do podjęcia negocjacji w sprawie zawarcia porozumienia w tym zakresie".

W połowie czerwca br. strony spotkały się i spisano porozumienie, a w nim zobowiązanie nowego pracodawcy do wypłacania przez rok owym sześciu osobom pensji w wysokości, jaką pobierali w ZG ZiR. Uzgodnień było więcej, ale to było kluczowe.

Mimo osiągniętego porozumienia - dokument podpisali jedynie przedstawiciele Związku Zawodowego oraz dyrektor Zakładu Gospodarczego. Ponaglany o złożenie podpisu dyr. MCSiR odpisał, że "nie widzi potrzeby podpisywania trójstronnego porozumienia". To zaniepokoiło pracowników.

- Nie podpisałem, bo nie ma takiej potrzeby - powtarza dyr. Ścisłowicz. - Przejście pracowników następuje na podstawie art. 23 kodeksu pracy. Co do warunków płacowych, to nie ulegną one zmianie. Zupełnie się nie zmienią - podkreśla. - Porozumienia nie podpisałem, ale obowiązują mnie przepisy prawa, więc pracownicy nie muszą się niczego obawiać. Nikt nie ma podstaw do niepokoju. Ani pracownicy, ani użytkownicy hali lodowej. Obiekt ma i będzie funkcjonować. Wydaje mi się, że nic nas nie zaskoczy - podsumowuje dyr. Centrum.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
psycholog22:52, 30 czerwca 2014
jakiś bardzo wystraszony ten dyrektor , chyba tymi silnymi związkami w zakładzie zieleni. Oni juz niejednego wykończyli w swojej karierze , a ten jest kolejny jak się wystraszy i POpusci . ...
Car I /car wszystkich carów/09:55, 30 czerwca 2014
No to się chłopczna nadmie. Dyrektor poi AWF-e bez doświadczenia ,bez predyspozycji i co najgorsze pokory do państwowego stołka. Ja odnosze wrażenie że on się zachowuje jakby basen wybudowała jego rodzina a on sam łaskawie dziedziczy dobra należne.
wazelina bez mydła14:39, 29 czerwca 2014
Mf nigdy nie zprywatzzuje zakładu , bo kto bedzie sprzątal waksmundzką i targowisko. Tak to demonstranci przejdą z miotlami na ramieniu i już jest czysto.
ten szeroko otwartymi oczami13:58, 28 czerwca 2014
@ .
Jeszcze prywatyzacji zieleni nie ma , ale jest potrzebna jak juz zrobiona została w innych miastach i faktycznie trzeba otworzyć szeroko oczy by nie widzieć w czym problem , albo być ślepym i głuchym na wszystko co lepsze i tańsze , a nie zasklepiać się w tym co jest i bylo. Nie wszstko co nowe musi być złe, tak myślą tylko głupcy i tchórze.
hej09:32, 28 czerwca 2014
@politologu - jestem zwolennikiem przyzwoitości, uczciwości, zdrowego rozsądku, logicznego myślenia, gospodarności a wszystkie parie mam w d..., bo karierę w partiach robią oszuści, cwaniacy, kombinatorzy, nieroby, tacy co to sami do niczego nie doszli dlatego pachną im państwowe /czyt. niczyje/ pieniadze
obserwator06:37, 28 czerwca 2014
wynajem sali 30 zł za godzinę,to miasto ma to co chce a będzie gorzej i pomimo tylu obiektów sportowych będą one świeciły pustkami.
ja ty on23:59, 27 czerwca 2014
A to lodowisko jeszcze istnieje ?
.21:01, 27 czerwca 2014
@ trzezwo myślący i patrzacy szeroko otwartymi oczam
Jakbyś miał oczy szeroko otwarte to byś przeczytał że tu nie ma żadnej prywatyzacji
poli20:10, 27 czerwca 2014
Politolog nie otwieraj lodówki, bo tam pis siedzi-to się leczy-po drugie straszyli pisem ,a kradli miliardy, dorsz 8,60 , kolacja sikorki 1500, głupio ci lemingu?
tt18:42, 27 czerwca 2014
A co daje p.Dyrektorze z halą Gorce? Hotel zamknięty,duża hala świeci pustkami,a dotej pory w wakacje obiekt zarabiał na siebie i na działalność klubu
politolog18:40, 27 czerwca 2014
Do hej - widzę, że jesteś wielbicielem i żelaznym elaktoratem PIS. Wszystkich straszysz i grozisz rozliczaniem :))) Żeby nie było - nie jestem urzędnikiem i nie boję się ciebie (nie mam nic do ukrycia).
hej18:00, 27 czerwca 2014
Krowisiu - przyjdzie czas to i burmistrz sie zmieni, prokurator się zmieni a prokuratura zajmie się tym, od czego jest. Oj przetrzepiemy wam urzędnikowskie tyłki -- jeszcze lepiej niż w sejmie.

Ale dlaczego od razu Liszka? On powinien zawodowo grać w pokera. Jego zacna twarz do tego została stworzona.
kiedy bedzie dobrze?17:47, 27 czerwca 2014
W tym miescie to nikomu nie dogodzi . Byl Roman Matyasik było zle, byl Krzysztof Wojtaszek bylo zle, jest Bartosz Ścisłowicz i też jest zle.. Pytanie : malkontenci - kiedy wam malkontenci będzie dobrze? Zastanówcie się ?
Krowisia16:25, 27 czerwca 2014
Szanowni Czytelnicy Podhale24. to kolejna patologia związana z MOSIR Nowy Targ.
1. Wybór p. Scisłowicza, którego niekompetencja razi na kilometr. To jednak ujdzie przy takim zapleczu jakim jest urząd miasta.
2. Druga patologia to nabór na basen. Do dnia dzisiejszego nie wiadomo oficjalnie kogo przyjęto. Wystarczy skorzystać z basenu i porównać z listami wyborczymi PWS a już wiadomo jak pracę można zdobyć w Nowym Targu. Dziwię się że takie autorytety jak np. Pawlikowska firmują to wszystko.
3. Patologia/machlojka 3 to już kuriozum. Przyjęcie Kubowicza do pracy w MOSIR Nowy Targ. Zazwyczaj jest tak że dopasowuje się ludzi do stanowisk. Tu odbyło się jednak odwrotnie. Dopasowano stanowisko do pracownika. Ruskie mogą się od nas uczyć.
4. Patologia 4 to aktualna sytuacja z pracownikami MHL. Niby wszystko jest OK, ale pozornie. Mały szantaż jeśli Burmistrz będzie nadal burmistrzem to u was pozostanie na starym a pracownikom na basenie podwyższy się pensje żeby wyrównać. Wniosek oczywisty musicie i wasze rodziny muszą zagłosować na Fryżlewicza. Marionetka Ścisłowicz został poinstruowany co ma zrobić i powiedzieć dokładnie od a do z.

Nowotarżanie dajmy szansę młodym Watysze, Liszce, Glonkowi może się coś zmieni w tym Nowym Targu.
PS. tych patologii związanych z MOSIR NT jest pewnie więcej. Dziwię się że prokuratura się tym nie zajmie.
wodnik15:36, 27 czerwca 2014
Dereltorku kochany, w jakim celu już 3 miesiące na ekranie basenowym leci ten sam film, jak derektorek nie umie wyłączyć, to proszę o kontakt, jestem codziennie na basenie i już tracę cierpliwość p oglądając wkoło to samo. Nie umie zmienić filmu ma ekranie,a co dopiero zarządzać , kabaret, niech belki zapyta jak to się robi.
PasterzPPP15:23, 27 czerwca 2014
Jestem za rozwaleniem sitwy ZG Zieleni i Rekreacji MOSIRU konkretnie tych od stadionu przy kolejowej. Po koszeniu Panowie, zwłaszcza na terenach zielonych w centrum miasta wypadało by ZBIERAĆ TRAWĘ.
trzezwo myślący i patrzacy szeroko otwartymi oczam14:40, 27 czerwca 2014
Cieszy mnie fakt prywatyzacji w zakładzie zieleńców , bo może wreszcie będzie czyściej w miescie , skończą się pochody z narzędziami i miasto zacznie wyglądać inaczej. W kilku miastach udalo sie to sprywatyzować i miasta tylko zyskały na tym finansowo , bo nie ma ogromnej administracji , sekretarek brygadzistów i innych naleciałości , zwiazków i tp. ekip, a kasa idzie na konkretne zadania i projekty za które też miasto placi , ale mniejsze pieniądze a dodatkowo moze wiecej wymagać i oczekiwać.
miejski13:31, 27 czerwca 2014
Niech MCSiR zrobi sztandarowy obiekt, do wystaw, koncertów, sportów halowych i zimą do hokeja. Nie ma takiej hali w ogóle na południu małopolski, ma taki potencjał że hej co pokazała gdy była w dobrym stanie. Teraz się wali, trybuna od Dunajca już pęka...

A burmistrz obiecywał remont przed wyborami!! Wystarczyło budować jeden stadion zamiast 2 i był by i stadion i porządna hala widowiskowo sportowa. Stadiony do piłki będą 3 a hala jest ruiną.
gg13:16, 27 czerwca 2014
Do radnego. Jak to kto? Kolega rury!
radny10:36, 27 czerwca 2014
Kto bedzie kierownikiem
wiewiór domyślny10:02, 27 czerwca 2014
Sukcesywnie będzie wymieniana stara ekipa. I dobrze. To co zostawił po sobie bacuś ,to do czego ,jak do czego.Ale do roboty to się nie nadawało. Ciekawe kiedy podniesie czynsze podnajemcą na lodowisku? Bo wróble ćwierkają że wkrótce i to sporo!
ekonomista09:47, 27 czerwca 2014
@ xyz
Ty już chyba wszystkie rozumy pozjadałeś. Zapewne jakby twoja opcja polityczna rządziła to łazience MHL byłyby złote krany, a Szarotki wygrałyby mistrzostwo. Dziękuję za taką opcje. Dobranoc.
xyz09:13, 27 czerwca 2014
"dyr. Ścisłowicz"....a może menager... szczerze się usmiałem. Przecież ten chłopiec jest przede wszystkim urzędnikiem, a więc robi stąd do szesnastej.
Jak widać maziorz nie ma żadnych swoich pomysłów, dlatego plagiatuje JT.
Tylko panie burmiszczu złoty, zapytaj pomysłodawcę " jak to sie robi".... a zresztą nawet, jak się dowiedzą to i tak spieprzą
kasandra08:37, 27 czerwca 2014
Teraz pracownicy zieleni bedą mieli solidarność ktora odbije im sie czkawką. W najbliższym czasie kolejny etap pprywatyzacja zakładu zieleni z kopaczem Michasiem na czele. POtencjalni kandydaci do przejecia terenów, sprzetu i jeszcze kilku ludzi czekają na przejecie tych demonstrujacych z łopatami , grabiami i miotłami na dobrych warunkach , a moze i krzysiu baca powróci , bo jest czestym gosciem michasia w zieleni, moze juz prowadzi rozmowy z pracownikami
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas