Producenci meleksów pchają się do Morskiego Oka, a turyści wolą konie, bo to większa atrakcja - podhale24.pl
Piątek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny
Szczawnica
Rain
17°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Rain
18°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 74 %
Rain
21°
Wiatr: 12.528 km/h Wilgotność: 51 %
Rain
20°
Wiatr: 13.032 km/h Wilgotność: 45 %
Rain
24°
Wiatr: 15.156 km/h Wilgotność: 53 %
Rain
19°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 75 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
08.09.2014, 11:30 | czytano: 3030

Producenci meleksów pchają się do Morskiego Oka, a turyści wolą konie, bo to większa atrakcja

Z całej Polski napływają oferty od producentów meleksów do Tatrzańskiego Parku Narodowego. Tymczasem im bliżej jesieni, tym gorzej wypadają testy pojazdu elektrycznego kursującego na trasie do Morskiego Oka - informuje "Gazeta Wyborcza".

Testy meleksów na drodze do Morskiego Oka wprowadzono po nagonce na fiakrów, jaka powstała po sygnałach od działaczy na rzecz zwierząt i turystów o męczeniu koniu. I choć zarzuty się nie potwierdziły, Tatrzański Park Narodowy zgodził się na testy pod presją opinii publicznej.

Testy wypadają jednak coraz gorzej, bo wraz ze spadkiem temperatur, słabną akumulatory pojazdów i energii starcza co najwyżej na jeden kurs. - Fiakrzy dostają też sygnały, że jednak konny fasiong jest większą atrakcją dla turystów - mówi "GW" Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN-u.

Testowane ma być również inne rozwiązanie, polegające na elektrycznym wspomaganiem fasiągu.

oprac. r/ źródło: "Gazeta Wyborcza"
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
do Wolowaty ze Skrzypnego10:43, 9 września 2014
Popieram w 100%.
Wolowaty ze Skrzypnego20:31, 8 września 2014
Prawdziwy gazda konie szanował (wiem bo sam je miałem ) ci co tam galopem pędzą do góry i z góry niech mi nie mówią ,że oni kochają swoje konie.KASA,KASA tylko się liczy dla tych obłudników ,won i szukajcie sobie innego tak dochodowego interesu.
Sisters of mercy19:52, 8 września 2014
A jakby tak zrobić - jedyn koń jedyn turysta, to moze by dały rade ciągnąć. Bo przecie wiadomo, ze konia miyjsce jest w ZOO, a nie w robocie. Do roboty to ino my som - do 67 roku.
jozef16:47, 8 września 2014
elektryczne wspomaganie to bardzo dobry pomyśl , ponadto gdy jest mega upal konie powinny nie pracować w godzinach szczytu i juz . wiadomo ze producenci meleksow zwietrzyli interes i nakrecaja opinie publiczna . a spoleczenstwo wszystko przyjmuje bez refleksji
pietrek15:50, 8 września 2014
Producentem Melex-ów jest tylko jedna firma - z Mielca.
jo14:39, 8 września 2014
jak nie wiadomo o co chodzi to o KASE własnie
koniuszy14:35, 8 września 2014
Żadne meleksy. Z Sanoka mają bliżej w Bieszczady, niech sobie tam szukają rynku przewozowego. Konie były, są i będą na podhalu. Jest też rynek pracy, podatki odprowadzają w naszych gminach i niech tak zostanie. Chyba, że się wezmą za to nasi podhalańscu parlamentarzyści, szczególnie jedna taka Pani, to sprzedadzą ten interes jak PKL w Zakopanem.
baciok@13:52, 8 września 2014
Zgadzam się z nickiem fbb1. Poza tym przecież konie od wieków pracowały. Natomiast wiadomo trzeba sprawdzać stan zdrowia zwierząt a jeżeli wsród fiakrów znajdzie się jakiś sadysta to go karać. i nikt więcej tu nie wymyśli.
fbb112:05, 8 września 2014
Nikt nie podcina gałęzi na której siedzi. Żal mi tych wszystkich mieszkańców naszego regionu, którzy wzięli udział w nagonce na właścicieli fasiągów. Tak jest świat zbudowany, że dutki trzeba zarobić, żeby było na papu. Panowie, zarabiali w najuczciwszy sposób jaki mogli. Nagle stali się wrogiem zwierzęcia, eksterminatorem gatunku konia pociągowego, bandyty, nieroba i niedobrego kapitalisty. A turysta korzystający z fasiągu Januszem Cebulowym zakładającym sandały i skarpety, Przy tym posiadającym dużą niechęć do poruszania się o własnych siłach. I w tą szopkę dali się ludzie wciągnąć, w tym nasi mieszkańcy. Im więcej mamy luksusów ( telefony, samochody, leki przeciwbólowe, światło ) tym staramy się mniej myśleć. A im mniej używamy mózgu, tym bardziej ktoś z góry stara się nami manipulować.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas