Nowotarskie lody już na Liście Produktów Tradycyjnych - podhale24.pl
Wtorek, 18 czerwca
Imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy
Szczawnica
Clouds
16°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.492 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
15°
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
11°
Wiatr: 6.228 km/h Wilgotność: 77 %
Jakość powietrza
48 %
Nowy Targ
50 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 25 | 50 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
13.11.2008, 16:23 | czytano: 6741

Nowotarskie lody już na Liście Produktów Tradycyjnych

NOWY TARG. Tradycyjne, nowotarskie lody zostały wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej burmistrz Marek Fryźlewicz w towarzystwie szefa promocji Marcina Jagły i przedstawicieli nowotarskich rodzin - producentów lodów.

Robert Miśkowiec
Robert Miśkowiec
Nowotarskie lody, od lat niezmiennie kojarzone z Nowym Targiem, produkują rodziny Żarneckich, Lubieńskich i Jarkiewiczów. To na ich wniosek burmistrz Fryźlewicz wystąpił do Ministerstwa Rolnictwa o wpisanie tych wyrobów na Listę Produktów Tradycyjnych. Wpis, który nastąpił 3 listopada, poprzedziła wielomiesięczna procedura. Sam wpis na listę ma przede wszystkim znaczenie promocyjne i prestiżowe.

Nowotarskie lody słyną z wyjątkowego smaku. To z kolei wynik tajemniczego przepisu, ale przede wszystkim korzystania przez producentów wyłącznie z naturalnych produktów. - Stabilizatorów, polepszaczy, żadnej chemii nie ma do dziś - mówi pani Żarnecka. Nowotarskie lody, z tego właśnie powodu szybko się topią, nie wytrzymują, jak inne, długiego leżakowania w lodówce - dlatego zawszą są smaczne i świeże.

Tradycyjne smaki to: truskawkowy, śmietankowy, borówkowy i kawowy. Nowotarskie lody wytarzane są w stolicy Podhala od 50 lat.

Obecnie na liście znajdują się 33 produkty z województwa małopolskiego.
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
tutejszy coby nie powiedzieć swój10:01, 22 listopada 2008
Ciangu odzywasz się a nie umiesz czytać!
Przeczytaj dokładnie , do końca mój komentarz , a potem przeproś!
Nie wkładaj w moje usta , twoich głupot.Gdzie to doczytałeś się plucia na lody ? Ja wiem że początek mojego komentarza mógł ciebie , człowieka dworu
wyprowadzić z równowagi , bo prawda zawsze boli , ale to są fakty, a ty wkładasz w moje usta tego czego nie powiedziałem i stąd jesteś b.mało wiarygodny.Ucz się, a potem zabieraj głos.
0
Ciang22:52, 21 listopada 2008
Ani nie tutejsy ani nie swój. Bo i tutejsy i swój liże lody a nie na nie pluje. Koniu odpowiedź za odpowiedź a może jakiś koncert zorganizujemy?
0
Tutejsy , coby nie powiedzieć swój08:36, 21 listopada 2008
Nie rozumiem Minga Lody - to nie jest sukces burmistrza MF on się tylko podpiął pod ten sukces , jak zresztą próbuje sie podpinać pod inne sukcesy z którymi nie ma nic wspólnego , ani do których nawet nie przyłożył ręki.
Tego właśnie nie rozumiesz Ming.
Co do lodów są one doskonałe i jest to zasługa takich rodów jak: Żarneccy, Jarkiewicze i jeszcze paru pomniejszych .Tu nie ma udziału MF.Lody były , są i będą .A były już jak burmistrz nosił koszulę w zębach i pod nosem miał mleko.
Nie należy więc mieszać ,ani ludziom w głowach , ani tych tematów.
0
Ming21:57, 20 listopada 2008
Przeczytałem dziś w Tygodniku informacje o lodach. Gratuluje Nowemu Targowi odwagi a władzom samozaparcia. Opozycji i piszącym rózne bzdury mówię opamietajcie się. Zamiast zdyskontować sukces i pogratulować ośmieszacie się tylko.
0
KOŃ który mówi14:56, 20 listopada 2008
Cisza- apel bez echa.To jest właśnie prawomyślność burmistrza miasta ,silensio .Może więc będzie miał odwagę , której mu zawsze brakowało , podać jakie złożono wnioski o środki pomocowe z UE.Czy to tez jest tajemnicą?
0
ubiż19:05, 17 listopada 2008
Kto za to zapłaci? Czy wymienione w artyukule rodziny opłacą - koncesję na wytwarzanie tych lolodów.
Opisane lody są tylko w Nowym Targu i to nie zawsze mają taką renomę.
Jaki tu prestiż. Wygląda mi to na prywatę!!!
0
KOŃ który mówi12:10, 17 listopada 2008
Może ktoś z jaśnie oświeconych , a może pan promotor Jagła , napisze na portalu , albo nicku : ile to miasto kosztują te wspaniałe RAUTY , dla świty, klakierów i wybranych organizowane przez nomondzejsego MF? Bardzo ciekawi to mieszczuchów i płacących podatki .Nie wstydź się przyznać ,za jakie pieniądze kupujesz wyborców jeżeli jeszcze troszkę jest w tobie szczerości wobec bliskich i poddanych.To jest zresztą obowiązek rozliczyć się z wydawanych publicznych pieniędzy.
0
Miriam22:51, 16 listopada 2008
Koniu a może tak pogadać o strategii powiatu tej z pierwszej kadencji wymuszonej nie do realizacji. Zaraz, zaraz kto był jej autorem? Ile to kosztowało podatnika i do czyjej kieszeni trafiło? Chyba nie tajemnica- pieniądz publiczny? Kto wymusił na radnych jej napisanie bez pomcy z zewnątrz? Dzięki komu "dokument" za ciężkie pieniądze pokrył kurz bo był napisany bez wskazania realizatorów?
Kto był koordynatorem zatrudnionym na umowę zlecenie współpracy z nikomu nieznaną miejscowością Roverbella? Ile to kosztowało podatnika? I kto z tego skorzystał? Czas rozliczeń nadchodzi koniu ściągnij klapki z oczu!
0
kasandra15:45, 16 listopada 2008
Do Felgi:jesteś bardzo słabo skoncentrowana.Czytaj uważnie a doczytasz się tego czego szukasz.Pozdrawiam.
0
Zakopower13:11, 16 listopada 2008
Przestańcie to olbrzymi sukces promocyjny dla Miasta. U nas w Zakopanem sami gazdowie muszą sobie radzić bez żadnego wsparcia.
0
Felga11:01, 16 listopada 2008
Tak koniu każdy kto myśli inaczej niż koń, a koń ma wielką głowę - to skundlony burek. Kasandro dlaczego w innym komentarzu na pytanie o dokonania Twoich idoli zamilkłaś?
0
Mieszczuch nowotarski23:06, 15 listopada 2008
Nie rozumiesz że Kasandra to tragiczna wieszczka.Tragicznie wróży MF,ale sam zapracował na taką tragiczną wróżbę i koniec!!!
0
ziem20:16, 15 listopada 2008
Jad to właśnie widać i czuć z komentarz Kasandry.Gdzie Ty czytasz o jadzie?.Jeśli chodzi o MF, próbowano już wybrać kogoś innego. I co? . wszyscy przepadli w kompromitującym stylu.Spróbujcie jeszcze raz. Co do lodów, są wspaniałe.
0
pinio16:16, 15 listopada 2008
Kasandra mówi za to językiem miłości i pojednania. Dziękujemy Ci Kasandro. Jesteś rzeczywistym zwiastunem zmian na gorsze.
0
koń ktory mówi15:46, 15 listopada 2008
Pragnę merytorycznie odnieść się do komentarza Wienia. Oczywiście łatwo
"schować" się za parawan pseudonimu i zostać protagonistą. To może łaskawie podasz na forum / bo jesteś obeznany w temacie/ ile kosztuje corocznie Jarmark Podhalański, ile kosztują konferencje niczemu nie służące,
jakie były koszty opracowania STRATEGI MIASTA, jakie były koszty wykonania odbioru ciepła na lodowisku z instalacji chłodzenia/ która nie odebrała nawet jednego wata ciepła/ i na koniec jakie są coroczne koszty przyjmowania delegacji z Niemiec - notabene
korzysta z tego znikoma garstka nowotarżan- przeważnie zaś bliscy dworzanie i burmistrz - przede wszystkim.Można tak jeszcze wyliczać , ale i na to przyjdzie jeszcze pora.To jest merytoryczne , a ty ujadasz jak pies , tylko wynika z tego że znalazłeś kij i chcesz przyłożyć Apostołowi.
Tyle ci pozostało "Wieniu".
0
Kasandra13:57, 15 listopada 2008
Z ostatnich komentarzy zionie brak kultury i ogromna nienawiść .Jeżeli już wam lepiej , to chwała głupocie .Ciemnogród zionie ze dwora MF.Gdyby tak to wycisnąć , to jedynie zostaje - jad, jad i jad.Nic merytorycznego.
Miałam racje , że gdy pojawiają się nazwiska p.p.Apostoła i Jelonka ,to sfora psów ze dwora MF spuszczana jest ze smyczy i do komputerów.
Kłują w oczy te osoby.Tyle jeszcze wam pozostało-wyżyjcie się.
0
wienio11:39, 15 listopada 2008
dobre lody kręci też Apostoł z biesiadą do betlejem. Będzie w tym roku i ile nas to będzie kosztować?
0
friko08:17, 15 listopada 2008
Zarejestrować na liście nowotarskie pomyje niech się tym zajmie stosowna komisja z wąsiatym radnym na czele.
0
Boks22:10, 14 listopada 2008
Same lody wpisali. A gdzie wafelki ?. Bez wafelka lody beee.
0
mieszczanin13:03, 14 listopada 2008
Już myślałem po przeczytaniu wstępu że to nowotarskie kręcenie lodów Fryźlewicza i Jagły zostało wpisane na jakąś listę. Na szczęście okazało się że to nasze kochane lody.
Nie potrzeba tym produktom żadnej specjalnej listy, kto był w Nowym Targu i skosztował właśnie z tym kojarzy nasze miasto i oby tak było zawsze.
Wracając do bohaterów spektaklu zwanego konferencją prasową, nasi NAJ jak zwykle podpięli się sprytnie i ukręcili sobie po dużej porcji niezłych lodów. Nie wiem czy krytykować czy sie uczyć. Spryt godny podziwu szkoda że nie ujawnia się wtedy gdy faktycznie trzeba coś zrobić a nie tylko wyciągać ręce po laury.
0
miescon22:27, 13 listopada 2008
Czapki z głów przed tymi nowotarskimi rodzinami które tradycyjne lody sprzedają nam od lat ! Gratuluję !!! A "TUTEJSEMU, COBY NIE POWIEDZIEĆ SWOJEMU" gratuluję trafności komentarza. Nic dodać, nic ująć !
0
milutka21:44, 13 listopada 2008
popieram nie chcemy juz dluzej pana marka - czas odejsc:)
0
Arcymistrz19:01, 13 listopada 2008
A ja przypominam, że w Nowym Targu lody topnieją i to w zastraszającym tempie. Więc wkrótce lód pod stopami władz może się załamać.
Poza tym pozdrawiam firmę, które z lodu (lodowiska) zrobiła boisko :)
0
nowotarżanka17:42, 13 listopada 2008
a ja mam pytanie do naszych lokalnych wytwórców - czy, któryś z nich sprzedawał lody w sezonie w Białym Dunajcu? jeżdżąc busem przy zakopiance można było zobaczyć tabliczkę na której widniał napis "Tradycyjne lody nowotarskie" i strzałka do pobliskiej budki.
Jeśli to faktycznie były "nasze" nowotarskie lody to wszystko gra, a jeśli nie to kradną nam markę ;)
0
tutejsy , coby nie powiedziec swój16:28, 13 listopada 2008
Lody to od 3- ch kadencji kręci burmistrz ze swoim dworem i myśli że tak będzie na wieki. Nie dopuścimy , my mieszkańcy, by to trwało dłużej jak do ustawowego końca kadencji i ani dzień dłużej. Mamy dość obietnic i totalnego lenistwa jego i jego urzędników oraz dworu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas