Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 76
Clouds
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 66
Clouds
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.09.2016, 08:30 | czytano: 2174

Małej obwodnicy Zakopanego nie będzie

Władze Powiatu Tatrzańskiego nie widzą możliwości budowy łącznika, który stanowiłby częściową obwodnicę Zakopanego. - To był zły pomysł naszych poprzedników – uważają.

Piotr Bąk, starosta tatrzański, wniósł wniosek kasacyjny od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który unieważnił decyzję środowiskową dopuszczającą budowę łącznicy pomiędzy ul. Kościeliską, a Powstańców Śląskich. Jak twierdzi starosta, kroki, które podjął za zgodą Zarządu Powiatu Tatrzańskiego wyczerpią do końca tryb administracyjny i nie pozwolą wracać już do ponownego rozpatrywania sprawy. Kasacja starosty trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Przypomnijmy, że na mocy zawartych przed laty porozumień inwestycja miała być przedsięwzięciem Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie we współpracy z powiatem. Jej szacunkowy koszt wynosił 93 mln zł. Przeciwko inwestycji od początku byli mieszkańcy tej części miasta, ponieważ miała ona według założeń projektantów być wysoką na kilka metrów estakadą biegnącą nad ich domami. Konieczne były też wywłaszczenia.

- Realizacja była możliwa tylko z funduszy Województwa Małopolskiego, powiatu na takie inwestycje nie stać - twierdzi starosta Piotr Bąk. - Tymczasem w 2015 r. zadanie usunięto z Małopolskiego Planu Inwestycyjnego na lata 2015-2023 i nie będzie ono realizowane. Uważam, ze w obecnej sytuacji komunikacyjnej Zakopanego każde nowe połączenie na osi wschód-zachód jest korzystne. Jednak w tym wypadku niezwykle wysokie koszty przemawiały przeciwko projektowi. Ponadto projekt generował znaczne zwiększenie ruchu w rejonie dolnej stacji kolei linowej Szymoszkowa, a przyjęte rozwiązanie pomijało tę kwestię – tłumaczy.

Według starosty, wykonanie łącznika zostało przewidziane w obowiązującym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego „Kościeliska”, ale w innej lokalizacji, z wykorzystaniem istniejącego ciągu komunikacyjnego na zachód od mleczarni na Skibówkach.

- Ta lokalizacja jest dużo mniej kolizyjna, a koszt jej wykonania nieporównywalnie mniejszy – twierdzi starosta Piotr Bąk.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
józefa20:06, 30 września 2016
zakopiany blokują okropnie bo wszyscy i tak wjadą przez Chochołów Witów smród za autami zostanie a te całe zakopiany bedom dudki licyć i tak i tak syćko to cwane jak djabli
SDSSSS15:03, 30 września 2016
Nie będzie obwodnicy zakopca, nie będzie nowej zakopianki do zakopca, nie będzie darmowego wjazdu do zakopca... może w ogóle wymaże się zakopane z mapy polski, postawi się betonowy kilkunastometrowy mur z ostrokołem i niech sobie KTT żyje we własnym, zaściankowym, chciwym świecie :)
spisok12:56, 30 września 2016
Województwo wykreśliło zadanie, bo przecież przedstawiliście takie stanowisko, że jej nie chcecie.....

Więc po obwodnicy...
AA11:42, 30 września 2016
czyli co, to jest kasacja od unieważnienia
czyli ponowne przywrócenie decyzji :)
aby żyć08:32, 30 września 2016
oj boze, boze z tym zokopianami.... Niedługo sie zakorkują !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij