Znowu wypadek na Al. Tysiąclecia. Czy urzędnicy z Krakowa zmienią ustawienia świateł? - podhale24.pl
Niedziela, 23 czerwca
Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Zakopane
Clouds
12°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
13°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 3.456 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
38 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
05.02.2018, 14:24 | czytano: 10992

Znowu wypadek na Al. Tysiąclecia. Czy urzędnicy z Krakowa zmienią ustawienia świateł?

NOWY TARG. Samochody zderzyły się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną Al. Tysiąclecia z ul. Szaflarską. To już kolejna kolizja w tym miejscu, a radni pytają, kiedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zmieni ustawienia świateł.

Fot. Michał Adamowski
Fot. Michał Adamowski
Jak informuje mł.asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, do zderzenia doszło, gdy jeden z samochodów nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu. Wskutek wypadku do szpitala trafiła jedna osoba.

Prawie trzy tygodnie temu na skrzyżowaniu odbyła się wizja lokalna z udziałem przedstawicieli Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Chodzi o to, że od czasu zmiany ustawienia świateł, na skrzyżowaniu doszło do ok. 20 kolizji. Kierowcy i samorządowcy domagają się od GDDKiA przywrócenia wcześniejszych ustawień, ale urzędnicy z Krakowa niczego nie obiecali poza tym, że odpowiedzą na piśmie. Minęły trzy tygodnie i ustawienia świateł się nie zmieniły.

Na ubiegłotygodniowej sesji radni Rady Miasta Nowego Targu pytali, czy i kiedy GDDKiA zmieni ustawienia świateł, aby skrzyżowanie z powrotem stało się bezpieczne. Na razie nie ma odpowiedzi na to pytanie.

Na styczniowej wizji lokalnej Kinga Obyrtacz z nowotarskiego rejonu GDDKiA zapowiedziała, że do marca rozstrzygnięty zostanie przetarg na przebudowę skrzyżowania poprzez dodania pasa do lewoskrętu. Prace mają rozpocząć się w tym roku.

r/ zdjęcia Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
mieszczanin15:08, 7 lutego 2018
@Królowa Jadwiga
Od kiedy miasto odpowiada za drogi krajowe, wojewódzkie czy powiatowe? To wszystko nie są drogi miejskie
0
Królowa Jadwiga12:47, 6 lutego 2018
Ponoć poszło 400 tyś. naszych zeta na przeprogramowanie świateł na skrzyżowaniach,Szaflarska,Kopernika,Dekada i to za zgodą obecnie ,miłościwie panującego nam Burmistrza.Jest lepiej?
0
wicek09:34, 6 lutego 2018
Przeczytajcie Ustawę to zrozumiecie że winny jest zawsze kierowca.

?4.2.1. Sygnały o sekwencji podstawowej
Dla kierujących pojazdami stosuje się następujące sygnały świetlne:
? sygnał czerwony oznaczający zakaz wjazdu za sygnalizator,
? sygnał czerwony i żółty nadawane jednocześnie oznaczające zakaz wjazdu za
sygnalizator; sygnały te oznaczają także, że za chwilę nadawany będzie sygnał
zielony,
? sygnał zielony oznaczający zezwolenie na wjazd za sygnalizator, z
zastrzeżeniem, że jeśli brak jest możliwości opuszczenia skrzyżowania w trakcie
nadawania sygnału zielonego lub wjazd na skrzyżowanie spowodowałby
zagrożenie bezpieczeństwa innych uczestników ruchu, nie wolno wjeżdżać za
sygnalizator,
? sygnał żółty oznaczający zakaz wjazdu za sygnalizator, chyba że w chwili
rozpoczęcia nadawania tego sygnału pojazd znajduje się tak blisko sygnalizatora,
że nie może być zatrzymany przed nim bez gwałtownego hamowania; sygnał ten
oznacza jednocześnie, że za chwilę nadawany będzie sygnał czerwony.
0
ciekawski22:21, 5 lutego 2018
Czy czasem narazanie zycia lub zdrowia innego czlowieka nie podlega pod paragraf? Moze warto by to bylo zglosic do ''sprawa dla reportera'' zajeli by sie tym a przynajmniej by to naglosnili to moze by kto za to beknol.
0
Codziennie tam skręcam22:04, 5 lutego 2018
...brawo "kierowcy" jesteście najlepsi ,macie problem przy takim skrzyżowaniu gdy światła świecą się na 2 autka ,to po ch.... się pchacie na skrzyżowanie jeżeli nie możecie z niego zjechać ?
Pewnie że jest gorzej niż było ale przepisy zostały te same ,nie przestrzegasz masz wypadek .Ot cała filozofia tego przypadku.
0
Kazimierz20:57, 5 lutego 2018
Dziś pozwoliłem sobie zadzwonić do GDDKiA w Krakowie do pana Tomasza Gocała który się tymi światłami zajmuje ( nr 12 417 11 33 ) i jak wynika z rozmowy, jemu ta sytuacja nie przeszkadza, a poza tym będzie przebudowa skrzyżowania i dlatego nie przywrócą poprzedniego systemu. Czy Wy to rozumiecie? Tam faktycznie powinna wkroczyć CBA, bo tam coś śmierdzi. Ile to już lat to trwa? Czekają na śmierć? Proponuję złapać za telefony i wziąć sprawę w swoje ręce, bo skoro burmistrz Watycha ani starosta Faber nie dają rady to my sami musimy zadbać o swoje bezpieczeństwo i swoich dzieci. Wszyscy odpowiedzialni powinni wylecieć ze swoich stanowisk, bo żeby takiego g...a nie załatwić to głowa mała
0
Ormowiec20:03, 5 lutego 2018
Aż dziwne, że przy skręcie w lewo z Alei Tysiąclecia do Dekady jeszcze żadnego pieszego nie potrącono. Tam podobnie jeżdżą kierowcy, sygnał zielony oni traktują jakby to była strzałka bo widzą,że auta z naprzeciwka stoją.Niestety w tym samym czasie zielone mają i piesi a kierowcy fruu.
0
bbb19:55, 5 lutego 2018
ci od dróg to sa idioci,przeciez nawet jak zrobia 3 pas do lewoskrętu to ustawiene swiateł będzie takie same jak przed zmiana tylko koszty wysokie,debile nie potarafia się przyznać do błędu
0
Tadek17:25, 5 lutego 2018
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o/Kraków
powinni odpowiadać finansowo za poniesione straty materialne i szkodzie na zdrowiu ofiar wypadków od co najmniej 2 lat ( modernizacja sygnalizacji na tym skrzyżowaniu ) .!!!
0
danka furmanka17:02, 5 lutego 2018
chaciałbym aby jeden z krakowskich urzędników był uczestnikiem kolizji albo ktoś z jego rodziny wtedy by zrozumiał jaki sens jest przywróceniem byłej sygnalizacji świetlnej
0
e217:00, 5 lutego 2018
Kiedy w końcu wkroczy ABW do GDDKiA w Krakowie? ,za to co zrobili z tymi światłami w Nowym Targu. Może też ma powiązania z Powiatowym Zarządem Dróg w Nowym Targu?. Bo to jest już nienormalne i "śmierdzi" ze strony GDDKiA, który naraża kierowców na śmiertelne wypadki.To jest porażające i aspołeczne! Ktoś wziął kasę za zmianę świateł, teraz kolejne zmarnowane pieniądze na przebudowę skrzyżowania, po co? Po to aby ktoś zarobił? Pytam Kto? Kto wydał tak durną decyzję? Dalej czekacie aż ktoś ważny zginie? Bo jak widać interwencje nie pomagają.
0
Tutu16:56, 5 lutego 2018
Zmienią ustawienia świateł jak ktoś od nich będzie miał wypadek na tym skrzyżowaniu.Po co zmieniać światła i prosić się cętusiów krakowskich o zmianę lepiej wyłączyć te światła i postawić tam policję do kierowania ruchem i po problemie
0
prawnik16:44, 5 lutego 2018
Jedyne wyjście - podać GDDiA do sądu o umyślne wprowadzenie zagrożenia w ruchu lądowym.
0
alik16:19, 5 lutego 2018
Nie można wrócić z do "starego" ustawienia świateł gdyż to było za POoooo i działało dobrze. A to obecnie nie honor dla władzy!!!!!!!!!!!!!!!!
0
Lolita16:16, 5 lutego 2018
Oczywiście kulson znowu sprawca KTT !!!
0
Świadek16:12, 5 lutego 2018
Autor źle to opisał. Oba auta stały na szaflarskiej od strony Castoramy i chciały wjechać na aleje. Z tym że nowosądeczanin się zatrzymał a pan z NT jadący oplem chciał się zmieścić między nim a słupkiem .. ale sie nie zmieścił i łupnął mu w pupę... i tyle w tym temacie..
0
franek16:11, 5 lutego 2018
I pomyśleć, że z naszych podatków, z naszej ciężkiej pracy idą pieniądze na takich urzędasów. Siedzi to sobie takie coś w biurze i a to kawka, a to ciasteczko i byle jak najszybciej do domku, a potem po znajomościach dzieciaka wkręcić, żeby miał dobrze jak rodzic. I dzięki temu mamy takich pożal się Boże fachowców. Zajmą się i wami panowie z CBA, może i z ABW. Do prześwietlenia 20 lat wstecz.
0
Baca16:02, 5 lutego 2018
Co robi radny sejmiku malopolskiego Stasek lubisie fotografowaz?
0
z Podhala...15:54, 5 lutego 2018
A mi marzy się estakada Alei nad Szaflarską . Kierowcy skręcający na Szaflarską jada dołem a Ci na Chyżne lub NS górą.
Wypadków będzie mniej i przepustowość lepsza .
Inaczej zawsze będą Tu korki i podobnie jak turystów tak samo samochodów na pewno nie będzie mniej.
W KRK da się wybudować a My niczym od niego nie jesteśmy gorsi .
0
MJ15:14, 5 lutego 2018
Faktem jest, że skrzyżowanie (sygnalizacja) jest niebezbieczne. Należy je jak najszybciej zmodernizować. Niestety duży wpływ na ilość kolizji ma również bezmyślna jazda kierowców na zasadzie mam zielone - jadę. Jak ten baran jeden za drugim bez rozgladniecia się w około. O ile mniej kolizji miałoby miejsce gdyby kierowcy zachowywali czujność, nawet gdy mają oczywiste pierwszeństwo przejazdu.
0
licz do 100?15:08, 5 lutego 2018
To już 27 wypadek
0
leming doskonały15:04, 5 lutego 2018
Kiedy Ci kierowcy nauczą się prawidłowo jeździć ??? Pokonuję to skrzyżowanie - jadąc od Waksmunda na Szaflarską kilka razy w tygodniu i nigdy nie miałem problemów.
0
Jola15:02, 5 lutego 2018
Az wierzyć sie nie chce w takie absurdy. Urzędnik siedzący w Krakowie ma wydac decyzje jak mają się świecić swiatla na skrzyżowaniu w Nowym Targu. Nie może tego zrobić pracownik z nowotarskiego rejonu GDDKiA? Nie ma żadnego Pana Technicznego ze śrubokrętem i miernikiem żeby przystawił drabinke i ustawił prawidlowo światla?
0
Nowy15:00, 5 lutego 2018
na brak umiejętności jazdy żadne światła nie pomogą a GDDKIA już odpowiedziała że jest ustawienie prawidłowe więc nie wiem po co te głupkowate pytania co chwile
0
STAŚ14:50, 5 lutego 2018
Aż żal, że nikt nie dba o dobro ludu !
0
audytor14:34, 5 lutego 2018
Ale zanim będzie pas dla lewoskretu można doraźnie zmienić ustawienie świateł. To będzie bez kosztów. Albo powiadomić prokuratora o celowym działaniu na szkodę kierowców.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas