Radny Apostoł i burmistrz Fryźlewicz na wojennej ścieżce - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Zakopane
Rain
15°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
15°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 80 %
Rain
15°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 72 %
Rain
16°
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
22°
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 87 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
54 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
27.04.2009, 19:30 | czytano: 1866

Radny Apostoł i burmistrz Fryźlewicz na wojennej ścieżce

Do ostrej dyskusji pomiędzy radnym Stanisław Apostołem i burmistrzem Markiem Fryźlewiczem doszło na poniedziałkowej sesji Rady Miasta. Poszło o to, czy plan odnowy centrum miasta, o pieniądze na który stara się w województwie Urząd Miasta, to bubel czy rzetelny projekt.

Radny Stanisław Apostoł
Radny Stanisław Apostoł
Nowy Targ ze swoim Lokalnym Programem Rewitalizacji, który zakłada m.in. remonty ulic, budowę parkingów, modernizację parku (wszystko w obrębie centrum miasta), przeszedł pozytywnie ocenę formalną i znalazł się na liście 45 samorządów, które mogą otrzymać na jego wykonanie unijne pieniądze.

Władze miasta nie liczą jednak specjalnie na to, że uda się otrzymać dofinansowanie. - Łączna wartość projektów z całego województwa sięga 1 miliarda 600 milionów zł, a na Małopolskę jest do podziału zaledwie 118 milionów zł - mówił kilka dni temu "Dziennikowi Polskiemu" wiceburmistrz Jan Kolasa. - Jeśli każdy samorząd może zgłosić maksymalnie dwa wybrane projekty o wartości 15-20 milionów zł, to pieniędzy w województwie wystarczy zaledwie na 6-7 projektów.

Sporządzenie planu przez prywatną firmę kosztowało miasto 40 tys. zł. Radny Stanisław Apostoł stwierdził na sesji podczas dyskusji nad absolutorium dla burmistrza, że to przykład niegospodarności burmistrza Marka Fryźlewicza, a pieniądze zostały wyrzucone w błoto. - Ten program jest bublem, który powinien zostać wyrzucony do kosza - powiedział, czym wywołał ostrą dyskusję.

Zdaniem radnego, pozornym sukcesem jest fakt, że program rewitalizacji przeszedł pomyślnie ocenę formalną. - Dostał on w ocenie tylko 19 setnych punktu więcej ponad wymagane 60 procent i zajął 45 miejsce, jedno z ostatnich, wśród wszystkich miast w Małopolsce. Powiedzcie teraz mieszkańcom, że 45 miejsce w Małopolsce kosztuje 40 tys. zł - stwierdził.

Radny uważa, że program był źle przygotowany i zabrakło szerokiej i merytorycznej dyskusji nad nim. - Proponowałem, żeby go poprawić, ale twierdziliście, że jest dobry.

- To dlaczego nie zgłosił pan poprawek do niego, nie zrobił pan nic, ani jednego wniosku pan nie złożył - ripostował przewodniczący Rady Miasta Lesław Mikołajski. - Czy miał pan zakaz zajmowania się tym projektem?

- Było za mało czasu, dlatego apelowałem wtedy o odłożenie tego w czasie - odpowiedział Apostoł.

- Można oczywiście robić tanio i za darmo - włączył się do dyskusji burmistrz Fryźlewicz. - Ja mam dobrą pamięć. Pan, będąc radnym, zrobił kiedyś strategię powiatu za 3 tysiące złotych. Wiem, że kolejni starostowie wstydzili się ją pokazać. My pana dokumenty znamy.

- Byłem autorem tej strategii - przyznał Apostoł. - Została ona jednak przyjęta przez 55 radnych, przy 10 głosach wstrzymujących się. Nikt nie był przeciw. Ale przedmiotem dyskusji nie jest strategia sprzed 8 lat, ale pana absolutorium.

Coraz bardziej żywą dyskusję przerwała radna Jadwiga Kuś. - Dokąd to zmierza? Zacznijmy współpracować, a nie dokładajmy sobie. Czy opozycja jest uprawniona tylko do krytyki, czy też do pozytywnego działania.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
zorro09:10, 2 maja 2009
Komentarze to kopalnia wiedzy burmistrza MF. Jakby chciał i umiał czytać , to mógłby z tego wyciągać daleko idącą wiedzę.MF zatrudnia doradców z Bożej łaski ,którzy mu tylko wyrzadzają szkodę , a nie pomagają i takie z tego efekty. Z takimi jak , MG , MO i im podobnym to na wysypisko , a nie do urzędu .
mieszkańcy01:22, 29 kwietnia 2009
Burmistrz i jego świta żadnej krytyki nie uznają, nawet konstruktywnej.
Jeżeli nie ma argumentów, to najlepszą bronią jest atak, bo to odwraca uwagę od sedna sprawy.
Co to dla urzędników 40 tys. zł , które poszło w błoto.
Nie pierwsze i nie ostatnie !
Ale może to towarzystwo wzajemnej adoracji w końcu się opamięta i spojrzy na swoje oblicze w lustro.
O to proszą mieszkańcy, których pieniędzmi gospodarujecie i o których wypadłoby jednak pamiętać.
Eryk22:44, 28 kwietnia 2009
Burmistrz Fryźlewicz w przeszłości miał 100% absolutorium ale wówczas radni zajmowali się pracą a nie politykierstwem i oszołomstwem. Stawiam Ci piwo że w następnej kadencji znowu powróci 100% bo POPiS jest na maksa skompromitowany tak uważa przeszło 90% mieszkańców tego pięknego grodu. Czyli zdecydowana większość.
tutejsy , ale myślący19:33, 28 kwietnia 2009
Co to najważniejszy temat -strategia powiatu??? 80% ja zatwierdziło , czyli większość absolutna i przeszła. Absolutorium burmistrza tylko , tylko zaklepało 57% to zdecydowanie mniej . Burmistrz na 57% , a tyle podbijania bębenka przez wiernych dworzan. Jesteście śmieszni dworzanie.Jak dzieci- do
piaskownicy z nimi.Dobry burmistrz gdyby MF nim był , to powinien mieć 100% absolutorium.Mam rację?
liczykrupa18:33, 28 kwietnia 2009
Apostoł niech nim wrzuci kamyk do czyjegoś ogródka poszuka go u siebie. Napisana przez niego strategia powiatu nic nie warta, gotycki szlak bubel historyczny, kościółki Spisza - przepisane dosłownie teksty gotyckiego bubla, fundacja czorsztyńska - zniszczona chybionymi decyzjami, działalność w euroregionie - kompromitacja siebie i miasta. Teraz ta ściem z programem rewitalizacji. Jak pozyskają za niego choć jedno euro Apostoł powinien dać sobie spokój z samorządem. O ile ma w sobie choć odrobinkę przyzwoitości.
bubel gotycki16:30, 28 kwietnia 2009
SA wystąpił jak zwykle w charakterze oszołoma, politykiera i zadymiarza. Niezła rola a co najważniejsze nie wyuczona tylko wrodzona.
X-man15:57, 28 kwietnia 2009
Tee "podatnicy" obyś na codzień nie przkazywał tak nieżetenych informacji jak piszesz miast w małopolsce jest 54 a nie 45. Doucz sie chłopie a nie pisz pierduł
Ogrek14:56, 28 kwietnia 2009
Odezwał się SA i jego brygada. Panie SA wydano 40 tys. a będzie z tego kilka milionów. Wiadomo, że strasznie to was uwiera bo zgodnie z tym co SA mówił program powinien przepaść. Gdyby iść tokiem rozumowania SA to Nowy Targ nie dostałby ani złotego z funduszy zewnętrznych. A w tym roku już ma 3 mln na salę a za ostatnie lata 30 mln na szkoły i oszczyszlanię ścieków. SA jak zwykle się kompromituje
kosa114:47, 28 kwietnia 2009
a ja sie pytom, kto to taki jest ten apostoł?? że sie tak o nim rozpisujecie, to ktos ważny?piszcie bo ja nie wiem?
ciekawski11:07, 28 kwietnia 2009
Czy ktoś słyszał o tym wspaniałym projekcie
czy można to cudo gdzieś zobaczyć bo trudno o nim dyskutować jak się czegoś nie widziało BIP na stronie miasta budują już czort wie jak długo ( nie pamiętam :) )
wodniacy10:31, 28 kwietnia 2009
Kolejny kosztowny bubel to projekt pływalni w Nowym Targu.
podatnicy10:17, 28 kwietnia 2009
To skandal!
Projekt, za które miasto zapłaciło 40 tys.zł zajął 45 miejsce, jedno z ostatnich, wśród wszystkich miast w Małopolsce !
Tak się wydatkuje publiczne środki, a Pan Kolasa dalej zadowolony !
Jeśli, jak twierdzi Pan Kolasa pieniędzy w województwie wystarczy zaledwie na 6-7 projektów, to dlaczego nasz projekt nie jest w pierwszej siódemce, jezeli kosztował 40 tys.zł.! Czy ktoś jest za to odpowiedzialny ? Kolejny raz jest to przykład, że poważne i strategiczne dla tego miasta przedsięwzięcia powierza się dyletantom.
Kto upoważnił władze tego miasta do wydawania naszych pieniedzy na takie kosztowne buble ?
Jasiek z Kowańca08:25, 28 kwietnia 2009
Pomijajac wszystko, zastanawia mnie poziom dyskusji jaki prezentuje burmistrz. Na przedstawione zarzuty twierdzi ze ma dobrą pamięć i wyciąga asa z rękawa. Co prawda ten as wyskoczył jak filip z konopi bo faktyczni nic nie w nosi do rzeczowej dyskusji. Podsumowujac, jego plan jest ok bo zarzucajacy mu radny jest be. Panowie i panie to jest gorzej jak przedszkole. Może lepiej Apostoła opić na jakim raucie albo podłożyć mu inną świnię. To ten styl i raz na zawsze będzie jasne że wszystkie pomysły burmistrza są naprawdę dobre
smerfetka23:27, 27 kwietnia 2009
W swojej ulotce wyborczej w 2006 r. Apostoł napisał: „poza umiejętnościami merytorycznymi trzeba chcieć i umieć współpracować”. Swoim działaniem czyli brakiem współpracy z koalicją, burmistrzem oraz z Euroregionem – pokazuje, że oszukał wyborców. Większość ludzi, która na niego głosowała do dziś tego żałuje.
walc23:24, 27 kwietnia 2009
skoro aż ponad 20% składu rady powiatowej nie zagłosowało za przyjęciem strategii Apostoła to coś było z nią nie tak
XXX22:39, 27 kwietnia 2009
PANIE APOSTOŁ MA PAN RACJE NIECH PAN SIE NIE WPALA SZKODA PANA NERWÓW STARE MIASTO ZAWSZE BEDZIE BLOKOWAĆ PRZECIEŻ CHODZI O ICH INTERESY ROZINNE I TARGOWICE
kasandra22:31, 27 kwietnia 2009
Syzyfie szkoda twojego bełkotu. To i tak syzyfowa praca , to twoje durne insynuowanie. Spocznij dworzanie nic to nie wnosi ta twoja szczekanina.Karawana jak walec przejedzie po was w wyborach.
tutejsy , ale myślący22:29, 27 kwietnia 2009
Znowu pani radna Kuś. Teraz pani apeluje o współpracę , a jeszcze rok , daw lata temu , na początku kadencji podnosiła pani ręce przeciw każdemu projektowi opozycji. Czyżby amnezja?Teraz chciałaby pani dzielić się odpowiedzialnością za te buble , które tworzycie razem ze swoim guru burmistrzem MF.Trzeba się pochwalić tymi waszymi sukcesami i nieróbstwem i wreszcie iść na zasłużoną emeryturę.Czas.
bimail21:42, 27 kwietnia 2009
jak zwykle chodzi o to by komuś było lepiej panie radny zawsze interesny własny interes ponad wszystko........ a teorię się dorobi...
Syzyf21:28, 27 kwietnia 2009
Po raz kolejny wychodzi oszołomstwo Apostoła. Gdyby programu nie zatwierdzili co wieszczył to miałby satysfakcję. Zatwierdzili - źle!! Powinien się podać do dymisji po przyjęciu tego programu.
Skompromitował miasto w EUT, kompromituje w codziennej działalności. Byle do wyborów. Kto mądry niech pod apteką na Szaflarskiej przedwyborczych prób wypromowania się nie bierze do ręki.
normalność20:52, 27 kwietnia 2009
Dajcie sobie po razie i dajcie nam spokój świety.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas