Powiat oddał do użytku siódmą salę gimnastyczną, tym razem w Rabce-Zdroju (zdjęcia) - podhale24.pl
Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira
Zakopane
Clouds
16°
Wiatr: 0.684 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 1.584 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
16°
Wiatr: 1.188 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
17°
Wiatr: 1.116 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
17°
Wiatr: 3.672 km/h Wilgotność: 62 %
Clouds
14°
Wiatr: 1.368 km/h Wilgotność: 71 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
38 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 19 | 38 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
19.03.2019, 14:10 | czytano: 6409

Powiat oddał do użytku siódmą salę gimnastyczną, tym razem w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Wielu gości, w tym posłów Edwarda Siarkę i Annę Paluch oraz starostę nowotarskiego Krzysztofa Fabera, zgromadziła uroczystość poświęcenia i oficjalnego oddania do użytku sali sportowej przy Zespole Szkół im. Ks. Prof. Józefa Tischnera w Rabce-Zdroju.

Fot. Piotr Kuczaj
Fot. Piotr Kuczaj
Sala powstawała trzy lata i kosztowała 7,5 mln zł. Część pieniędzy na jej budowę udało się pozyskać dzięki pomocy posła Edwarda Siarki. To właśnie on oraz starosta Krzysztof Faber otrzymali, jako pierwsi, podziękowania od dyrektor szkoły Ireny Jaworskiej.

Górne liceum w Rabce-Zdroju słynęło do tej pory z tego, że ma salę gimnastyczną na czwartym piętrze, czyli poddaszu szkoły. Ale niewielka salka nie spełniała od lat ani norm, ani oczekiwań uczniów.

- Cieszę się wspólnie z wami - mówił na otwarciu sali starosta. - To siódma sala gimnastyczna wybudowana w szkołach powiatowych w ciągu 12 lat - dodał, zaznaczając, że teraz czas na budowę sali w Zespole Szkół nr 1 im. Władysława Orkana w Nowym Targu.

Salę poświęcił ksiądz proboszcz Paweł Duźniak.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Miejscowa09:42, 23 marca 2019
do 60+. Znam ci ja takich co tak grabili dutki, dolary i euro, że o kraju, rodzinie i swoim zdrowiu zapomnieli i tak się zachłysnęli że zęby zgubili i wyglądają jak buraki no ale fura droga...
pustak09:15, 23 marca 2019
@ matka:
W Skandynawii już nawet małe dzieci w przedszkolu zawsze każdego dnia, bez względu na pogodę, o ustalonej godzinie wychodzą na spacer. Już nawet człowiek pierwotny każdego dnia pokonywał około 20 km. W Średniowieczu Św. Tomasz z Akwinu praktycznie całe swoje życie był w trasie (robił pieszo trójkąt Rzym-Paryż-Kolonia).
W kwestii sali to problem tkwi w błędzie że rozbudowywano szkołę bez zamiaru budowy sali gimnastycznej, bo wówczas Polska nie była jeszcze w UE i litera prawa nie stanowiła że trzeba stawiać w szkole salę gimnastyczną. No to po co sala jak nie ma o tym przepisach?

@zezeM:
Te komentarze to nie są noty dyplomatyczne pomiędzy państwami.
matka20:51, 21 marca 2019
córka prędzej szkołe skończy niż w zespole szkół zawodowych w krościenku powstanie sala albo chociaż boisko sportowe, bo teraz moje dziecko w zawieruche czy burze musi albo ćwiczyć na korytarzu albo iść w taką pogode do innej szkoły,
podatnik10:39, 20 marca 2019
No i super niech się szkoła rozwija.Powodzenia młodym.
KPP08:59, 20 marca 2019
Tak radny Rajca ..."fajny " czlowiek....***
zezeM08:51, 20 marca 2019
Poziom ortograficzny komentujących świadczy o braku szacunku do własnego języka. Wiesz, wież i wierz to trzy różne słowa o różnym znaczeniu! Jak można zrównać wiarę z wieżą i wiedzą?
Polak naj... sortu08:30, 20 marca 2019
Kierowca - świetna uwaga...co ona wniosła do budowy tej sali...wyciągnęła widocznie wnioski z Naprawy i woli lansować się, gdy budowa jest już gotowa
Kierowca22:26, 19 marca 2019
Pani poseł Paluch to niech sie fotografuje przed tunelem w Naprawie w tym swoim czerwonym płaszczyku. Wszedzie gdzie się pokaże to pech gotowy.
60+21:46, 19 marca 2019
Nie , tutaj nikt Ci nic nie wyjasni Drogi przyjacielu. Ja Ty My Wy Oni Tamci nic tu nie wyjasniamy. Zle trafiles moj przyjacielu. Musisz poszukac innej drogi. W Żurawlowie to by Ci wyjasnili. W Dziewierzewie i w wielu, wielu miejscach na ojczystej ziemi ale nie na Podhalu. O, Piotr np: z Podkarpacia cover Andzreja Rosiewicza syna Lubartowskiej ziemi. Znasz li ten kraj? W Gdansku np: byles na pogrzebie? Ogladnij albo obejrzyj klatka po klatce jak wolisz(regionalizm). Na pogrzebie mozesz stac na polu lub na dworze.Twoj wybor. Ale mozesz tez byc na pogrzebie siedzac w domu. Np: moja znajoma to uczestniczy we mszy w domu na zywo(nie biorac pod uwage gosci). Kleka modli sie, podobnie jak muzulmanie we Francji. Na ulicy, na jednym pasie ruchu wierni a na drugim ruch uliczny (trafic). Wszystko zgodnie z demokracja pod karabinami. Tego tez nie widziales? No to rzeczywiscie zaspales. Albo slabej wiary jestes. Ja np: to jezdem tak lubiany przez ksiezy, ze na klatce schodowej w bloku obok moich drzwi zawiesili krzyz z Chrystusem. Dziwie sie natomiast kiedy mijam pod blokiem ludzi zwiazanych z Chrystusem unikaja spojrzenia prosto w oczy. Ja jezdem czlowiek otwarty i podalbym ci numer tego miejsca ale boje sie,ze ruszy nawalnica i wierni moga przeniesc kosciol z .... na klatke mojego mieszkania. Kiedy wrocilem z za granicy w 2009 a przysnelo mi sie bo nie mam juz zebow, syn tez catholic , nagle mowi, mamo, co to? Jesien a tu Droga Krzyzowa. Mam nadzieje ze pokrotce wyjasnilem obecnosc ksiedza. Linka nie podam, maila nie wysle bo nie mam zebow:) Tak to sie pisze? Niestety zdecydowalem opuscic kraj rodzinny matki mej aby nie zrobic komus krzywdy a samemu nie znalezc sie w wiezieniu.
Janek20:02, 19 marca 2019
Czyżby dla pani poseł zabrakło nożyczek?
A może znowu się pani spóźniła
Żenada .
bambam18:44, 19 marca 2019
do trzech kropek...

Ksiądz pokropił ażeby się za wczas nie zawaliło. Teraz rozumiesz?
Uczeń18:09, 19 marca 2019
Obecność Księdza jest wręcz na tej uroczystości obowiązkowa. Sala musi być poświęcona aby sprzyjała dobremu rozwojowi młodzieży, a nie stanowiła tylko miejsce kłótni i bójek.
pustak17:15, 19 marca 2019
Prawdopodobnie tą przyczyną jest atawizm, czyli nagły powrót do form wygasłych wiele setek generacji wcześniej. Otóż człowiek pierwotny wielu rzeczy nie rozumiał, więc we wszystkim widział działanie złych mocy i wierzył że diabeł, który chce żeby ludziom źle się działo, najchętniej zabiłby wszystkich korzystających z nowego ułatwiającego człowiekowi życie urządzenia czy budowli. Jest jednak za słaby aby zabić wszystkich użytkowników, więc stara się zabić przynajmniej tego kto pierwszy z nowego obiektu odważy się skorzystać (takim współczesnym atawizmem jest np. moment wchodzenia maturzystów do sali na egzamin). No i dlatego ludzie pierwotni bali się, więc stworzyli instytucję szamana, druida, itp., żeby to on odczarował nowy obiekt dla wszystkich przyszłych użytkowników. To powiedziawszy, przyznać jednak muszę, że kiedy przeglądam liczne historie o tragediach w dniu otwarcia wielu współczesnych obiektów, np. od Titanica do dzisiaj, przyznać muszę że nie mam zamiaru śmiać się z tego obyczaju.
żenada16:25, 19 marca 2019
a radni powiatowi Rajca I Skrzypiec co oni tam robia ? co oni maja wspolnego z Rabka?...malo tego ten pierwszy nie sprawdził sie w policji...a teraz co nowy lansik
RAMBO16:25, 19 marca 2019
CO robil wczoraj okolo 17 W dolinie dunajca a potem skrecil na piwniczna na niskim pulapie B52 ?
....15:30, 19 marca 2019
Wież jak to na Podhalu, święcą wszystko i wszystkim.
...14:44, 19 marca 2019
Czy ktoś mi może rozsądnie wyjaśnić obecność księdza na tej uroczystości? W końcu oddają do użytku salę gimnastyczna .
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas