Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Czarny Dunajec i okolice
Rain
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 42.48 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
12.05.2019, 14:40 | czytano: 6491

XV Samochodowa i Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków do Ludźmierza

Arch. Podhale24.pl

Tegoroczna pielgrzymka strażacka Drogą Papieską z Zakopanego do Ludźmierza odbędzie się 2 czerwca.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 11 przy ołtarzu papieskim na Krzeptówkach w Zakopanem. O godz. 11.15 strażacy złożą kwiaty pod pomnikiem św. Jana Pawła II i kryptą kustosza sanktuarium ks. Mirosława Drozdka. Piętnaście minut później wyjadą do Ludźmierza, drogą przez Gubałówkę, Ząb, Bańskie i Maruszynę. W Ludźmierzu strażacy odwiedzą grób kustosza miejscowej bazyliki ks. Tadeusza Juchasa, złożą kwiaty pod pomnikiem papieskim, odbędzie się uroczysty apel połączony z wręczeniem odznaczeń, a o godz. 13.30, na zakończenie pielgrzymki, odprawiona zostanie uroczysta msza św. z okazji Dnia Strażaka.

Wszystkich strażaków z Podhala, Spisza, Orawy, Gorców i Pienin, zapraszają do udziału w pielgrzymce: kapelani strażaków powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, prezesie zarządów oddziałów powiatowych oraz komendanci powiatowi państwowej straży pożarnej.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Janosik21:27, 17 maja 2019
DO Motocyklista normalny 120 km/h to moje MAX życzę Ci żeby strażacy nigdy nie byli ci potrzebni.
do niby czytelników19:48, 13 maja 2019
Do tych niby czytelników. Ile trzeba mieć w sobie jadu, żeby atakować strażaków i to jeszcze ochotników. Są pielgrzymki rowerowe, są pielgrzymki piesze, jest też pielgrzymka strażaków i należy temu oddać chwałę. Jest takie hasło: ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek". Pielgrzymka jest Bogu na chwałę, a być może i wam strażacy będą potrzebni, więc odpuśćcie.
czytelnik110308:27, 13 maja 2019
Jak nazywacie to szumnie pielgrzymką - to dla Pana Boga trzeba się poświęcić i iść na nogach a nie za pieniądze podatników tyłki wozić.
Mimo tego ,że strażacy są poważani i ja im też dziękuję ale niektóre aspekty działania oficieli należy zmienić.Parokrotnie widziałem w jakim stanie wysiadali z samochodów. I jeszcze jedno czy te samochody zostały zakupione do takich celów czy pozbawienie swoich miejscowości bez ochrony ppoz. wynika z jakich przepisów czy to nie jest samowola osób nie ponoszących odpowiedzialności za swe czyny. Czy nie lepiej by to wyglądało gdyby strażacy maszerowali tak jak pozostali katolicy , zostawiam wam to do refleksji i zastanowienia.
czytelnik na 10218:13, 12 maja 2019
pielgrzymka - może ktoś sobie jaja robi a może z buta pojadą
smok18:06, 12 maja 2019
Trza rure przepalic a do atmosfery.....
Motocyklista normalny 120 km/h to moje MAX16:11, 12 maja 2019
Taaa pojadą ci z pasją ...zadufane egoisty co sie z nkim na drodze nie liczą
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij