Poniedziałek, 25 maj 2020, Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Jabłonka i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
10°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Rain
11°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 84
Clouds
10°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 78
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
11.07.2019, 10:43 | czytano: 7208

73-latek zaginął w rejonie Turbacza. Poszukiwania trwały całą noc

Fot. GP GOPR / Facebook

Wczoraj późnym wieczorem nowotarska policja otrzymała informację o zaginięciu w rejonie Turbacza 73-letniego mieszkańca gminy Nowy Targ. Na poszukiwania zaginionego wyruszyli policjanci, strażacy i ratownicy GOPR. Mężczyzna odnalazł się około 5 nad ranem.

Zaginiony mężczyzna wczorajsze popołudnie spędzał na działce ze swoją rodziną w rejonie Turbacza. Około godziny 18 bliscy stracili go z oczu. Kiedy 73-latek nie wracał, zaniepokojeni członkowie rodziny zaczęli go szukać. Kilkugodzinne poszukiwania nie przyniosły efektu. Przed godz. 21 powiadomili służby ratunkowe.

Podjęto akcję poszukiwawczą, w której wzięli udział policjanci z Nieetatowej Grupy Poszukiwawczej działającej przy nowotarskiej komendzie i ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR. Z pomocą i wsparciem ruszyli też strażacy z JRG Nowy Targ i OSP z Kowańca. Do akcji wykorzystywane były motocykle, quady i radiowozy. Poszukiwania zaginionego trwały całą noc. Sprawdzali masyw Gorców, w rejonie potoku Lepietnica, Bukowina Obidowska, Gorzec, Hrube. Przed godziną 5 rano na żółtym szlaku prowadzącym z Nowego Targu na Turbacz, w rejonie polany Wsołowa jeden z policjantów zauważył idącego mężczyznę. Był to zaginiony 73-latek. Mężczyzna całą noc spędził w lesie, był wyziębiony, ale czuł się dobrze. Ratownicy GOPR przetransportowali odnalezionego mężczyznę i przekazali służbom medycznym.

- Na szczęście pomoc nadeszła w porę. Chwilę po zakończeniu akcji zaczął padać intensywny deszcz, a temperatura w nocy wynosiła zaledwie kilka stopni - podsumowuje rzecznik nowotarskiej policji mł asp. Dorota Garbacz.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
Brawo21:53, 11 lipca 2019
Brawo GOPR. To jest to.
Ja12:45, 11 lipca 2019
Brawo. Czapki z głów chłopaki.
Anka10:52, 11 lipca 2019
Kto to są "ci" ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij