Gospodynie z Maniów nie tylko gotują, ale i edukują - podhale24.pl
Sobota, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany
Czarny Dunajec
Rain
12°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
12°
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
12°
Wiatr: 3.528 km/h Wilgotność: 94 %
Rain
13°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
15°
Wiatr: 3.744 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
13°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
20 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
06.09.2019, 19:10 | czytano: 2902

Gospodynie z Maniów nie tylko gotują, ale i edukują

Koło Gospodyń Wiejskich w Maniowach gotowe, by kształtować szacunek do własnej tradycji. Już niebawem ruszą zajęcia w ramach projektu „Moje i Twoje dziedzictwo”.

Gospodynie z Maniów nie tylko gotują, ale i edukują. Tym razem za cel obrały sobie edukację młodszych pokoleń w zakresie wiedzy nt. zwyczajów i obrządków rolniczych w ich własnych miejscowościach. „ (…) Pragniemy zainteresować dzieci i młodzież zdobywaniem wiedzy na temat przeszłości własnej miejscowości. Dzieci i młodzież na zajęciach doświadczy namiastki pracy w rolnictwie” – mówi koordynatorka zajęć Katarzyna Dobrzyńska.

W ramach środków, jakie Koło Gospodyń Wiejskich pozyskało z Funduszu Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie” edycja 2019 oraz Województwa Małopolskiego przeprowadzony będzie cykl warsztatów podczas, których uczestnicy projektu (łącznie 60 osób) zapoznają się z etapami powstawania chleba oraz sporządzania moskoli. Warsztaty obejmować będą zarówno część teoretyczną zatytułowaną „Od ziarenka do bochenka”, jak również praktyczną, podczas której dzieci i młodzież używając tradycyjnych przyrządów (młynek żarnowy, przetaki i inne) samodzielnie wyrobią i upieką moskole, ubiją masło czy przygotują kawę zbożową. Warsztaty odbywać się będą w budynku Domu Kultury
w Maniowach.

Projekt potrwa do 15 października br. i zakończy się wykładem pt. „Stare Maniowy”, który obejmować będzie tematykę życia codziennego w tej części Maniów, która dzisiaj znajduje się na dnie Jeziora Czorsztyńskiego. Jak mówią pomysłodawczynie i realizatorki projektu Pani Czesława Królczyk oraz Pani Katarzyna Dobrzyńska głównym celem projektu jest zapoznanie dzieci i młodzieży z dziedzictwem kulturowym oraz integracja międzypokoleniowa, do której jak mają nadzieję realizatorki, dojdzie podczas realizacji warsztatów.

Wartość projektu to 7 500 zł, z czego kwota dofinansowania to 5 000 zł. Pozostałą kwotę stanowi wkład własny niefinansowy

opr. Aneta Markus
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas