Poniedziałek, 17 luty 2020, Imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 61
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
10.09.2019, 13:00 | czytano: 6889

W obronie krzyża na Giewoncie

Arch. Podhale24.pl

Jedno ze spotkań w ramach akcji "Polska pod Krzyże" odbędzie się w Zakopanem. To odpowiedź na pojawiające się głosy usunięcia krzyża z Giewontu po tragicznej, sierpniowej burzy, podczas której zginęły na szczycie cztery osoby.

- W związku z atakiem na Krzyż po tragicznych wydarzeniach sierpniowych w Tatrach postanowiliśmy się włączyć w ostatniej chwili do modlitwy organizowanej przez świeckich - mówi w imieniu organizatorów ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i dziekan Dekanatu Zakopane. Kapłan podkreśla, że w Polsce mają miejsce wydarzenia, które wcześniej były nie do pomyślenia. - Bluźnierstwa, znieważanie sakramentów i świętych wizerunków, napaści na kościoły oraz księży, szerzące się antychrześcijańskie ideologie, opuszczanie stanu kapłańskiego przez księży, a po 22 sierpnia także stwierdzenie, że Krzyż zabija - dodaje.

Odpowiedzią na to jest akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. 14 września w święto Podwyższenia Krzyża Świętego odbędzie się ona w wielu miejscach Polski, w tym również w Zakopanem. Modlitewne spotkanie na Równi Krupowej rozpocznie się o godz. 14.00 – różańcem. W programie m.in. powitanie pieśnią Matki Boskiej Ludźmierskiej, Koronka do Miłosierdzia Bożego i msza św. o godz. 15.00 oraz Droga Krzyżowa o godz. 17.

- Na zakończenie pierwszej części modlitewnego spotkania nastąpi osobiste odmówienie modlitwy stawiającej krzyż w centrum życia każdego chrześcijanina i adoracja krzyża przez ucałowanie relikwii Krzyża Świętego. Prosimy, niech każdy przyniesie ze sobą swój mały, ale osobisty krzyż - apeluje ks. Filipiak.

Druga część będzie w kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego i rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21. Następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu do godzin porannych.

Całość zakończy się mszą św. o godz. 6.30 z uroczystości MB Bolesnej. - Kiedy gromy uderzają w naszą wiarę i Kościół dajmy się poprowadzić Maryi pod Krzyż, Wróćmy do podstaw, do korzeni - do tego, co dla nas najświętsze i najdroższe. Odwagi! Sursum Corda! W Górę Serca - dodaje.oprac. r/ materiały prasowe
najnowsze informacje
komentarze
Dario18:08, 14 września 2019
Wypompujcie wodę z morza usuniemy krzyż
do Artur08:20, 14 września 2019
tuturutu majtki z drutu he he
Basia07:50, 13 września 2019
Jak się broni czegoś co jest nie do usunięcia to chyba jakaś paranoja, albo polityka.
gór12:57, 12 września 2019
...Pola...masz rację.Na żadnym z portali nie widziliśmy aby architektowi przeszkadzało usunięcie krzyża.Za to co inne mu przeszkadza.A krzyż to też należy do architektury Tatr.Pamiętajmy przy wyborach!
Artur15:10, 11 września 2019
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać ? mówi Matka Najświętsza ? obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
Kk22:41, 10 września 2019
Odczepic się od krzyża który od zawsze stoi na Giewoncie...czas ucieka..życie ucieka z każdą chwilą....nawet się nie ogladniecie a bedziecie na łożu smierci....ile osób już nie ma które chciały usunąć ten krzyż...moze tydzień temu, wczoraj...będziecie pragnąć tego krzyża..kiedy już nie będzie ratunku...a on nadal bedzie wizytówką Tatr...Bóg zawsze zwycięży...
Stolarski22:38, 10 września 2019
Po wrzuceniu hasła "usunąć krzyż z Giewontu" natychmiast zaczęła się krucjata w obronie krzyża, pielgrzymki, modlitwy, wzniosłe mowy i ataki na innowierców itp. Krzyż w Polsce to nie tylko symbol chrześcijaństwa ale również tożsamości państwowej a na Giewoncie żelazny krzyż pełni również rolę piorunochronu. Myślę, że hasło "usunąć piorunochron z Giewontu" bardziej oddaje rzeczywiste intencje trzeźwo myślących.
Pola19:48, 10 września 2019
Zawadza krzyż ,wiara, księża ,kościół. Pasuje LGBT , przemoc ,agresja, picie, branie ,krzywoprzysięstwa w sądach tych co powinni być sprawiedliwi mój Boże . Ciekawe czy przyjdą że skrzypkami Bułeczki grać pod krzyżem a sam architekt jest kandydatem POkokwoko której najbardziej przeszkadza Krzyż i Kościół . Świat zmierza do zagłady.
ian.19:14, 10 września 2019
najlepiej usunac wszystko przy czym w kogos piorun trafi oby nie moze to byc drzewo slup wierza lub dom....co za durne ludziska to normalne ze piorun pokonuje najkrutsza droge a ze szczyty gor i lancuchy sa wysoko to jest duze prawdopodobienstwo trafienia trzeba zalozyc plasikowe lancuchy to zaraz frekwencja pioruna sie zmniejszy...noooo chyba ze komus ten krzyz cholernie zawadza...aaa niech to piorun trzasnie......
alik18:40, 10 września 2019
I oto przykład jak wykorzystano stronniczo "Krzyż"na Giewoncie.
Z fizycznego znaczenia ten " Krzyż" stanowi jako piorunochron . ale nie do końca jest uziemiony /skały/.Ten krzyż stanowiący piorunochron, w tym rejonie uratował już wielu ludzi.
Tylko GŁUPI idzie do piorunochronu w czasie burzy.
A nasza władza zadbała o ich uświadomienie.
EXC17:59, 10 września 2019
Jak krzyż zniknie z Giewontu....zniknie i Polska...szatan widać działa nawet w Tatrach...ej idą czasy...dobrze że sie umiera...bo strach było by żyć....
Wyzwolony17:35, 10 września 2019
Kiedyś pod zaborami teraz pod krzyżem.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij