Poniedziałek, 12 kwiecień 2021, Imieniny: Juliusza, Ludosława, Zenona
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 14.832 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 81
Rain
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
05.11.2019, 19:33 | czytano: 5251

Radni nie zgodzili się na drastyczną podwyżkę opłat za śmieci

Wójt gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz zaproponował, aby cena za wywóz segregowanych śmieci wynosiła 17 zł za osobę miesięcznie. Radni nie zgodzili się jednak na taką podwyżkę i finalnie zatwierdzili stawkę 13 zł.

Do tej pory mieszkaniec tej gminy płacił 9 zł miesięcznie za odpady zbierane w sposób selektywny, a 18 zł za niesegregowane śmieci. Wzrost cen związany jest z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Nowe przepisy nie pozwalają mieszkańcom na deklarację, że śmieci nie będą segregowane. Wszyscy muszą je segregować, w przeciwnym razie grożą za to opłaty sankcyjne. W gminie Łapsze Niżne zaproponowano, aby była to czterokrotność opłaty podstawowej.

Koszt wywozu śmieci rośnie w wielu gminach. Podyktowane jest to koniecznością pokrycia kosztów funkcjonowania systemu śmieciowego.

Łapszańscy radni nie zgodzili się na podwyżkę zaproponowaną przez wójta – 17 złotych, które zostało zaproponowane. - To stawka, która zamyka nam system śmieciowy i nie dopłacamy wtedy nic – stwierdził na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne Jakub Jamróz. – Obniżenie stawki z 17 zł do 13 zł, oznacza rezygnację z pewnej puli inwestycyjnej – podsumował, wyjaśniając, że gmina będzie musiała pokryć różnicę z własnego budżetu, co oznacza, że być może będzie też musiała zrezygnować z niektórych inwestycji, na które zabraknie pieniędzy.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
antyPO10:33, 8 listopada 2019
Powiem tak, krew mnie zalewa jak słyszę narzekania na obecnego Wójta w Łapszach....... Mówię, były wybory wybraliście Jamroza, 70% głosów dostał!!! No tak, bo Dziuban był dobry gospodorz, ale arogancki do ludzi..... to macie miłego i fajnego teraz, ale za to z gospodarnością na bakier.

PS: Mo... w kubeł i czekać do następnych wyborów!! Jak wybraliście Kubę, to teraz musicie Go zdzierżyć, a jak się Wam nie podoba to mu zróbcie referendum...... Eee gdzie tam, Śpisocy to ino mocni w gymbie!
a co11:11, 7 listopada 2019
spisok...powiem to jeszcze raz ja wam Wójta nie wybrałem!!! Do kiedy to tak będzie trwać????? odpowiedz prosta do końca kadencji jeśli Gmina nie padnie do tego czasu czy odpowiedz jest jasna? Stańczyk oczywiście że Gmina jest szczęśliwa tylko pytanie jak długo ??? Druga sprawa to czy Radni są w stanie myśleć logicznie no i.... rzecz jasna samodzielnie??????? i to budzi moje największe obawy i jak sądzę nie tylko moje.........
pispełojednozło09:35, 7 listopada 2019
hahah a co maja bezradni do podwyzek? :D kupujemy zlom od usa za grube muiiardy, splacamy dlugi zaciagniete przez okragly stol od 89roku do unii evropejskiej, pincet plus i inne wiec obywatel bedzie splacac:)
do kiedy to tak będzie trwać21:11, 6 listopada 2019
jak to ładnie ubrano w słowa - tyle niby kosztuje system śmieciowy. No szkoda tylko ze ta wojcina nie pyta jak zatrudnia kolejnych kolesi że czy to potrzeba, czy nagrody dla nich trzeba itp.
Nie ma jak tak - ludzie się zlożą na jego durne pomysły
Temat14:20, 6 listopada 2019
Tylko czy te pieniadze ida na ?śmieci? ?????? Pierw ida na podwyżkę dla wójta , dyrektora , pani sekretarki szparki a to co zostanie na roboli , zupełna reszta na cel, I tak w kółko , zawsze będzie za mało
Kaś13:46, 6 listopada 2019
Przepisy mówią, że system gospodarowania odpadami zorganizowany przez gminę powinien się samofinansować, co przekłada się na obowiązek ustalania wysokości ponoszonych przez mieszkańców gmin opłat na poziomie zapewniającym pokrycie kosztów jego funkcjonowania.Jednostka nie może "dopłacać " do systemu z innych środków. RIO im to zausterkuje i bedą mieć problem upsss...
spisok10:29, 6 listopada 2019
Nie było to jak w gminie rządził wójt Paweł Dziuban .Wszystko miało i ręce i nogi , a dziś jeden wielki ***żaj .
Kłopotek08:59, 6 listopada 2019
stańczak:
Skąd może Gmina brać pieniądze??? Co za głupie pytanie.....no jak skąd, od Swoich mieszkańców. Podatek od nieruchomości, podatek dochodowy itp. No to jak skąd? Problem jest gdzie indziej i na to Wójt zwraca uwagę, że oświata to zadanie Państwa, a gmina musi dokładać do tego biznesu "swoją" kasę, bo rząd nie daje tyle ile oświata kosztuje.
M. M.21:23, 5 listopada 2019
Nie zgodzili się? A co mają powiedzieć Ci co płacą 25zl na osobę!
jasieklapsukę21:05, 5 listopada 2019
W Nowym Targu się zgodzą dwanaście rączek przeciwko 32 tys nowotarżan
stańczyk20:03, 5 listopada 2019
hehehe, szczęśliwa Gmina Łapsze Niżne, że niby będzie musiała tylko zrezygnować z niektórych inwestycji, a skąd bierzecie kasę żeby się finansować? takie gminy żyją na koszt innych, pytanie jak długo, błogo się muszą czuć radni, ale ta błogość długo nie potrwa bo kraj nie będzie mógł już dłużej finansować takich tworów
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij