Burmistrz nie widzi powodu, by podawać do publicznej wiadomości swój numer telefonu - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.868 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 85 %
Jakość powietrza
64 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
17.11.2019, 20:07 | czytano: 5975

Burmistrz nie widzi powodu, by podawać do publicznej wiadomości swój numer telefonu

NOWY TARG. A takiego kroku oczekuje od niego jeden z radnych.

zdj. Podhale24
zdj. Podhale24
Paweł Liszka w swojej interpelacji zaapelował o upublicznienie służbowych numerów telefonów burmistrza i jego zastępców. - Przypomnę, że tak uczynił pana poprzednik, na którego non stop się pan ogląda i umieścił na stronie internetowej Urzędu Miasta przedmiotowe telefony - argumentuje radny i przywołując obietnicę wyborczą Grzegorza Watychy o "transparentnym Urzędzie" uważa odmowę - za zadziwiającą, zarzucając włodarzowi Miasta "izolacjonizm i tworzenie niepotrzebnych barier dla mieszkańców".

- Moje stanowisko jest wbrew pana bezpodstawnym twierdzeniom w pełni zasadne - odpowiada burmistrz i w pisemnej odpowiedzi argumentuje swoje przekonania tak: "Numer mojego telefonu komórkowego oraz moich Zastępców jest znany szerokiemu gronu współpracowników, w tym kierownikom jednostek organizacyjnych, naczelnikom oraz Radnym Rady Miasta. Nie zdarzyło się dotąd, aby w sytuacjach nagłych awarii lub w sytuacjach kryzysowych nie było możliwości kontaktu ze mną, także w czasie gdy przebywałem na urlopie wypoczynkowym.

Przypomnę Panu, że kontakt z organem wykonawczym w sprawach urzędowych co do zasady, zgodnie z Kpa odbywa się drogą pisemną, a od niedawna także za pomocą poczty elektronicznej. Kontakt osobisty jest możliwy po wcześniejszym umówieniu przez sekretariat, który odpowiada za organizowanie mojej pracy oraz moich Zastępców, a także w czasie licznych spotkań i wydarzeń, w których uczestniczę, a z których to okazji mieszkańcy niejednokrotnie korzystają.

Dodać należy, iż publikacja w BIP telefonów komórkowych w znaczącym stopniu utrudniłaby moją pracę i moich Zastępców. Służbowe telefony posiadamy ze względu na liczne wyjazdy poza Urząd Miasta, zaś wielokrotnie dzwoniący telefon zakłócałby przebieg spotkań, w których uczestniczymy."

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
guga13:34, 18 listopada 2019
ja to bym chciała zadzwonić żeby ****
Smog&wstążki12:06, 18 listopada 2019
Watycha kocha i szanuje tylko i wyłącznie Joannę a mieszkańcy? W nosie. Tylko kolesiostwo układziki i koterie.
k11:22, 18 listopada 2019
Urząd burmistrza to nie prywatny folwark i powodów do ukrywania numeru telefonów nie ma. Jak mieszkańcy chcą mieć dostęp do jego numeru pod którym urzęduje w czasie wykonywania swojej pracy to nie powinien robić z tego tajemnicy. Nikt cudów od niego nie wymaga i numeru na prywatną komórkę też się nie domaga. TO w czym problem?
Chyba droczeniu się z Liszką. A tak swoją drogą.to dlaczego nie mamy mieć dostępu do numeru urzędnika który jest na naszym utrzymaniu? Poda mi ktoś rozsądny powód?
Amant z klasa10:18, 18 listopada 2019
Panie Liszka ja to panu moge dac nr telefonu ale do fajnych kobiet...
zielony08:44, 18 listopada 2019
może pan radny Liszka poda swój numer wyborcy będą się kontaktować np o 23 .
tylko referendum07:39, 18 listopada 2019
Nikt nie prosi o prywatny numer burmistrza i zastępców tylko o służbowe, opłacane z podatków. Poprzednicy zamieścili je na stronie a Watycha cały czas coś ukrywa. Chyba boi się mieszkańców albo zwyczajnie ich zlewa
Podatnik06:37, 18 listopada 2019
Jan Tek, chyba nie wymagasz od Lemingów logicznego myślenia? /.../ Za dużo urzędasów i z nudów sami już nie ogarniają co gadają. Zlikwidować Zus, Pup, Nfz i inne i zwolnić MILION urzędasów
Jan Tek01:09, 18 listopada 2019
Do atakujących Liszkę:
Chodzi o służbowy numer telefonu a nie prywatny. My za ten numer płacimy, my mieszkańcy. Więc mamy prawo go znać. Jest to zgodne z przepisami- to informacja publiczna przecież. To w czym problem?
Radni do wywalenia00:48, 18 listopada 2019
Pan Liszka i jego koleżanka już dawno powinni zrezygnować, przynoszą wtyd miastu. Nikomu nie jest przykro że przegraliscie wybory. Dajcie sobie spokój. Pani karateka, z przegranej uczymy sie pokory, tak tylko w ramach przypomnienia.
Rozdawanie prywatnych numerów? Jakaś kpina. Może Pan Liszka sam udostępni?
Lokalny00:36, 18 listopada 2019
Tak też jestem za tym, żeby pan Liszka udostępnił swój nr tel. przecież wyborcy Liszki też chcą się z nim kontaktować w każdej chwili. Jaki ja byłem głupi głosując na tego pana. Myślalen, że zdrowa opozycja napędzi działanie, a tu tylko betonowa opozycja i tyle. Ja już tego błędu nie powtórzę. Jako wyborca Liszki żądam do niego tel. Chętnie bym zadzwonił
qwerty22:32, 17 listopada 2019
może radny Liszka poda swój prywatny nr do publicznej wiadomości ?! żeby wyborcy mogli sie z nim bezpośrednio kontaktować .
Obserwator22:16, 17 listopada 2019
Chcesz załatwić sprawę, to do tego masz telefony w godzinach urzędowania, cóż urzędnik też człowiek i ma prawo do prywatności a nie odsłuchiwania i wysłuchiwania żalów o każdej porze dnia i nocy. Pan Liszka jak chce to jako radny niech sam upubliczni swój numer i kontaktuje się z wyborcami
zeb22:14, 17 listopada 2019
Pan Liszka chciał by by burmistrz zaczął rządzić w stylu Pana Fryźlewicza to łatwiej by mu było go atakować . Panie burmistrzu nie widzi Pan dalej skąd ta ostra nagonka. Było spotkanie, był nie podpisany list przez Pana.
Ag22:08, 17 listopada 2019
Panie Liszka daj już sobie spokój z ciągłym atakowaniem Burmistrza i swoimi głupimi pomysłami. Jak by wyglądał twój dzień pracy gdybyś co chwilę musiał odbierać telefony. Zastanów się nad swoim postępowaniem. Wybierając Was radnych myślałem, że będziecie razem z Burmistrzem wspólnie dążyć do tego, aby nam się żyło lepiej. By w naszym mieście ludzie mieli zatrudnienie, mieszkania i czyste powietrze. Skupcie się nad tym, wychodzcie z jakimiś propozycjami. Jak naradzie to tylko według Was zajmujecie się tylko samą krytyką i atakami na Urząd. Weźcie się do roboty. Za to dostajecie diety.
Haha21:28, 17 listopada 2019
Żenujące jest być przegranym i poskładać nogi wybranemu. Czlowieku zr9b coś dla miasta bo w następnych wyborach już nawet w radzie siedział nie będziesz
Bronek21:26, 17 listopada 2019
Nie można odmówić podania informacji zawierających dane służbowe - adresu poczty elektronicznej, numeru telefonu funkcjonariusza publicznego sprawującego urząd z wyboru i kandydującego w wyborach ? podkreśla Urząd Ochrony Danych Osobowych.

Czyli Watycha jak zwykle w lekkim konflikcie z prawem i tyłem do mieszkańców.
Pinokio21:09, 17 listopada 2019
Watycha jest blisko mieszkańców tylko podczas kampanii jak stoi pod Biedronką. Skoro za telefon płacą mieszkańcy ma obowiązek upublicznić numer
jo21:06, 17 listopada 2019
panie liszka skończ waść wstydu oszczędź ! Daj pan juz spokój .
Agatka21:05, 17 listopada 2019
Liszka zająłby się faktyczną pomocą a nie biciem piany
krytyk20:21, 17 listopada 2019
Liszka,zaniżony jesteś,że Nowy Targ ominął Cie w wyborze na burmistrza.,mimo wszystko teraz nie wojuj,bo to jest dla nas już obrzydliwe.
adek20:16, 17 listopada 2019
dokładnie ja tez nie widzę powodu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas