Niedziela, 27 wrzesień 2020, Imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
11°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Clouds
12°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 73
Clouds
12°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 58
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
26.11.2019, 11:20 | czytano: 3195

Lampy czy chodniki? Mieszkańcy Gronkowa mają różne zdanie

Część mieszkańców Gronkowa chce rozbudowy oświetlenia wzdłuż chodnika przy drodze krajowej, od skrzyżowania na Kobylarzówce w kierunku skrzyżowania na dole. Ale większość uważa, że w pierwszej kolejności należy zająć się chodnikami.

Ci pierwsi, pismo w tej sprawie skierowali do Urzędu Gminy w Nowym Targu. - To oświetlenie jest dla nas bardzo ważne, bo to bardzo ruchliwa droga, zwłaszcza zimą, gdy tłumy turystów przyjeżdżają do Białki Tatrzańskiej. To dla nas ważne z punktu widzenia naszych dzieci, które chodzą do szkoły i kościoła, a chodnik jest nieoświetlony. To dla nich niebezpieczne – napisali.

Do sprawy odniósł się na sesji Rady Gminy Nowy Targ sołtys wsi Stanisław Kaliszewski. Przypomniał on, że na wiosnę w Gronkowie odbyło się zebranie wiejskie, na którym jednogłośnie ustalono, że w pierwszej kolejności należy się skupić na projektowaniu i budowie chodników w Gronkowie górnym i dolnym. - Było pytanie o oświetlenie, ale gronkowianie wybrali najpierw chodniki. Pan wójt Marcin Kolasa był na tym zebraniu i słyszał to wszystko. Była decyzja, że najpierw finansujemy budowę chodnika w górnej i dolnej części wsi, a na razie nie robimy lamp – wyjaśniał, zwracając uwagę na fakt, że pismo jest wynikiem działalności jednego z mieszkańców. - Większość tego chodnika jest oświetlona, tylko część lamp jest z jednej strony, część z drugiej. Ewentualnie na kilku słupach możemy powiesić jakieś lampy. Chyba, że gmina będzie miała pieniądze na remont tego oświetlenia, to oczywiście bardzo o to prosimy – dodał.

- Nie ma mamy na projektowanie oświetlania - stwierdził wójt Jan Smarduch. - Wiecie, że wszystkie projekty, które sobie robicie, to za pieniądze, które macie do dyspozycji w ramach budżetu sołeckiego. Zgadzam się, że przygotowujecie i tak było ustalone, jeśli chodzi o projektowanie tych chodników - dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
historyk10:05, 30 listopada 2019
lampy stara szkoła odbudowania gronków ważny obiert byłby historyny
historyk19:16, 27 listopada 2019
Lampy chcecie a szkoła placowka stracona gronków po niemiecka .kiedy bedzie odbudowania .to ważny obiekt byłby historyny
stary08:22, 27 listopada 2019
Do Turysta. Zwłaszcza te lampy, które nie świecą. Pobudzają krew w żyłach. Ciekawe czy te na obwodnicy Harklowej będą świeciły? Obwodnicę pozwolę sobie przypomnieć wybudowana za Gierka.
Jyndrek06:55, 27 listopada 2019
Zredukować etaty w pączkującym wydziale urzędu, to dutki się znajdom na inwestycje, bedom oszczędności, a mieszkańcy i mejscowości zadowolenia.
Turysta22:03, 26 listopada 2019
Lampy chodniki w tych czasach to podstawa do życia wstyd że gmina nie ma środków
Obserwator20:56, 26 listopada 2019
Trzeba działać może blokada drogi to pieniądze się znajdą na chodniki
Gronkow14:04, 26 listopada 2019
Co maja powied,iec mieszkancy gronkowa gornego gdzie nie ma nawet pobocza ktorym dzieci maja dotrzec do kosciola i szkoly a w strone kobylarzowki jest poltorametrowy chodnik
realista11:34, 26 listopada 2019
Chodnik bo znając życie w Polsce to lampy będą świecić tydzień bo okaże się, że brak pieniędzy za energię elektryczną. Wszędzie stawia się lampy uliczne które nie świecą, potem po latach przy okazji remontu jest uzasadnienie finansowe by wyrwać kasę na ich remont, i tak w "koło Macieju".
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij