Środa, 21 październik 2020, Imieniny: Urszuli, Hilarego, Celiny
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 70
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.01.2020, 11:19 | czytano: 3585

Krok w kierunku budowy Centrum Sportów Lodowych

NOWY TARG. Burmistrz ogłosił, iż trwa kolejny etap sporządzania planu zagospodarowania przestrzennego terenu, gdzie projektowane jest Centrum Sportów Lodowych. Wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania Nowy Targ 16-30 (Centrum Sportów Lodowych i Podmieścisko - Stawiska) potrwa do końca stycznia.

Chodzi o rejon skrzyżowania ul. Po Wale z Al. Tysiąclecia, czyli trzecią z kolei lokalizację dużej inwestycji. Centrum Sportów Lodowych powstać ma na tzw. Podmieścisku - nad potokiem Biały Dunajec, poniżej skarpy, na której znajduje się cmentarz, na północ od mostu przy Al. Tysiąclecia nad Białym Dunajcem.

Dyskusja publiczna nad przyjętymi w projekcie planu rozwiązaniami odbędzie się w 22 stycznia br. w sali obrad Urzędu Miasta o godz. 12.00.

Urząd przypomina, że "w związku z prowadzonym postępowaniem w sprawie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego NOWY TARG 16-30 istnieje możliwość zapoznania się z wykładanym projektem ww. projektu planu miejscowego, opracowaną prognozą oddziaływania na środowisko, opracowaniem ekofizjograficznym, stanowiskami innych organów oraz możliwość składania uwag."

Uwagi można składać do 13 lutego br. - na piśmie.

s/
najnowsze informacje
komentarze
takitam.19:19, 18 stycznia 2020
sluchajac tego co mowi nasza milosciwie nam panujaca wladza, tak jakos zobaczylem te dwie postaci-rzezby obejmujace sie na rynku mnie wiecej przed "jedynka" .
Pinokio19:01, 18 stycznia 2020
Weź chłopie dach pomaluj na lodowisku bo za niedługo dziury wyjdą i przestań bajdurzyć. Nie ma w tym mieści gospodarza majątek miasta niszczeje. Miastu potrzeba inwestycji i firm dających pracę a nie MOKów czy hal lodowych do których trzeba dopłacać. Poza tym Watycha pokazał że bardziej mu zależy na MOKu a nie hali lodowej. Zdradził kibiców bo kasy nie ma na dwie takie inwestycje.
urząd dziwnych kroków17:04, 18 stycznia 2020
To chyba jednak krok w bok. Na manowce, Panie burmistrzu?
czytelnik12:47, 18 stycznia 2020
O krokach do przodu lub do tyłu, lub staniu w miejscu, w sprawie realizacji Centrum Spotów Lodowych burmistrz Watycha informował tak:
1. Teren przeznaczony w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 16-30 pod zabudowę usługową obejmuje pow. 6,4 ha, a pod parkingi 3,5 ha. Gmina Miasto Nowy Targ posiada tereny o pow. 2,4 ha przeznaczone pod zabudowę usługową oraz 0,7 ha przeznaczone pod parkingi.
2. Nie wystąpiono do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie o warunki na lokalizację zjazdu. Lokalizacja skrzyżowania projektowanej drogi 1KD-D dla obsługi m. in. Centrum Sportów Lodowych została ustalona w projekcie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Nowy Targ 16-30 i pozytywnie uzgodniona przez zarządcę drogi Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie.
3. Na chwilę obecną na tym terenie nie ma żadnej infrastruktury technicznej i nie wystąpiono do zarządców sieci o jej budowę. Natomiast w sąsiedztwie terenu planowanej inwestycji znajdują się istniejące nieeksploatowane studnie głębinowe. Na etapie opracowania projektu technicznego dla ww. inwestycji dokumentacje powstałe na etapie wiercenia tych studni zostaną wykorzystane.
4. Gmina Miasto Nowy Targ nie posiada dokumentacji z badania podłoża gruntowego i nie zleciła wykonania takowej.
5. Na chwilę obecną nie zostały zidentyfikowane ryzyka w realizacji inwestycji.
6. Nie ma harmonogramu realizacji inwestycji.
7. Nie została wyznaczona osoba odpowiedzialna za koordynacje prac związanych z gromadzeniem dokumentacji niezbędnej do realizacji zadania inwestycyjnego, gdyż na etapie zmiany planu miejscowego sprawą zajmują się komórki merytoryczne wg kompetencji.
To tak dla przypomnienia, tym co zdążyli zapomnieć od maja 2019 r. i na co liczy zapewne sam burmistrz Watycha, bo on jak widać pruje do przodu na całym gazie. Szkoda, że już niedaleko jest granica, za którą jest tylko przepaść.

Dokument oryginalny na stronie Podhale24
https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/61705/Radni_punktuja_przygotowania_do_budowy_Centrum_Sportow_Lodowych_quotNie_napawaja_optymizmemquot.html
Mis10:57, 18 stycznia 2020
Mydlenie oczy obywatelom.
Iks23:00, 17 stycznia 2020
Gdy nie ma już nadziei, zawsze pozostają fantazje Watychy. Szkoda, że tak bezsensowne, drogie i nierealne. Ale jak widać dalej ten fatalny burmistrz ma wielu biernych popleczników tak mocno uzależnionych od stanowisk, układów, pieniędzy. To jakaś matnia. A facet swoje. /.../ Nowotarżanie! Przejrzyjcie na oczy! Włączcie myślenie! Straciliśmy już pięć lat... i miliony złotych na rzeczy, które w żadnej mierze nie przywróciły pozycji miasta w regionie i nie pomogły zatrzymać uciekających za praca młodych ludzi. Które także nie zbliżyły nas o milimetr do lepszej komunikacji, optymalnego zarządzania pieniędzmi publicznymi, przyszłościowymi inwestycjami, potrzebnymi obiektami i nijak nie przyciągnęły poważnych inwestorów.
zzz20:56, 17 stycznia 2020
Z przedsiębiorczego punktu widzenia jest to bardzo niekompetentne. Prowadzę firmę ładnych kilka lat i zanim z czymkolwiek ruszę, sprawdzam opłacalność a przede wszystkim czy stać mnie na takie inwestycje.
W przypadku tak zadłużonego miasta są to zbędne koszty (wykup terenu od osób prywatnych, wszystkie prace planistyczne i operacyjne itp.) bo i tak nie jest wstanie zrealizować takiej inwestycji.
Być może, że chodzi tylko o zrobienie szumu, że władza coś robi w tym kierunku i mydli oczy obywatelom, lub uchwalą plan miejscowego zagospodarowania a po kilku latach z powodu braku możliwości rozpoczęcia inwestycji sprzedadzą teren jednemu z miejscowych uczciwych" biznesmenów i zamiast centrum sportu będzie kolejny sklep wielkopowierzchniowy lub coś w tym stylu. Jednak są to tylko moje domysły i luźne sugestie.
STAŚ18:34, 17 stycznia 2020
Budować, budować - potomni będą zadowoleni.

W dawnej Polsce wybudowano multum zamków, jak to robiono ?!!!!
Sen o Warszawie18:12, 17 stycznia 2020
Grzegorz był oczarowany szpagatem Nataszy Urbańskiej za 450 tysiaków. Zapomniał o smogu i obietnicach wyborczych. Zapomniał o turystyce i otwarciu na Gorce i do dzisiaj marzy. Marzy tak że aż kocha i szanuje
przemko17:14, 17 stycznia 2020
Władza powinna wziąć za punkt honoru polepszenie sytuacji z powietrzem w okresie zimowym. Wystarczy wprowadzić obowiązkowe szkolenia palenia od góry i później wprowadzić obowiązek palenia od góry. Takie centrum będzie pewnie kosztowało 50mln, za te pieniądze można wszystkim mieszkańcom zafundować wymianę pieców na gaz. Jak wam nie wstyd, rządzicie już 6 lat i nic z tym nie robicie. Tylko Jarmarki, zapraszanie nie wiadomo kogo i trawienie pieniędzy na rzeczy zupełnie zbędne.Opamiętajcie się i nie chowajcie głowy w piasek.
Zróbcie coś.
Oj17:05, 17 stycznia 2020
Staliśmy krok nad przepaścią i zrobiliśmy duży krok do przodu. Prezes do kwadratu uwieczni klęskę dronem
.17:04, 17 stycznia 2020
Tak ogromny remont moku jest niepotrzebny, wystarczyło zrobić salę i budować halę widowiskową zamiasy utrzymywać przy Parku starego trupa, którego utrzymanie kosztuje krocie, nie to co nowej hali. No ale w tym mieście obietnice wyborcze to tylko obietnice
ski16:43, 17 stycznia 2020
do ściernisko gotowe będzie na 3023 rok
KRAZEK HOKEJOWY HC14:27, 17 stycznia 2020
Moze wybudowac nowy kosciol co?Nowy Targ zawsze byl i bedzie z hokejem czy wam sie podoba czy nie.Podhale!
Buq14:02, 17 stycznia 2020
Tyle było milionów dotacji, Watycha pogardził byle tylko MOK zrobić na polecenie wiadomo kogo. Mok był po ociepleniu, były nowe okna, budynek nie taki stary. To halę było budować by mieć widowiskowo sportową, 2 w 1! Za to mamy mok za kosmiczne pieniądze i rozbierane to co ledwo było remontowane!
Katon14:01, 17 stycznia 2020
Tymczasem dach na starym lodowisku pokrywa korozja. Gospodarze przez 5 lat nawet go nie zabezpieczyli bo myśleli, że wybudują nowe lodowisko. Mitomani i mitomanka
Igrek12:36, 17 stycznia 2020
Mrzonki. MOK zadłuży Nowy Targ na pokolenia. Watycha jest jedynym samorządowcem, który utracił 26 mln przyznanej dotacji na nowe lodowisko. Pieniądze przepadły bo wystąpił z wnioskiem o budowę lodowiska na nieswoim terenie przy hali Gorce!!! Została przepłacona prezentacja. Czy leci z nami pilot?
miasteczkowy12:25, 17 stycznia 2020
A teren pod to cudo to do kogo należy?
Piotr12:25, 17 stycznia 2020
Miasto które jest praktycznie bankrutem,chodzą nawet plotki o zamykaniu jednej szkoły,nagle będzie stać na budowę Centrum Sportów Lodowych Śmiechu warte....
takitam.12:04, 17 stycznia 2020
ile lat ta bajka juz trwa burmiszczuniu? co z walka ze smogiem? sport to zdrowie wiemy wszyscy, ale sport w smogu? baju, baju, bedziem w raju.
Ściernisko11:41, 17 stycznia 2020
O brawo! Który to już rok robią ten projekt? Piąty? I komu to lodowisko? Obcokrajowcom? Lepiej faktycznie się smogiem zajmijcie a nie sportem dla zawodników ze świata.
miastowy11:38, 17 stycznia 2020
Za co to lodowisko?? Jak nawet na MOK nie mają pieniędzy!! Może za 20 lat .
gumis11:35, 17 stycznia 2020
mieszkanka - przestancie w koncu palic sufem w piecach to smogu nie bedzie
mieszkanka11:25, 17 stycznia 2020
walka ze smogiem winna winien być priorytetem a nie jakieś lodowiska
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij