Piątek, 03 grudnia 2021, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Rabka Zdrój i okolice
Clear
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-4°
Wiatr: 8.856 km/h Wilgotność: 73 %
Clear
-4°
Wiatr: 6.768 km/h Wilgotność: 69 %
Clear
-3°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 71 %
Clear
-5°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
-7°
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 69 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
03.02.2020, 19:29 | czytano: 6391

Radni oddali fundacji Handicap budynek dawnego gimnazjum

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Radni czternastoma głosami "za" i jednym sprzeciwu i przy czterech głosach "wstrzymujących się" - zadecydowali o wydzierżawieniu budynku bo byłym gimnazjum nr 2 o wartości 11 milionów Fundacji Handicap.

Fundacja będzie zarządzała całym budynkiem, z czego będzie musiała rozliczać się corocznym sprawozdaniem. W budynku ma działać między innymi przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych oraz gabinety lekarskie. Fundacja zdobyła trzy miliony dotacji od Urzędu Marszałkowskiego na działanie placówki. Ma również - na własny koszt - wykonać remont o wartości 6 milionów złotych oraz ponosić koszty eksploatacji. Czynsz za dzierżawę to sto zł miesięcznie.

Handicap za cel stawia sobie aktywizację sportową i integrację osób o obniżonych możliwościach psychofizycznych związanych z niepełnosprawnością, chorobami i skutkami zaawansowanego wieku.

Podjęcie decyzji poprzedziła ostra wymiana zdań. Piszemy o tym w artykule obok. A w galerii poniżej - zdjęcia budynku, w którym na mocy umowy - przez 119 miesięcy swoją siedzibę będzie mieć Fundacja Integracji Przez Sport HANDICAP Zakopane.

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas