Przewodniczący Rady Uczelni PPUZ: "To nieprawda, że poręczyliśmy wiarygodność rektora" - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
05.03.2020, 09:53 | czytano: 4891

Przewodniczący Rady Uczelni PPUZ: "To nieprawda, że poręczyliśmy wiarygodność rektora"

Po naszym artykule pt. "Rektorowi Podhalańskiej grozi komisja dyscyplinarna", otrzymaliśmy stanowisko przewodniczącego Rady Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej Nowym Targu Marka Szali, w którym podkreśla, że rada nie podejmowała żadnej uchwały, w której "poręczała wiarygodność" rektora Stanisława Gulaka.

W związku z publikacją artykułu pt. "Rektorowi Podhalańskiej grozi komisja dyscyplinarna" zamieszczonym na portalu "Podhale 24"w dn. 04.03.2020 o godz.18,48, w którym autor, powołując się na źródłowe informacje z MNiSW o postępowaniu dyscyplinarnym wobec ks.dr hab. Stanisława Gulaka rektora PPUZ w Nowym Targu i cytując oświadczenie obrońcy rektora, zamieścił nieprawdziwą informację o tym jakoby w obecnej sytuacji prawnej i na obecnym etapie postępowania rada uczelni "poręczyła wiarygodność" rektora, jako przewodniczący rady, wyrażam stanowczy sprzeciw.

Rada PPUZ w Nowym Targu zgodnie z zapisami ustawy, statutem uczelni i regulaminem rady zajmuje stanowisko w obszarze swoich kompetencji, jedynie w postaci przyjętych i opublikowanych uchwał. Nigdy w tej kwestii rada uczelni nie podjęła żadnej uchwały. Jedyne stanowisko rady w kwestii medialnych zarzutów wobec rektora zajęła rada w formie oświadczenia dla mediów, w czerwcu 2019, na 4 miesiące przed wszczęciem ministerialnego postępowania przez rzecznika dyscypliny MNiSW. Dwuzdaniowy komunikat o "braku ustawowych kompetencji rady w kwestii rozstrzygania i orzekania w tej sprawie" został przekazany Państwu i opublikowany na Waszym portalu w czerwcu 2019 r. Od tej daty wszelkie publikowane informacje na temat rzekomego stanowiska rady są kłamstwem i manipulacją. Skoro zwróciliście się Państwo do MNiSW (jak piszecie) o informacje i komentarz, to należało cierpliwie poczekać, czytając w wolnej chwili obowiązującą ustawę o szkolnictwie wyższym.

W związku z treścią artykułu powołującą się na źródła w MNiSW, oraz zawartymi w nich nieprawdziwymi informacjami przesłałem w/wym tekst na adres MNiSW z prośbą o postępowanie wyjaśniające wobec autora. Informuję, że Rada Uczelni PPUZ w Nowym Targu zajmie w przedmiotowej kwestii ostateczne stanowisko, zgodnie z przepisami i obowiązującą procedurą, po uzyskaniu pisemnej decyzji Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina. W kontekście publikowanych komentarzy oczekuję na zamieszczenie stosownego dementi" - oświadczył przewodniczący Rady PPUZ w Nowym Targu Marek Szala.

Wczoraj poinformowaliśmy, że Rzecznik Dyscyplinarny Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego skierował wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego w stosunku do rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu księdza doktora Stanisława Gulaka. To wynik postępowania wyjaśniającego, które właśnie dobiegło końca. Chodzi o zarzuty dotyczące plagiatu w pracy doktorskiej. Napisaliśmy też, że za wiarygodność rektora poręczyła Rada Uczelni i Senat Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej.

W czerwcu ub. r. Rada Uczelni PPUZ wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że "nie mamy podstaw, aby wątpić w dorobek naukowy, który został potwierdzony podczas przeprowadzania przez niego postępowania o nadanie stopnia doktora habilitowanego". Natomiast "poparcie dla dotychczasowej działalności organizacyjnej i zarządczej Rektora" wyraził Senat uczelni.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
sandecja00:02, 6 marca 2020
ciekawe jakie jeszcze nowinki ukrywa ta uczelnia... zresztą Ci purpurowi co Juwenalia ubierani to też upodobnienie do imprezy karnawałowej .( przebrać się może każdy ale to nie świadczy o dorobku naukowym i mądrości) . Uczelnia wybicie miała piękne ale loty po czasie jakoś niskie. zresztą dużo osób zostało na nie zmienionym gruncie naukowym ( jak zaczynał jako mgr to i został na mgr)
Rura18:55, 5 marca 2020
@swój Do Berezy?
be/es18:42, 5 marca 2020
czarne jest białe, a białe jest czarne

byle przewlec sprawę do maja,
potem wybory rektora i rady rektorskiej

co myślą jak patrzą do lustra?
koza16:58, 5 marca 2020
Do Biedronia na resocjalizację. Przecież plagiat jest ewidentny. To tak jakby usiłował udowodnić że osioł posiada skrzydła i gra na harfie. No ludzie kochani ,jak można tak bardzo zafixować?
ol15:38, 5 marca 2020
I księża też oszukują?
swój14:37, 5 marca 2020
Was się powinno poddać dyscyplinie za te łgarstwa i jątrzenie, przeważnie antypolskie.
KRAJ RAD14:15, 5 marca 2020
Gdyby zwykły obywatel cos takiego zrobil to mialby problem,a koles ksiadz i na dodatek złodziej!
skrajem nieba skrajem piekła12:42, 5 marca 2020
Parę miesięcy temu Rada oświadczyła, że nie ma podstaw wątpić w dorobek naukowy rektora, a teraz oświadcza że nie oświadczyła...
Obojętnie w jakiej formie. To było oficjalne stanowisko rady. Liczy się treść!
Czegóż się spodziewać skoro to ludzie rektora, którzy znaleźli się w niekomfortowej sytuacji.
Jan12:07, 5 marca 2020
Tej Placówce przydałaby się porządna kontrola nie tylko pod względem plagiatów ale także korzystania z samochodów uczelni prywatnie
Lena10:06, 5 marca 2020
Aby uniknąć dalszej kompromitacji nowotarskiej uczelni, proponuje radzie PPUZ przemilczeć sprawę tak jak to sprytnie robili do tej pory. Widać ze zarzuty wobec rektora są grube skoro wycofujecie się ze swego wcześniejszego stanowiska. Mam pytanie - czy na Kokoszkowie jest choć jeden człowiek który ma w sobie poczucie przyzwoitości?
robert10:03, 5 marca 2020
Hodorowicz vel,Harnaś gdy brał przez 3 lata szmal za friko, było ok /.../ , człowieku /.../ ,myślisz ze żył będziesz wiecznie, uczelnia przez twoje podchody traci reputacje ,jesli rektor zrobił plagiat to dostanie po kiecce i tyle w temacie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas