Ministerstwo ujawniło zarzut wobec rektora "Podhalańskiej". Grozi mu wydalenie z pracy - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
90 %
Zakopane
210 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 45 | 90 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 105 | 210 %
06.03.2020, 13:42 | czytano: 9934

Ministerstwo ujawniło zarzut wobec rektora "Podhalańskiej". Grozi mu wydalenie z pracy

NOWY TARG. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego poinformowało, że rektorowi Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej ks. doktorowi Stanisławowi Gulakowi postawiono zarzut "przywłaszczenia autorstwa fragmentów ośmiu cudzych utworów w swojej pracy habilitacyjnej".

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Jak informuje zespół prasowy resortu nauki, rzecznik dyscyplinarny, który badał sprawę zarzutów o plagiat w pracy doktorskiej rektora nowotarskiej uczelni, skierował do Komisji Dyscyplinarnej przy Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego przeciwko ks. płk. rez. dr hab. Stanisławowi Gulakowi. Rzecznik zawnioskował o wymierzenie mu łącznej kary wydalenia z pracy w uczelni z zakazem wykonywania pracy w uczelniach na okres 3 lat.

- Dalsze postępowanie dyscyplinarne będzie prowadzone w komisji dyscyplinarnej przy RGNiSW, której pracami kieruje jej Przewodniczący - poinformowało MNiSW.

Ksiądz rektor nie przyznaje się do zarzutów i od początku przekonuje, że są nieprawdziwe.

Postępowanie dyscyplinarne wobec rektora Podhalańskiej Państwowej Wyższej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu to wynik artykułu, który ukazał się w czerwcu ub.r. w "Tygodniku Podhalańskim". W tekście pt. "Rektor kopiuj wklej" napisano, że praca habilitacyjna rektora nowotarskiej uczelni, to zlepek fragmentów przepisanych z innych książek.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Mariusz09:34, 9 marca 2020
A jednak Pani Redaktor górą ! "Oliwa nie żywa ale ...."
pozdrowienia
piotr15:39, 8 marca 2020
Obrońca- Panie magister porszę przedstawić oficjalnie kto pana zatrudnił i za jąką kwotę. Mysle że uczelnia nie potrzbuej specjaliosty magsitra *** który wykładając jedniczesnie broni za to rektora który powinien poniesc konsekwencje a nie jatrzyc w uczelni
Nowotarżanin 7715:26, 8 marca 2020
@ Nowy Nick :

Proszę o uzasadnienie następującego zdania "...w moim przekonaniu żaden [W SENSIE INTENCJI, ZAMIARU] plagiat w ogóle nie zaistniał."

Przyznam, że trudno mi wyobrazić sobie sytuację, w której ktoś dopuszcza się plagiatu bez intencji i bez zamiaru. No, chyba że przyjmiemy założenie iż rektorowi jakimś cudownym zrządzeniem losu przyśniły się fragmenty owych ośmiu utworów i tuż po przebudzeniu przelał je na papier nie będąc świadomym że ktoś inny to już kiedyś napisał :)
były student11:44, 8 marca 2020
Mimo wszysko dużo za jego czasów się zmieniło, dofinansowanie dla studentów pielęgniarstwa, nowe rzutniki, w wielu salach tablice interaktywne. Ostatnio kolejny remont. Studenci kosmetologii mają bardzo dobrze wyposażone sale w nowoczesny sprzęt. Szkoda, że nie podał się do dymisji, zanim wybuchło to wszystko, dla dobra studentów i opinii o uczelni. Nie dość, że zawsze o Podhalance wypowiadano się źle, to jeszcze teraz fama na całą Polskę... Wykładowcy są naprawdę na poziomie, głównie Ci z FA ? chodzi mi o doktorów i starszych stażem magistrów, którzy wiedze mają ogromną. No niestety, czasem muszą dostosować poziom do studentów, a ten jaki jest, to ogólnie wiadomo.
Przykro na to patrzeć.
Rura09:18, 8 marca 2020
@Maria Medwid Tak, tak...
Nowy Nick07:50, 8 marca 2020
Szanowni Państwo,
Z ogromnym jednak zdumieniem konstatuję jak otwartą jest intencja aby zniszczyć Rektora PPUZ. Oświadczam wszakże, w obliczu zgromadzonego materiału dowodowego, wynikającego z z postępowania wyjaśniającego, że proponowana kara jest rażąco, niewspółmiernie przesadna. Po drugie, w moim przekonaniu żaden [W SENSIE INTENCJI, ZAMIARU] plagiat w ogóle nie zaistniał. Po trzecie postępowanie nie jest zakończone - do jego końca na drodze prawnej daleko. Starożytni mawiali - rozpoczynając swe dzieło patrz końca.
Obrońca JM Rektora PPUZ
głupi góral01:35, 8 marca 2020
za dawnych czasów dawni nowotarżanie budowali w czynach społecznych instytucje wszelakie by żyło się im dzieciom i wnuką lepiej...by pokolenia ich pracy nie zmarnowały i pamiętały o dumie góralskiej pomimo w ten czas panującej biedy i zranieniach głębokich duszy po wojennych. a dzisiaj co się dzieje? obcy nas rozumu uczą , wykorzystują i w oczy się śmieją. dajemy zawładnąć się i oddajemy nasze brzemie.brzemie którym jest nasza ziemia strudzona i dawno przebrzmiona solidarność zamieniona na temat : kto da więcej ?
Student01:25, 8 marca 2020
Nie prawdą jest, że został on zwolniony z wojska gdy objął stanowisko na uczelni. Z wojska wyleciał wcześniej. Ciekawe za co ...
Maria Medwid16:59, 7 marca 2020
Dwa , może trzy komentarze są napisane bez błędów.Jestem oburzona !
Nowotarżanin 7715:06, 7 marca 2020
Do baca :

Piłeś - nie komentuj, komentujesz - nie pij :)
Juchas14:52, 7 marca 2020
co dzieje sie z tubylcami podhala,ze tak negatywnie serwoja wypocinami swymi,zajadlosc oraz podlosc ogarnia pseudo celebrytow pieniaczy poprawnosci falszywej z praktyki gebelsa,urbana lat prl,kto sieje wiatr ten zbiera burze=zadnej wypowiedzi brak pozytywnej na temat rektora Gulaka,tulko jad nienawisci,oskarzenia,iluz to mamy w kraju magistrow,doktorow,profesorow z watpliwemi nadaniami,konotacjami mafijnymi,za pieniadze uklady kolesiowskie tytuly naukowe nadawane takim giermkom co nawet owiec nie nadaliby sie pasc bo wilki by spustoszyly stado,takich mamy tabuny wyksztalciuchow inteligentow,oj zaraza postepuje jedni drugich lyzce wody topic gotowi,oskarzac,Annasze,Kajfasze nowoczesne sie namnozyly.
szkodagadać12:37, 7 marca 2020
ani się księża od niego nie dystansują , ani Wojsko Polskie, ani senat , ani studenci,
oli11:23, 7 marca 2020
Jaki rektor taka uczelnia i studenci.Szkolnictwo zeszło na psy.Przez ponad 20 lat ''produkujemy''durnych,niedouczonych magistrów.Każdy obiera taki kierunek aby najłatwiej załapać się na tytuł i póżniej szpanować.Nie ma to nic wspólnego z wiedzą .Wdł.mnie to powinno się anulować wszystkie prace magisterskie i od nowa pisać.
luzak11:10, 7 marca 2020
Ministerstwo powinno zająć się także pozostałymi "Habilitowanymi" na Słowacji wykładowcami z PPWUZ. Pseudo naukowcy i karierowicze z krakowskiego AWF i Frycza znaleźli sobie przystań w Nowym Targu w cieniu rektora plgiatora. Jaki Pan taki kram.
baca09:57, 7 marca 2020
wszyscy niedouczeni pseudo abiturenci,glupole co naskakuja na rektora ksiedza-po owocach mozna poznac,czy pozytywnie wyklada nauki,wdraza efekt plusowy,oraz pomaga studentom w zyciu codziennym-a oskarzenia to niech popatrza co wisi im pod nosem a cudzego pod lasem niech nie sledza,bo najwygodniej oskarzac a samemu byc kretaczem,oszustem,pracownikiem ciemnych mocy.
Piła łańcuchowa09:11, 7 marca 2020
Senat wspierał tego ksiedza płk Gulaka jak zarzuty zostaną potwierdzone to senat do całkowitej wymiany ale o to powinni zadbać studenci bo mgr lub licencjat będzie bez wartości
do szuser09:03, 7 marca 2020
to nie atak na księdza - myślę że księża się od niego dystansują - to atak na oszusta ! a co na to Wojsko Polskie ? honor oficera .......
p.23:12, 6 marca 2020
Ale ma ten pan tytułów.
miescon ze wsi22:23, 6 marca 2020
szuser, szuser ;) - atak na księdza to atak na kościół , weźże się puknij !!!!! Przecież Gulak kłamie , czy może my wszyscy kłamiemy a on nie ? ????
Rura22:17, 6 marca 2020
Rektor. Najważniejszy. Najlepszy. Taki wybrany. Naprawdę nie jest to wstyd dla uczelni? Dla wojska? Dla Kościoła?
wotszto22:04, 6 marca 2020
@besala
ja twierdzę, że dzisiejszy doktorant matematyki nie byłby w stanie zdać matury z tego przedmiotu z 1980 roku... takich mamy teraz nałkofcóf
ałtor21:56, 6 marca 2020
"jak cię złapią za rękę, mów, że to nie twoja ręka" - wypisz-wymaluj rektor "kopy-pejst"
Małka21:36, 6 marca 2020
bazie w ogóle nie są ujęte pozycje z których teksty zawłaszczono dlatego system anty-plagiatowy ich nie wykrył, przeczytajcie sobie pismo prof. Stanisława Hodorowicza, byłego rektora podhalańskiej uczelni, jakie w dniu 4 marca 2020 roku skierował on do wspólnoty akademickiej w odpowiedzi na oświadczenie prof. Edwarda Malaka
besala21:11, 6 marca 2020
Gdy studiowałem w czasach tzw. komuny opiekun mojej grupy na uczelni pisał doktorat. Pracował nad nim cztery lata! Dysertacja liczyła 400 stron, przypisy zamykały się w 600 stronach. Jestem przekonany, że doktor habilitowany Gulak, doktor Jaki i setki innych "naukowców" wyprodukowanych w ostatnim dziesięcioleciu nie są w stanie przeczytać ze zrozumieniem pracy doktorskiej pisanej w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
szuser20:44, 6 marca 2020
Atak na księdza to atak na kościół. Wstyd.
mgr20:10, 6 marca 2020
Etyk bez etyki, ksiądz bez moralności i rektor bez naukowych kompetencji. Trzy w jednym. Jeden człowiek. No to chyba jakiś kabaret, ale to wszystko dzieje się naprawdę. Ludzie! To dzieje się naprawdę i jest groźniejsze od koronawirusa...
Staszek Alcatraz19:56, 6 marca 2020
Jak można tak oszukiwać społeczność góralską ? Że mu nie wstyd . Panie Gulak , a gdzie honor żołnierski ? Gdzie uczciwość kapłana ? Zwykła obłuda i życie na pokaz
deja19:53, 6 marca 2020
"wyższa" Szkoła na Kokoszkowie tylko uczy , a nie wychowuje?
.............................................................................
Nauczyciel powinien być zawieszony w pełnieniu obowiązków służbowych.
Biskup.19:21, 6 marca 2020
Zdegradować i na mazury do biednej parafijki to dowie się jak wygląda życie na polskiej wsi .
Wojtek18:38, 6 marca 2020
Eureka,dajesz nowy impuls sprawie,bo i tak mogło być.
avivat18:12, 6 marca 2020
Ja nie wiem czemu to się tak wlecze.
Marek17:12, 6 marca 2020
Ale wstyd !!! Gulak będzie się smażył za to w piekle . Wydawało mu się że jak jest księdzem to wszystko mu wolno i ujdzie sucho !!
Nowotarżanin 7717:04, 6 marca 2020
Pan rektor najwidoczniej zapomina że jest także oficerem WP. Tego wojska które ma na sztandarach hasło "Bóg Honor Ojczyzna". No to gdzie jest pański honor panie rektorze, panie pułkowniku WP ?

A tak na marginesie to nihil novi sub sole. W moich studenckich czasach krążył w uczelni taki dowcip :

- Jak się zaczyna przepis na pracę doktorską ?
- Weź 3-4 magisterki i dokładnie zmieszaj ...

Może warto wrócić do starych rozwiązań kiedy to praca dyplomowa (inżynierska) miała charakter opisowy, a praca magisterska koncepcyjny ?
Zocha17:02, 6 marca 2020
1. Habilitacja powinna zostać unieważniona
2. Powinien zwrócić wszystkie nienależnie pobrane dochody, które były możliwe dzięki używaniu ukradzionego tytułu
3. Zakaz minimum 10 lat pracy na uczelniach.
A przy okazji może kościół katolicki odniesie się do złodziejstwa i kłamstw swojego funkcjonariusza
Eureka16:33, 6 marca 2020
Po głębokim zastanowieniu i wielomiesięcznej analizie stwierdzam :
skoro stwierdzono identyczność tekstów a rektor nie przyznaje się TO :
Wszystkie teksty zostały napisane w pierwowzorze przez rektora a potem
przekazane lub odsprzedane licencjatom i innym autorom .
WNIOSEK: Należy oskarżyć o plagiat wszystkich zainteresowanych
i z całą surowością wydalić z uczelni i odebrać tytuły osiągnięte
w wyniku wykorzystania tekstu rektora .
Ferdynand K16:19, 6 marca 2020
Gość idzie w zaparte wobec oczywistych dowodów. Liczy że ktoś go uratuje.... purpuranci zadzwonią gdzie trzeba....
nowotarzanin15:34, 6 marca 2020
Wladze koscielne powinny odebrac takiemu kaplanowi wszystkie tytuly I zaszczyty I wyslac na misje do najdalszego zakatka swiata albo do kamedulow na bielany dla kaplana bylby to zaszczyt a nie kara.
jo15:28, 6 marca 2020
kuba........ chyba się zawiodłeś owa krzta przyzwoitości już dawno nie żyje Chyba magistra nie zrobisz przy tym rektorowi,szkoda prawda?????
piotrek15:24, 6 marca 2020
mam wrażenie że jego swietobliwość tytuły naukowe i stopnie wojskowe otrzymał w podobny sposób co habilitację na ... słowacji.
jacek14:47, 6 marca 2020
wstyd i hańba do piekła
wwo14:29, 6 marca 2020
Ja gotowca z matematyki podlozyłem Pani ta sie kapnela i cale polrocze musialem zdawac a ten?
student14:21, 6 marca 2020
jak cię złapią za rękę ...... powiedz że to nie twoja ręka .......
absolwent14:18, 6 marca 2020
Rektor, ksiadz... oszust. Szok
ctrl+c14:05, 6 marca 2020
To co z tymi programami antyplagiatowymi? Nie działają jednak?
piotrek13:55, 6 marca 2020
wywalić na zbity ...
xxx13:51, 6 marca 2020
wstyd, ksiądż i tak ładnie grzeszyć... zwykły biznesman a nie ksiadź. Powinien jeszcze zaplacic zadość uczynienie osobą których prace splagiatował...
kuba13:47, 6 marca 2020
czy istnieje jeszcze przysłowiowa ,,krzta przyzwoitości"" ????
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas