Piątek, 26 luty 2021, Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Szczawnica i okolice
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Clear
11°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
18.03.2020, 11:08 | czytano: 5868

Koronawirus nie zatrzymał budowy tunelu pod Luboniem Małym

Fot. GDDKiA

Trwają prace na odcinku S7 Naprawa - Skomielna Biała, gdzie budowany jest dwunawowy tunel. W związku z tym, że na budowie pracują m.in. obcokrajowcy, firma zawiesiła wyjazdy do domów pracowników pochodzących z obszarów objętych epidemią.

Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, prowadzone są roboty zarówno w nitce prawej jak i nitce lewej. - Wykonywane są zbrojenia i betonowanie obudowy stałej, nisze hydrantowe, sygnalizacyjno-alarmowe oraz przejścia ewakuacyjne pomiędzy tunelami, z zastosowaniem środków ostrożności związanych z epidemią koronawirusa - podkreśla Iwona Mikrut z GDDKiA.

W prawej, wydrążonej już na wylot nitce tunelu wykonywane są kolejne segmenty obudowy stałej, zarówno spągu, na którym powstanie droga, jak i kaloty czyli boków i sufitu. Są to prace zbrojarskie i betonowanie. Wydrążono 1709 m nitki lewej. Tutaj prowadzone są prace przy obudowie tymczasowej, ale także i stałej. W niszach hydrantowych i sygnalizacyjno alarmowych już wydrążonych także prowadzone są prace zbrojarskie i betonowanie obudowy. Wydrążono już przejazd awaryjny pomiędzy dwoma nitkami tunelu pod górą Lubień Mały.

W każdej z nitek tunelu znajduje się 12 nisz hydrantowych oraz 12 nisz sygnalizacyjno-alarmowych.

Wykonane zostanie 10 przejść ewakuacyjnych natomiast w centralnej części tunelu, w rejonie zatok postojowych zlokalizowany jest 1 przejazd awaryjny. Przejazd ten umożliwi ewakuację pojazdów z jednej nitki do drugiej w przypadku zaistnienie takiej potrzeby.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa, wykonawca przesłał do GDDKiA listę podjętych działań na budowie oraz swojej siedzibie. Firma zawiesiła wyjazdy do domów pracowników pochodzących z obszarów objętych epidemią.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
@21:10, 18 marca 2020
koronawirus nie korono
kto wierzy to głupi jak but jak ...17:28, 18 marca 2020
Służba zdrowia@ czyli w tedy za czasów PO nikt nie pracował bo nie było tej inwestycji. Podobno Tusk i spółka zbierała pieniądze dla PIS-u by mieli za co budować . Hipokryzja popaprańców .
krecik16:25, 18 marca 2020
Jeżdżę, ,,jeżdziłem,, autobusem liniowym co kilka dni (przez panikę obcieli kursy) Zakopane -Kraków-Zakopane.Potwierdzam. ,,Wiercą,,non stop.Cieszy, nie panikują.
Byle do soboty16:19, 18 marca 2020
@SŁUZBA ZDROWIA Tyle samo co za PO.
SŁUZBA ZDROWIA11:10, 18 marca 2020
ile osób tam pracuje ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij