Środa, 21 kwiecień 2021, Imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada
Szczawnica i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Clouds
11°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 50
Clouds
13°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 50
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 61
Clouds
13°
Wiatr: 7.488 km/h Wilgotność: 64
Rain
13°
Wiatr: 29.628 km/h Wilgotność: 50
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
08.06.2020, 16:27 | czytano: 5794

Poseł Edward Siarka zabiega o zniesienie opłaty targowej

zdj. Podhale24

NOWY TARG. Parlamentarzysta zwrócił się do Minister Rozwoju Jadwigi Emilewicz z zapytaniem poselskim w sprawie "możliwości wprowadzenia zapisów znoszacych opłatę targową w ramach tarczy antykryzysowej".

Jak argumentuje "sprawa zniesienia opłaty targowej pojawia się w wielu dyskusjach, wokół działań rządu ułatwiających działalność małych i średnich przedsiębiorstw. Zwłaszcza w czasie pandemii, która doprowadziła do zamknięcia placów targowych - wydaje się zasadne rozważenie możliwości zniesienia tej często uciążliwej dla drobnych kupców opłaty".

Trudno nie dodać, że w przypadku nowotarskiego placu targowego - handel się nie zatrzymał, chociaż brak klientów ze Słowacji to spory cios dla kupców. Inna sprawa, że sami zainteresowani nie ukrywają, że opłata targowa to nie jest największy wydatek, jaki ponoszą osoby handlujące na terenie Nowej Targowicy.

Spółka na swoim profilu na portalu społecznościowym opublikowała całe zapytanie poselskie i opatrzyła je informacją, iż "poseł zdradził, że otwarcie granic - na które tak bardzo czekają również kupcy i przedsiębiorcy z naszego jarmarku - powinno nastąpić 1 lipca. - Takie jest wskazanie na dziś, choć oczywiście wszystko zależeć będzie od sytuacji związanej z pandemią koronawirusa - zastrzega parlamentarzysta"


s/
najnowsze informacje
komentarze
gucio09:11, 12 czerwca 2020
Panie pośle czas wymyślić coś sensownego , coś na miarę swojej główki . Nam się znudziły Pana pomysły -typu korona wirus , czy targowica . /..../
Nowo Tarzan22:37, 11 czerwca 2020
Ja jako Nowotarżanin nie zgadzam się na takie głupoty. Handlujący na targowicy z okolicznych miejscowości oddalonych nawet 100 km od Nowego Targu, rozjeżdżają nasze ulice, korkują, śmiecą i inne rzeczy związane z tym. Do budżetu miasta ma nic nie wpływać? Zamknąć ten bajzel. Może targowica zniesie 5 zł a nie miasto 50 gr. Litości!
Besala20:50, 11 czerwca 2020
Pan poseł nie doczytał, że opłata targowa, zgodnie z ustawą o podatkach, zasila budżety lokalne! I to lokalne władze powinny ocenić swoje możliwości i podejmować decyzję w tej sprawie. Obecnie rządzący mają łatwość w rozdawaniu nieswoich pieniędzy za co srogo wszyscy zapłacimy. Panie pośle Siarka taka rada dla pana i pana kolegów: decyzje w sprawie leczenia konsultujcie z lekarzami, z sprawie czyszczenia kominów z kominiarzami, bo inaczej wylądujemy w czarnej ...
Kicha z odpowiedzi20:11, 10 czerwca 2020
Zapomniał dodać pytajnika.
Troska nie o to co trzeba20:06, 10 czerwca 2020
Wystarczy wpisać na you tube "agenci mossadu w polskich służbach", a każdy zainteresowany zobaczy jak głosował pewien poseł z Podhala.
ech11:40, 10 czerwca 2020
Panie Pośle może by się Pan w wolnym czasie - a sądzę ,że ma go Pan za dużo - zajął się sprawą automatów do recyklingu plastikowych butelek . Miały być , a tu " NIET "- automatów nie ma .

Proszę się nie tłumaczyć ,że to nie Pana sprawa, a Pan ma inne zajęcia ,bo nie uwierzę .Od wybrańców Narodu oczekujemy - DUŻO !
k16:36, 9 czerwca 2020
Ozdrowieniec się uaktywnił. Może by tak ruszył ....... i zajął się tym co jest naprawdę ważne dla regionu ,a mianowicie wymianą kopciuchów. Panie pośle taka prosta rzecz : Wymieniam piec dostarczam rachunek z zakupu nowego np. przechodzę na gaz i dostaję zwrot pieniędzy. W całej Europie tak to działa od lat!! A u nas procedury są nie do przejścia ,przez co / może celowo?/ nikt praktycznie nie jest w stanie wymian dokonać. Może pan poseł by się w końcu na coś przydał?
Ech Edek10:13, 9 czerwca 2020
tak i jeszcze po 500+ dla każdego handlującego, LOVE PIS
niePiS23:32, 8 czerwca 2020
Się obudził! Przecież Miasto już zniosło opłatę! Spółka niestety nie!
kibic23:12, 8 czerwca 2020
Kiwan
wystarczy ograniczyć zatrudnianie kolesiów i wtedy na wszystko starczy
Ktoś18:30, 8 czerwca 2020
Może nowa targowica by nie zbierała opłat kwiecień maj
zet18:02, 8 czerwca 2020
Panie Pośle, najlepiej rządzić się na nieswoim! Dać tu zabrać tam. Nie ma to jak narodowy socjalizm.
do Czytelnik17:51, 8 czerwca 2020
/.../ chociaż nie wiesz o co chodzi.To dla jasności umysłu twojego: Siarka miał największą ilość oddanych głosów w ostatnich wyborach z pośród startujących do Sejmu.
Knt do koleś17:46, 8 czerwca 2020
Do - koleś chłopie weź się do roboty nie wypisuj głupot, i nie się fermentu, byłem na Trzaskowskiego wizycie na Podhalu żadnego z pisu nie było, brawo panie Siarka więcej takich jak Pan, nigdy Peło i w życiu Trzaskowskiego będzie tragedia nic dla zwykłych ludzi
Władek17:36, 8 czerwca 2020
Pewnie, parę groszy dla miasta zabrać, ale grubą kasiorę spółce pod stołem trza dać!!!
panika17:09, 8 czerwca 2020
A ja proszę o zniesienie opłaty za śmieci,prąd,wodę,ścieki.Siedzę w domu po, po ciemku (żeby wirus grypy do mnie nie wlazł),nie jem nie wydalam,po marketach nie łażę bo się boję że własnymi wyziewami przez maseczkę się zabiję, spanikowany grypą(a targowica hula bez Słowaków trzy dni w tygodniu).
Kiwan17:00, 8 czerwca 2020
Tak najprościej wszystkie dochody dla samorządu zabrać..a i dodawać zadania co nowe.
krytyk16:54, 8 czerwca 2020
Koleś - super wpis.
Czytelnik16:45, 8 czerwca 2020
Kto na niego glosuje...Co zrobil dla Podhala....gdyby byl normalny system wybierania poslow juz dawno bylby poza sejmem.A jak objawy korony ustaly?
Koleś16:29, 8 czerwca 2020
Teraz przed wyborami się obudził. Połowa pana kolegów na spotkaniu z Trzaskiem była!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij