"Bitwa o wozy". Na propozycję MSWiA odpowiedzieli strażacy ze Spytkowic (film) - podhale24.pl
Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny
Nowy Targ
Clouds
13°
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
13°
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
14°
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
12°
Wiatr: 8.496 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 93 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
26.06.2020, 12:51 | czytano: 6435

"Bitwa o wozy". Na propozycję MSWiA odpowiedzieli strażacy ze Spytkowic (film)

MSWiA sfinansuje wozy strażackie dla gmin o najwyższej frekwencji wyborczej. Strażacy z OSP Spytkowice apelują: "Drodzy mieszkańcy Spytkowic, zazwyczaj to my pomagamy poprzez naszą służbę w waszych trudnych sprawach, a 28 czerwca to wy możecie pomóc nam w zdobyciu wymarzonego samochodu ratowniczo-gaśniczego".

zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjne
- Wystarczy tylko, że pójdziemy razem na wybory do lokali wyborczych w naszej gminnie i osiągniemy rekordową frekwencję, a nowy samochód będzie nasz. To nie są ćwiczenia, to prawdziwy sygnał do akcji, która dzięki wam zakończy się sukcesem. To nie są ćwiczenia, to prawdziwy sygnał do akcji, która dzięki wam zakończy się sukcesem - przekonują druhowie.Jak zapowiedział wiceminister MSWiA Maciej Wąsik - "w każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największa frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki". 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

- Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wpiera straże pożarne, również Ochotnicze Straże Pożarne. W tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym - przypomniał wiceminister.

Warunkiem przekazania samochodów ochotniczym strażom pożarnym był wkład własny samorządu w postaci 200 tys. zł. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie. Nowa propozycja ministerstwa jest przeznaczona dla mniejszych gmin, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu. Jak dodał wiceminister Paweł Szefernaker - inspiracją dla programu MSWiA były m.in. zeszłoroczne akcje profrekwencyjne samorządów. - My bierzemy dobry przykład od samorządów - podkreślił.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny PSP dodał, że nowe wozy umożliwią strażakom ochotnikom jeszcze sprawniejsze działanie. - Każdego dnia strażacy ochotnicy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej ratują życie, zdrowie i mienie. W 2019 roku OSP pierwsze na miejscu akcji były ponad 200 tys. razy, a w tym roku już ponad 100 tys. razy - dodał.

MSWiA, FB, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
maniowianin09:48, 28 czerwca 2020
@mieszkaniec
co , obcięli emeryturkę, że tak ziejesz jadem?
mieszkaniec18:47, 26 czerwca 2020
@Spytkowiczan
Ty naprawdę masz problem z realnym postrzeganiem świata, wskaż mi proszę gdzie w RODO jest zakaz ujawniania danych o własnej firmie przez właściciela firmy. Twój wpis jednoznacznie świadczy, że nie jesteś żadnym przedsiębiorcą, tylko wyznawcą pis-u, który posługuje się kłamstwem, aby popierać p. Dudę, cóż jaki kandydat taki elektorat.
Spytkowiczan18:12, 26 czerwca 2020
Do mieszkaniec, chce przypomnieć o RODO obowiązuje, pozdrawiam
V15:28, 26 czerwca 2020
Jeżeli się ktoś sprzedaje to się nazywa ( )

To chodzi o frekwencję a nie na kogo się ma głosować
Ziomek15:25, 26 czerwca 2020
Moja Rodzina idzie,zawsze chodzimy a Strażaków popieramy jest szansa ,zachęcić maruderów
mieszkaniec14:48, 26 czerwca 2020
@Spytkowiczan
Może i przejrzałeś na oczy, ale na mózg Ci się rzuciło, jeżeli jest tak dobrze jak piszesz i Twoja firma została uratowana to nie wstydź się, podaj prawdziwe dane swojej firmy, a nie ukrywaj się pod nickiem.
Spytkowiczan14:27, 26 czerwca 2020
Zawsze głosowałem na PO, ale zmieniłem zdanie przejżałem na oczy i widzę że jest naprawdę coraz lepiej w Polsce ja akurat idę na Pana ANDRZEJA DUDE, dużo mojej firmie teraz pomógł z rządem w czasie pandemia nie musiałem nikogo zwalniać choć wydawało się że firma udadnie PANIE ANDRZEJU DZIĘKUJĘ, myślę że poprzedni rząd by się nie poradził w tak trudnym czasie
bury13:18, 26 czerwca 2020
Skąd Ty to wiesz?? Chyba nie Ty rozdajesz te wozy!!
obserwator13:14, 26 czerwca 2020
Spytkowice najlepiej nadają się do wygrania akcji
byle nie głosowali na Dude
Byle do ostatniej niedzieli, później...12:54, 26 czerwca 2020
Jeśli Duda nie wygra to nikt nie dostanie wozu.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas