Czwartek, 29 październik 2020, Imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza
Rabka Zdrój i okolice
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
19.08.2020, 18:12 | czytano: 4034

Ostatnie dni remontu Alei Tysiąclecia w Nowym Targu. W czwartek i piątek duże utrudnienia

Fot. GDDKiA

W czwartek 20 i piątek 21 sierpnia układana będzie ostatnia warstwa nawierzchni na remontowanym odcinku Alei Tysiąclecia w Nowym Targu.

Pierwotnie zakładano, że nawierzchnia układana będzie w porze nocnej, by zminimalizować utrudnienia w ruchu, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne. Jak informuje Iwona Mikrut z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, pojawiła się niesprzyjająca takim pracom, deszczowa aura, która spowodowała konieczność korekty planów na ostatnim etapie remontu. Roboty prowadzone będą na całej szerokości jednej jezdni. W tym czasie na drugiej jezdni ruch odbywał się będzie w dwóch kierunkach.

W czwartek 20 sierpnia warstwa ścieralna nawierzchni układana będzie na jezdni prawej (zamknięta), od skrzyżowania z DK47 do przejścia dla pieszy przy kościele NSPJ wraz ze skrzyżowaniami (łącznik z DK47, Kopernika, Krzystyniaka). Ruch dwukierunkowy odbywał się będzie po jezdni lewej. Wloty ulic po stronie prawej będą także zamknięte, a objazdy oznakowane. Prace związane ze zmianą organizacji ruchu rozpoczną się od 7.00, a od 9.00 do 17.00 będą trwały prace bitumiczne.

W piątek 21 sierpnia drogowcy zamkną jezdnię lewą i ruch dwukierunkowy zostanie przełożony na jezdnię prawą. Roboty rozpoczną się od godz. 7.00 i potrwają do godz. 16.00. Obejmą odcinek drogi od skrzyżowanie z DK47 do skrzyżowania z ul. Szaflarską wraz ze skrzyżowaniami z ulicami: Kilińskiego i Krzywą. Tak jak poprzedniego dnia wloty podporządkowanych ulic zostaną zamknięte, tym razem po stronie lewej. Objazdy będą wskazane na oznakowaniu. Prace porządkowe zostaną już wykonane po weekendzie.

Remont nawierzchni na ok. 600 metrowym odcinku DK49 w Nowym Targu rozpoczął się 3 sierpnia i podyktowany był złym stanem technicznym nawierzchni jezdni oraz utratą jej parametrów technicznych. Jego zakres objął: frezowanie warstw bitumicznych, wymianę i regulację włazów kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz wpustów ulicznych, następnie układanie nowych warstw nawierzchni wiążącej oraz ścieralnej, a także montaż pętli indukcyjnych sygnalizacji świetlnej.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
K.09:40, 20 sierpnia 2020
@zły
tak, mieszkańcy okolicznych miejscowości jeżdżą do NT bo z nadmiaru czasu wolnego lubią robić korki :-D
;)21:45, 19 sierpnia 2020
@fk.Pięćset metrów droga wojewódzka,trzy kilometry powiatowa,kilometr gminna,na jednym odcinku.Ogarniasz? Panowie z piaskarek z pługami w zimie też nie(podnieś pług,nie nasza ,,broszka,, potem opuść). Ta sama droga,chore.
fk21:03, 19 sierpnia 2020
Ten remont to jedna wielka granda.Stan nawierzchni był w bardzo dobrym stanie.Jadąc dalej 5-6 kilometrów w Waksmundzie, Ostrowsku dziura na dziurze nic się nie robi a tu zrywa się dobry asfalt i kładzie nowy.
z tąd20:32, 19 sierpnia 2020
@, Ja też.Dzięki drogowcy.Nie przejmujcie się komentarzami ,,innych,,. Róbcie swoje,powodzenia.
Grucha20:25, 19 sierpnia 2020
Ludzie się wystraszyli i nie jeżdżą przez aleje z tąd nie ma korków.
Do mieszkańców20:18, 19 sierpnia 2020
Trzeba zablokować Składową tak na 3 dni w rejonie gdaki i ppdm.
zły20:00, 19 sierpnia 2020
Gdy by tak bez celu okoliczni do miasta nie przyjeżdżali,plątali się (Rynek,Ec wieś market) korków by nie było. Gruli,zboża się już nie uprawia. Nie opłaca się(taniej kupić warzywa, syfy z chemią) no i jest czas .Robić się nie chce i tyle.(skąd na autko,paliwo?)
Zdziwiony19:30, 19 sierpnia 2020
To tych największych dziur przy skrzyżowaniu z Szaflarską nikt ni ma zamiaru wyremontować???
,18:42, 19 sierpnia 2020
A ja, w przeciwieństwie do większości komentujących, chcę podziękować wykonawcy za tempo prac i naprawdę małe utrudnienia w ruchu. Wszystkie remonty powinny tak wyglądać (większość uciążliwych prac wykonywano w nocy).
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij