Czwartek, 29 październik 2020, Imieniny: Euzebii, Wiloletty, Narcyza
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 86
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.09.2020, 14:47 | czytano: 9961

Przedszkole i szkoła zagrożone koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24

Przedszkole w Chabówce i szkoła podstawowa w Lipnicy Małej - w tych dwóch placówkach wykryto koronawirusa u pracowników. W pierwszym przypadku sanepid skierował wszystkich na kwarantannę, w drugim wywiad epidemiologiczny zdecyduje, czy szkoła zostanie zamknięta.

Jak mówi Jolanta Bakalarz, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nowym Targu, obecnie w dwóch placówkach oświatowych mogło dojść do kontaktu dzieci z osobą zakażoną koronawirusem. W Przedszkolu w Chabówce wychowawcy i ich podopieczni znajdują się na 10-dniowej kwarantannie ze względu na pozytywny wynik testu u jednego z pracowników. Z kolei w Szkole Podstawowej nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Lipnicy Małej koronawirusem zakażona jest jedna z nauczycielek, pochodząca z powiatu suskiego. Trwa wywiad epidemiologiczny i od jego wyników będzie zależeć, kto zostanie skierowany na kwarantannę i czy szkoła przejdzie w zdalny tryb nauczania. Póki co dzisiejsze zajęcia zostały odwołane, a uczniowie i nauczyciele odesłani do domów.

Jak na razie, w powiecie nowotarskim jedna szkoła funkcjonuje w trybie zdalnym – w Krempachach. W miejscowości powstało duże ognisko zakażeń. Dyrektor sanepidu dodaje jednak, że uczniowie wrócą do szkoły od poniedziałku14 września.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Krakowianka23:05, 8 września 2020
Orawa, popieram Cię!
goral16:24, 8 września 2020
Slyszeliscie ludziska co maja z waszymi dziecmi te matoly robic bez wszej wiedzy i zgody.!?Jesli dziecko zacznie sie smarac lub kaszlec na lekcji z pododu przeziebienia, to dziecko maja zamknac w izolatce i poddac rzymusowym testom na COVID nauczyciele!!!MASAKRA!!Ja tylkob was przestrzegam ludzie !!!CZY mi wierzycie czy nie , mi to obojetne!!!
@12:38, 8 września 2020
Skoro lekarze i służby medyczne wiedzą jak jest, a myślę że wiedzę maja większą niż zwykli ludzie, to dlaczego nie są dostepni dla pacjentów! Są pozamykani na cztery spusty , niektórzy by pomału się bali telefon odebrać! Dlaczego POZty nie działają normalnie, dlaczego nie wpuszczają ludzi do ośrodków zdrowia?! Czego się boją? Lekarze na wojne leczyli ludzi podczas gdy im kule świszczały nad glowami, a w obecnych czasach boją się jakiegoś wirusa! Niech się określą i staną po jedej stronie ,albo drugiej. Bo sytuacja jest bynajmniej dziwna , wirusa nie ma ale się go bojią
B.07:50, 8 września 2020
Do tych obrońców "pandemii". Uważacie wszystkich myślących za idiotów,uważacie,że bez wiedzy medycznej negują pandemię? To teraz odpowiedzcie sobie na pytanie czy Wy choć trochę myślicie na podstawie danych oficjalnych - W powiecie nowotarskim osób z dodatnim testem (nie mylić z chorymi) to zaledwie 0,17% mieszkańców! Dla całego małopolskiego to ok.0,11%.W skali kraju jest podobnie.Teraz wbijcie sobie do głowy,że większość osób jest bezobjawowych więc pewnie zdrowych bo te świetne testy dają wyniki fałszywie pozytywne.Spróbujcie też pomyśleć i przeanalizować obostrzenia jakie były a jakie są teraz. Zastanówcię się czy kawałek szmaty czy firanki chronią kogokolwiek czy to tylko symbol głupoty rządu. Przestańcie obrażać ludzi myślących i sami pomyślcie.
Irrr00:19, 8 września 2020
Właśnie szkoda ludzi, którzy bez jakiejkolwiek wiedzy, wykształcenia medycznego i bez podawania źródeł, kierując się pewnie fejkowymi wpisami na Facebooku negują pandemię. Ale do czasu, aż nie zaatakuje śmiertelnie kogoś z ich otoczenia. Bezpieczniej jest jechać do Włoch na wakacje. Nie dość że ludzie bardziej kulturalni, to większość nosi maseczkę, w trosce o starszych i chorych. A pod Tatrami jak zwykle buractwo i cwaniactwo, bo to problem na 10 minut w sklepie założyć.
śleboda22:55, 7 września 2020
@Orawa.Ty jeszcze żyjesz peerelem(PRL dla ciebie).Wyprowadż się na Białoruś i słuchaj Łukaszenki będziesz w swoim żywiole bo my tu na Podhalu mamy w d*** zaostrzenia.
HA HA :)22:50, 7 września 2020
Do "Orawa"
Każdy normalny, myślący człowiek, wie, że ta "PLANDEMIA" to jedna wielka ściema !!!!!
katar bezobjawowy :)))21:13, 7 września 2020
@Orawa.Na Podhalu żyją zwykli,zdrowi ludzie.,,NORMALNYCH,, jest garstka.
Orawiak.20:13, 7 września 2020
Do Orawa, Chcesz być zdrowy czy zdrowa to załóż Maskę na Telewizor lub komputer i od razu będzie życie cieszyło człowieka .
Pandemia to w PIS.
Szkoda.19:53, 7 września 2020
Szkoda to tylko tego że na orawie jest Internet i ... może publicznie swoje wypociny artykulowac. Powtarza telewizyjny bełkot i używa argumentów które zdecydowanie należą do drugiej strony. Brakuje już wam pomysłów jak bronić pseudopandemii? Coraz więcej lekarzy i ratowników mówi jak jest naprawdę. Coraz więcej ludzi na kontakt z smiesznymi testami i sanepidem i sami sobie wyrabiaja opinie na ten temat. Dlatego jest nas coraz więcej i jesteśmy coraz ważniejszym głosem. Powtórzę po raz kolejny. Każdy kto broni tego cyrku dalej jest winny temu że ludzie umierają w domach bo nie mogą dostać się do lekarzy, a ich planowane zabiegi czy operacje są odwolywane. Tak naprawdę to wy, którym albo plandemia na rękę albo na tym zarabiają, jesteście winni temu co się dzieje. Szkoda rodziców którzy stracą pracę bo będą musieli siedzieć w domu z dziećmi które są całkowicie zdrowe.
Orawa17:43, 7 września 2020
Do wszystkich negujących pandemię i bagatelizujących. Proszę nie pisać o ''przekłamaniach'', ''pajacowaniu'' oraz o tym, że nikt nie wierzy w wirusa. Wręcz przeciwnie, NORMALNI ludzie, także na Podhalu wierzą i starają się zachowywać zalecenia, nie tylko w trosce o siebie, ale przede wszystkim w trosce o bliskich, szczególnie starszych ludzi. Natomiast w mediach społecznościowych i na różnych forach dot. naszego powiatu uaktywnili się ''antycovidianie'', negujący wszelkie działania anty-covidowe, jak i samą pandemię. Wszędzie rozpisujecie swoje brednie wyssane z palca i atakujecie wszystkich myślących poprawnie, zgodnie z zasadami nauki. Jesteście tak głośni, więc wydaje się Wam, że większość ludzi ma już w d*** obostrzenia, ale... wiecie dlaczego dzwon głośny? Bo w środku jest pusty. Tak samo jest z Wami, nauczyliście się żyć hedonistycznie, egoistycznie, w dodatku bez żadnej refleksji myślowej, nie mówiąc o wykształceniu, więc wszystko, co godzi w Wasz komfort negujecie. Szkoda.
PL17:17, 7 września 2020
Tylko czekać aż tu któryś mądry ekspert wyskoczy z informacją że to wina nauczycieli,bo to się im robić nie chce.
as17:08, 7 września 2020
haha... sam autor testów jasno oświadczył, że nie służą one do diagnostyki. Jedyny słuszny test to badanie krwi na przeciwciała, a resztę to mogą sobie wsadzić w d...
as17:07, 7 września 2020
Mieli przeciwciała, czy kolejny durny test?
haha16:27, 7 września 2020
Fikus a ty wiesz to bo..? Jesteś rozumiem wybitnym diagnostą laboratoryjnyn...i na codzień wykonujesz setki takich badań? Czy po prostu"brat kolegi sąsiada siostry kuzyn ma znajomego i ten mu powiedział...."?
Fikus14:51, 7 września 2020
Te Wasze testy są funta kłaków warte!Jest wiele przypadków przekłamań!!Przestańcie już siać panike bo ludzie już zmądrzeli!!
dyzio14:49, 7 września 2020
może przestańcie się już wygłupiać a lekarze niech zaczną leczyć normalnie w nie przez telefon!!Ludzie już maja dosyć tego pajacowania!Nikt już Wam nie wierzy!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij