Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Rabka Zdrój i okolice
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
12.10.2020, 14:59 | czytano: 7174

Strefy wpływów na Kowańcu. Oschła wymiana zdań między radnymi

arch. Podhale24

NOWY TARG. Do słownych przepychanek doszło podczas sesji między Janem Łapsą, a Arturem Kretem. Powodem utarczki było zorganizowane pod koniec września spotkanie w budynku remizy OSP na Kowańcu - przedstawicieli władz Miasta, urzędników i Polskiej Spółki Gazownictwa. Zdaniem radnych Kreta i Garbacza - ludziom nie dano możliwości zabrania głosu.

Jak mówił składając sprawozdanie ze spotkania Grzegorz Watycha - spotkanie zostało zorganizowane z jego inicjatywy, a dotyczyło rozbudowy sieci gazowej w rejonie os. Szuflów oraz górnej części ul. Kowaniec. Burmistrz szeroko opisywał przebieg spotkania, dodając, że jest zadowolony z licznie przybyłych mieszkańców zainteresowanych tematem "przejścia na gaz" i zalet płynących z ogrzewania gazem ziemnym.

- Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców, jeżeli tylko warunki epidemiczne pozwolą planuję zorganizować kolejne spotkanie o szerszej już tematyce. Zainteresowanie mile nas zaskoczyło, przyszła spora grupa osób - tłumaczył burmistrz, dodając, że jeśli jest dostateczna liczba chętnych w danym rejonie, to PSG gotowe jest opracować dla tego terenu dokumentację i uruchomiona zostaje procedura projektowania wraz z podaniem terminu realizacji. Stąd ważne jest, by ludzi namawiać do podejmowania decyzji.

Głos zabrał Artur Kret. Radny przypomniał, że spotkanie było efektem jego interpelacji, że przyszła do remizy spora liczna osób zainteresowanych nie tylko siecią gazową, ale i kwestią rozwoju turystycznego oraz inwestycjami. - Mowa była tylko o gazie, a byli i inni zainteresowani, a tu nagle gwałtownie zamknięto temat i ogłoszono koniec spotkania - dziwił się radny.

Burmistrz tłumaczył, że głównym tematem był gaz, a na to, by rozmawiać na temat rozwoju turystycznego "nie jest teraz dobry czas". - Do tematu trzeba będzie wrócić. Wiem, że pan radny nagłośnił to spotkanie w mediach społecznościowych, ale przyszli ludzie przede wszystkim zainteresowani gazem - upierał się burmistrz.

- Spotkanie po pierwszym punkcie zostało ucięte, co jest nie do zrozumienia. Ludzie zostali zlekceważeni. Oni wstrzymują swoje działania, bo czekają na informacje, w którym kierunku rozwoju pójdziemy. Takie tematy nie są ani rozwiązywane, ani omawiane z dnia na dzień. Sala w remizie była pełna. Stałem w połowie sali i jak zacząłem mówić to ludzie byli zainteresowani. Pan radny Łapsa dziwnie się zachował - dodał Kret, wskazując winnego gwałtownego zamknięcia spotkania.

- Tematem było gazownictwo. Spotkanie trwało półtorej godziny i na początku wyraźnie powiedziałem czego spotkanie dotyczy - odpowiedział Jan Łapsa. - Miał pan trzech słuchaczy i może pan zrobić sobie spotkanie w swojej restauracji - dodał pod adresem Artura Kreta, wyraźnie dając do zrozumienie, że remizę uznaje za swoje terytorium.

- Nie jestem pana wrogiem. Nie wiem czemu ma pan takie podejście do mnie, jakbym się w pana domu panoszył. Ja chce z panem współpracować, mieszkamy w jednej dzielnicy. Tymczasem pan - jak coś nie jest pana inicjatywą - to natychmiast to obcina. Ile pan radny zorganizował spotkań z ludźmi? - pytał radny Kret.

- Na pewno więcej, niż pan - odpowiedział radny Łapsa.

Dialog przerwał przewodniczący Rady Miasta przywołując radnych do porządku, ale temat podsumował Bartłomiej Garbacz: - Byłem na tym spotkaniu. Widziałem jak to wyglądało. I tam, i tu teraz na sali obrad naruszono kulturę wypowiedzi. Uniemożliwiono radnemu Kretowi, tak jak teraz - wypowiedzenie się. Nawet nie wiemy, czy mieszkańcy są zainteresowani rozwojem turystycznym, czy nie - bo im też nie dano im możliwości zabrania głosu - skwitował radny Garbacz.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Oskwarek14:49, 15 października 2020
@Fałszywy
jak widzisz były wiceburmistrz jest były a Jan Łapsa trwa. Niczym Lenin - wiecznie żywy!
Fałszywy08:55, 15 października 2020
@targowiczan
były wiceburmistrz też wędrował PO ugrupowaniach
aż trafił na pełnomocnika PISu
Andersen22:23, 14 października 2020
Kowaniec powinien być księstwem a zostać ogłoszony Jan Łapsa królem. Jakieś podpowiedzi kto błaznem? Albo błazenką?
Wójt17:28, 14 października 2020
Ogłosić autonomię Kowańca i zrobić Jaśka sołtysem. Oddelegować jednego urzędnika takiego żeby umiał pisać i będzie po sprawie.
Kowańcan08:18, 14 października 2020
Byłem, widziałem, słyszałem . Brawo dla Jaśka!!! Doświadczenie robi swoje..konkretnie...bez dyrdymałów. Kreta miejsce /.../ musi dużo się nauczyć
targowiczanin23:04, 13 października 2020
Ej tam. Wcześniej jeszcze Jan startował z listy PO PSL czyli Jachymiaka. A potem dopiero poparł Fryźlewicza. Jan jak kameleon. Miszcz nowotarskiej polityki. Zawsze i wszędzie
Turysta21:23, 13 października 2020
Jan Łapsa. /.../ Turystyka kojarzy mu się z chodzeniem po domach przed wyborami.
niechma20:20, 13 października 2020
To jest nieszczęście dla Polski tacy radni jak Lapsa. /.../ On powinien w naszym imieniu patrzeć na ich ręce, zadawać niewygodne pytania. Nie zaprotestwoal, gdy miejskie szalety były zasypywane i to go kompromituje jako radnego. On nie jest radnym, on jest marnym narzędziem Watychy. Żenada.
Ślebodny17:03, 13 października 2020
A ja Ci powiem tak Jasiek. Trza wiedzieć kie się wycofać i mieć honorność
Rak16:04, 13 października 2020
Radny Łapsa to powinien nogi na piecu grzać, wcześniej bezkrytycznie wspierał burmistrza Fryźlewicza, a teraz Watychę, a tak naprawdę nic przez tyle lat nie zrobił dla dzielnicy Kowaniec. Ten gaz to już instalują 30 lat, bo przed 30 laty mieszkańcy wpłacili na komitet gazyfikacyjny. A jak nie było tak nie ma, dalej trzeba smog wdychać.
chochla13:33, 13 października 2020
Jan Łapsa. Kiedyś murem za Fryźlewiczem. Teraz murem za Watychą. Kiedyś małą łyżeckom teroz warzechą. Trza mieć giętki kark.
swój ni do końca13:30, 13 października 2020
Panie Łapsa pora zejść ze sceny politycznej Nowego Targu. Radny Kret, oczywiście ma rację, bo to on zabiegał już od dawna na spotkanie mieszkańców z burmistrzem. Burmistrz jak zwykle....Pinokio. Nie trzeba przypominać panu Łapsie, że jest on już emerytowanym strażakiem, tak więc remizę niech zostawi w świętym spokoju.
Stek bzdur11:25, 13 października 2020
Jan Łapsa coraz bardziej się kompromituje takimi nerwowymi wystąpieniami. A może uwierzył w to co mówią na mieście, że jest szóstym burmistrzem? Watycha jest ponoć dopiero ósmym!
STAŚ10:42, 13 października 2020
Ale się porobiło !!!
Z drugiej strony to, jest ambicjonalna gra, z tego może wyrosnąć dobry radny, dziś młody, niedługo zahartowany w bojach z Janem !!!
x-man07:42, 13 października 2020
Swoją drogą co to za słaby burmistrz, który boi się rozmawiać z mieszkańcami i wysyła do boju Jaśka strażaka.
Ciekawa00:36, 13 października 2020
Pomysł zwołania spotkania z mieszkańcami Kowańca wyszedł od radnego Kreta.
Ciekawe, czy "Ciekawy" zainteresował się w ogóle tematem, czy tylko pisze brednie jakie sobie wydumał.
A może pod pseudonimem "Ciekawy" chowa się ktoś z otoczenia pana Łapsy.
A może "Ciekawy" po prostu lubi obrażać ludzi i tylko udaje zainteresowanie, żeby dowalić anonimowo komu sie tylko da.
I co panie "Ciekawy" miło ci?
Ciekawy23:58, 12 października 2020
Ja myślę że jeżeli chodzi o radnego Jana to jeden z najlepszych w tym mieście taka prawda, a Pan Kret narazie jak rumianek nie pomógł i nie zaszkodził :)
Jeżeli spotkanie na remizie było związane z gazem i rozbudową gazociagu to nie na temat rozwoju turystycznego, może Pan Kret wykaże się i zwoła następne, a może chodzi rozwój prywatnego biznesu?
Bąk22:57, 12 października 2020
Panie Janku - my Kowańczany zawsze z Panem.
Magda22:33, 12 października 2020
Radny kilku kadencji pan Łapsa na pewno sporo dobrego zrobił, ale jego zachowanie w remizie podczas spotkania było skandaliczne. Zlekceważył mieszkańców którzy przyszli żeby zapytać o kilka spraw burmistrza. Nie mamy okazji do spotkań z urzędnikami. Teraz była taka okazja, a pan Łapsa to rozwalił. Po co? Burmistrza chce chować przed ludźmi? Taka jego rola?
Zdrajca22:33, 12 października 2020
Jan Łapsa jest cynikiem i ignorantem. Człowiekiem pozbawionym kręgosłupa moralnego Teraz atakuje bezpardonowo kilkumiesięcznego radnego. Po co? Pamiętać trzeba, że do wyborów szedł z listy Liszki. Po wyborach porzucił jego ugrupowanie i jeszcze przeciągnął Srokę na stronę Watychy. Wszystko w imię koniunkturalizmu. Ot małomiasteczkowe bagno polityczne. A fe!
ziomal21:14, 12 października 2020
Chociaż jestem z innej opcji politycznej niż Artur Kret ręczę za tego gościa bo wiem, że ma dobre pomysły a na panu Janie już kilka razy się zawiodłem
i dobrze21:00, 12 października 2020
swieza krew sie przyda, niech rozrusza starych zasiedzialych :)
zły20:55, 12 października 2020
To na Kowańcu nie mają gazu? Pieców na ,,eko,, ? Chyba tak. Zapraszam na pętle autobusową rano jakie piękne,kolorowe obłoki z kominów się unoszą nad Kowańcem.Na ciepłą wodę teraz różnymi patyczkami po ,,sprzątaniu okolicznego lasu,, palą ;(( .
Ikoh19:37, 12 października 2020
Ścieżkę w Waksmundzie robią prywatni. Toalety są w Rynku. Pisać nieprawdziwe rzeczy to potrafią tylko ci co ciągle żale mają i wszystko.
Klaps19:26, 12 października 2020
Jaka turystyka? Watycha ze Stegową witacza nie potrafią postawić. A że Łapsa jest fałszywy, każdy wie kto go poznał
wyborca tych których nie wybrano19:17, 12 października 2020
turystyka..? Waksmund robi w Gorcach ścieżke w koronie drzew a miasto nawet sracza na rynku nie ma..także gościu sie niedawno sfajdał na trawniku przed ratuszem..to świadczy o skali problemów z jakimi sie musi zmierzyć nowotarska władza...
Anty Bolek19:06, 12 października 2020
Panie Łapsa ,kiedy poprowadzi pan Sesje Rady Miasta ,ale by się działo.
Nowotarzanka19:01, 12 października 2020
Wlasnie Pan Jan tyle lat radny a o samowolach nic nie wie to jak to o wszystkim trzeba wiedziec
górny kowaniec18:42, 12 października 2020
z zebrania wyszło że priorytetem jest zrobienie gazociągu po Szuflowie gdzie jest chętnych 9 osób a odnoga boczna dla Szuflowa czyli ul. Kowaniec na razie i dlugo niebędzie brana pod uwagę - chyba że zamieszka tu paru bonzów jak na Szuflowie..
Również mieszkaniec Kowańca18:30, 12 października 2020
Do mieszkaniec Kowańca: no np. dzięki pomocy p. Łapsy w szkole nr 3 jest sala informatyczna...ja tam nie popieram pewnych zachowań ale jak trzeba to p. Radny pomoże.
fałszywy Josiek18:24, 12 października 2020
Łapsa /.../ Kandydował z listy Liszki a po wyborach poparł Watychę w zamian otrzymując stołek wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Idealnie pasuje do tej wstążkowej ekipy nieudaczników
!!!18:21, 12 października 2020
Brawo P.Kret ????
d18:20, 12 października 2020
To nie Kret robi sobie wroga z Łapsy, tylko odwrotnie. Łapsa zachowuje się jak zazdrosna panienka i jak tylko może próbuje zniechęcić młodego radnego, sam sobie przypisując zasługi.
Prawda18:02, 12 października 2020
Pan Kret jeszcze duuuuuużo musi się uczyć od Pana Łapsy zamiast robić sobie wroga poproś o naukę
nowotarżanin17:27, 12 października 2020
,ławeczki na Kokoszków Boczna to ukłon radnych dla Pana Steskala
mieszkaniec Kowańca17:25, 12 października 2020
panie radny Łapso prostackimi zagrywkami w stylu posłów PiSu nic pan nie wskóra ,był pan p... i taki zostanie , przez wszystkie te kadencje zabiegal pan tylko o nastepną reelekcję ,proszę pokazać co pan zrobił dla Kowańca razem z kolega byłym radnym W. proszę o wydrukowanie tego komentarza aby oporni też mieli cos do powiedzenia
Koko17:01, 12 października 2020
Panie Lapsa zabrac sie za samowole na Kowancu
Nowotarzanka16:55, 12 października 2020
Pan radny Lapsa ktora to juz kadencja a o samowolach na Kowancu nic nie wie
opop16:36, 12 października 2020
odp. Meri. Może z łaski swojej jeżeli Pan o nie czyli o ławki wnioskował to proszę iść i sprzątać wymiociny, puszki i szkło z rozbitych butelek po alkoholu. Proszę się nie ośmieszać bo to właśnie jest format rozwoju turystycznego tego miasta.
Brr16:25, 12 października 2020
Oj żeby każdy RADNY się udzielał tyle co Pan Jan Ł. Inni saą tylko radnymi i nigdzie ich nie widac ani nie slychac....Dobtze, że jest wszystkich paradach ..dzięki temu jest rozeznany w wielu ważnych sprawach A nie jak ci pseudoradni.
N.T.16:22, 12 października 2020
@ hej

Dla Kowańca? Jest Radnym całego Miasta, a nie dzielnicy. Właśnie tacy rządzą też w naszym Państwie. Widzą tylko swoje otoczenie.
pozdrawiam
Meri16:20, 12 października 2020
Ławki na Kokoszkowie bardzo się przydały i chwała Radnemu za nie. Wnioskowalismy o nie i mamy....
Zniesmaczona16:19, 12 października 2020
Panie Łapsa lekceważy Pan ludzi. Trochę więcej szacunku dla każdego. Nawet jeżeli były to 3 osoby, to są mieszkańcami Miasta i należy ich wysłuchać
Leon16:17, 12 października 2020
Właśnie Pan Łapsa zrobił dużo i żeby wszyscy tacy radni byli.
w.s.16:15, 12 października 2020
Zero klasy Panie Łapsa.
obiektwyny16:08, 12 października 2020
Pan Ł. dla kogo co zrobił ?
hej16:04, 12 października 2020
Odczepcie się od Jana Łapsy - od wielu lat dużo robi dla Kowańca i dla mieszkańców.
Andrzejx4816:02, 12 października 2020
No a może radny Łapsa pochwali się co dobrego zrobił dla Kowańca dla miasta odnoszę wrażenie że nic pokazywać się na procesjach w mundurze to nie wszystko dumnie paradować po mieście to nie wszystko panie Łapsa do roboty do rzetelnej roboty a nie tylko paradować i pokazywać się tak jak posłanka Paluch
opop15:45, 12 października 2020
Nie jest kwestią który radny. Generalnie to uniknięto by takich kłopotów jakby było w takim mieście jak Nowy Targ 3 radnych ale trzech przygotowanych do sprawowania mandatu. Teraz się ktoś obudził w temacie przecież nikt nie ma w mieście planu co by tutaj zrobić. Dla mnie radny który pozwolił na marnotrastwo pieniędzy na budowę ławek przy Kokokoszków Boczna i nic z tym nie zrobił jest zwykłym satyrykiem i tyle. O jakim rozwoju turystyki ci Panowie chcą rozmawiać. NIech pozwolą ludziom samym działąć a nie blokować tereny bzdurnymi planami utopijnych wyciągów i stacji narciarskich.
Stas15:36, 12 października 2020
Radny Kret póki co ma za małe pojęcie o zebraniach , rozmowach i potrzebach ludzi
Anna15:18, 12 października 2020
Panie Łapsa był pan całe lata czynnym strażakiem i chwała za to, ale to nie znaczy że może pan decydować o remizie i o tym czego ludzie chcą. Odsyłanie ludzi zainteresowanych rozwojem dzielnicy do restauracji - jest niegrzeczne. Kowaniec nie należy do pana. Od lat się pan panoszy - może więcej skromności by się przydało bo zniechęca pan do siebie ludzi.
ijoijo15:00, 12 października 2020
U Łapsy jak zwykle słoma z butów. No ale to taka klasa polityczna czyli brak klasy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij