Piątek, 14 maj 2021, Imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława
Jabłonka i okolice
Clouds
12°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 82
Clouds
11°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 82
Clouds
15°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 76
Clouds
11°
Wiatr: 2.844 km/h Wilgotność: 82
Clouds
12°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
27.02.2021, 09:56 | czytano: 3112

Pomoc, która niewielu się przyda

Arch. Podhale24.pl

Rada Gminy Nowy Targ uchwaliła pomoc dla przedsiębiorców prowadzących m.in. wyciągi narciarskie i hotele. Problem w tym, że jak zauważył radny Gabriel Szumal, takich przedsiębiorców na terenie gminy prawie nie ma.

Gmina Nowy Targ, podobnie jak inne gminy z naszego regionu, wprowadziła dla tych przedsiębiorców zwolnienia z podatku od nieruchomości za pierwsze trzy miesiące tego roku. Samorząd dostanie za nie zwrot z rządu. Ale pomoc może objąć tylko usługi hotelarskie, pilotów wycieczek, przewodników turystycznych, usługi działalności kolejek linowych, wyciągów orczykowych i narciarskich. - Fajnie, że taką uchwałę podejmujemy, ale tą uchwałą nie obejmujemy wszystkich przedsiębiorców na terenie naszej gminy. Czy nie można było jej rozszerzyć? Usługi hotelarskie i koleje, to my nie mamy takich działalności na terenie gminy. Ale restauracje, sale weselne, nie są objęte zwolnieniem i pewnie kilka by się znalazło - mówił na sesji Rady Gminy Nowy Targ radny Gabriel Szumal.

- Zakres naszej uchwały musi się mieścić w zakresie ustawy, która dopuszcza te zwolnienia, a w ustawie są wyraźnie określone tylko te dwie dziedziny. Wszystkie pozostałe dziedziny i branże nie są ujęte. Jeśli byśmy chcieli stosować jakieś ulgi, to nie na podstawie tej ustawy i prawa - tłumaczył wójt Jan Smarduch.

Jednak, jak mówi wójt, wszyscy przedsiębiorcy mogą składać wnioski i ubiegać się o czasowe zwolnienie, czy przesunięcie spłaty, albo rozłożenie na raty podatku. - Taka możliwość istnieje. Z takich środków korzystali nasi przedsiębiorcy podczas wiosennego lockdownu. Trzeba spełnić szereg elementów. Trzeba dowieść, że w wyniku COVID-19 obniżyły się dochody w porównaniu z poprzednimi miesiącami czy latami. Wielu przedsiębiorców takiego wymogu nie przedstawiło, więc nie mogli skorzystać z tych ulg. Niestety ta uchwała stwarza tylko takie możliwości. To nie jest wielki zakres, jeśli chodzi o naszą gminę - przyznał Jan Smarduch.

r/
najnowsze informacje
komentarze
PAN M17:50, 27 lutego 2021
j23 100% PRAWDY
zły17:47, 27 lutego 2021
A ten Pan bezradny to od wczoraj Radny? Z Wenezueli przypłynął jak mu podobni bezradni,w pław?
wwwr15:20, 27 lutego 2021
A Miasto Nowy Targ zwolniło tylko za 2 miesiące zamiast za trzy jak wszystkie gminy. Ktoś wie dlaczego? To pomyłka radnych?
Nowy Targ14:51, 27 lutego 2021
Kpina, drwina, idiotyzm, tak to widzę mówiąc krótko. Gdy dzielili ponad pół miliona między siebie to tak by wszystkim się należało, a gdy dla przedsiębiorców, to tak DAJĄ by nikomu się nie należało. Życzę by wróciło do was to DOBRO za troskę o nas i byście kiedyś zaznali tego co dziś przedsiębiorca martwiący się, jak zapłacić podatki, nieruchomość, koncesje, pracowników, kredyt itd. Jakoś Zakopane, Poronin, Szaflary, Spytkowice, Czarny Dunajec, pochyliły się nad podatkami swoich mieszkańców, bo jak płacić za działalność, skoro jest zabroniona. Ale Nowy Targ musi pobrać od nas, by dać sobie -"prawnie"-powiedział włodaż miasta Nowy Targ. Do zobaczenia w piekle lub w niebie-gdzie?pomyśl i oceń sam.
j2312:10, 27 lutego 2021
Wiadomo jaką opcję reprezentuje wójt, i tak też ta opcja gwarantowałaby pomoc Polakom w tych trudnych czasach. Dzięki Bogu, że zostali odsunięci od władzy. Teraz wygłaszają hasła bez POkrycia o POmocy dla ludzi a to już jest szczyt hipokryzji, byle tylko dorwać się do koryta a później to "h.j d..a i kamieni kupa" tak się dbało o dobro Polski i Polaków.
Producent obuwia z hotelem11:57, 27 lutego 2021
Całą tą pulę pieniędzy weźmie jeden
Antys11:25, 27 lutego 2021
A tu sztuka dla sztuki? Damy pomoc, a że w zasadzie nie ma komu, to już nie nasza wina. Ale sukces można odtrąbić i zabłysnąć.. Na chwilę..
Anna10:13, 27 lutego 2021
Dać coś ,którego nik nie weźmie,oto sztuka manipulacji
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij