Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
06.03.2021, 15:14 | czytano: 7917

Maciej Jachymiak: "Stypa"

Fot. Archiwum autora

FELIETON. - Wbrew oczekiwaniom, że w moich felietonach będę się pastwił nad rządzącą miastem Naszą Watahą i jej wilczą matką, poświęcę czas innej sprawie. Zresztą przy naszych burmistrzach wiele nie trzeba. Wystarczy przytoczyć co sami piszą, a właściwie ich agramatyczny skryba Arkadiusz. Od razu mamy beczkę śmiechu. Kilka tekstów podrzucę innym razem - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, były nowotarski samorządowiec i polityk.

Dzisiaj chciałbym się rozprawić z tekstem Stefana Leśniowskiego ”Podhale powinno być Podhalem” podsumowującym sezon hokejowy.

Stefanie! Jak zwykle, absolutnie się z tobą nie zgadzam! Wiem, że jesteś dziennikarzem wypalonym, wolisz biegać po Gorcach niż chodzić na mecze, i tym tłumaczę powierzchowność twojej oceny. Mam wrażenie, że co roku dajesz te same teksty. Nieco tylko podaktulizowane. Jeden na wypadek sukcesu, drugi na wypadek porażki. Zwykle wspominasz czasy Grabowskiego i młodego Andriuszy Gusowa. Psioczysz, że wyrzuca się z Podhala talenty. Że to już nie to Podhale.
Za Grabowskiego faktycznie było nieźle, ale pamiętaj, że człowiek, który za to wszystko płacił skończył w więzieniu. Czy tego życzysz obecnym prezesom? Co do odchodzenia z klubu, to pamiętaj, że jest to zjawisko które towarzyszyło Podhalu prawie zawsze. Zawodnicy opuszczali go dla zarobku, mówiąc, że dla rozwoju kariery. Nie ma w tym nic złego. Każdy chce zarobić. Także hokeista, co ma przed sobą ledwie kilkanaście lat pracy i to pociętych kontuzjami. Nie przypominam sobie, by jakaś gwiazda Podhala została w ostatnich latach wyrzucona. Zawodnicy odchodzili, bo uważali, że za mało się im tu proponuje. Tak było, jest i będzie. I to jest prawdziwe Podhale, a nie to z czasów łatwych pieniędzy.

Mnie też, Stefanie, żal młodzieży. Nie zgodzę się jednak, że nie dostała w tym roku szansy. Byliśmy jednym z lepiej zbilansowanych klubów, gdzie obcokrajowcom w równej liczbie towarzyszyli swoi. Niestety, młodzież już nie ta… Albo trenerzy? Ostatnim, który potrafił wycisnąć z niej umiejętności był trener Bielawski. Dla mnie geniusz. Niestety powalony przez chorobę. W tym sezonie młodzież wiele nie pokazała i na koniec siadła na ławie. Choć np. mały Wsół poczynił postępy…

W mojej ocenie, Stefanie, to był sezon trudny. Początek koszmarny. Covid zablokował przygotowania i jeszcze gdzieś do listopada szatkował drużynę. No i ta durna konwencja. Właściwie staliśmy się cmentarzem hokeja. Polska liga to ostatni etap przed emeryturą dla europejskich hokeistów, którzy kiedyś coś grali. Ale już nie grają. Dlatego są w Polsce. To nie dla nas Stefanie. Nie stać nas na dwudziestu inostrańców jak Cracovię. Dlatego musieliśmy dostać w tutkę. Ale trzymaliśmy się dzielnie i uchodziliśmy za zespół wojowników, który każdy mecz może wygrać. I każdy przegrać.

A co do samych play off’ów, to uważam Stefanie, że powalczyliśmy. Każdy mecz walka. Zadecydowały niuanse, których nie wychwyciłeś w powodzi narzekania. Po pierwsze bramkarze. Obaj już nie potrafią zagrać meczu, żeby nie wpuścić choć jednej szmaty. A w play off’ach decyduje ta jedna chwila. Druga rzecz. Sędzia Baca. Marek Ziętara kiedyś pokazał, jaki jest sposób na Bacę, ale nikt go nie słuchał. Jeszcze mu dali karę… Taki jest los wizjonerów. Na marginesie, oceniając Podhale 2021, należy koniecznie odnotować sukces Ziętary w Sanoku! Wszak Podhale to nie tylko Nowy Targ. I rzecz trzecia. W sumie graliśmy z Jastrzębiami jak równi. I tylko ten słowacki Rom. Rac. W każdym meczu wbijał nam nóż! Takiego nam brakowało… Tyle lat nie szkoliliśmy naszych Romów, a byłoby jak znalazł…

I ostatnia rzecz. Prezes Jurzec. Twoja Stefanie ocena to kula w płot. Przypomnę ci, że prezes jest w zarządzie od pięciu lat. Ma za sobą także medale. Wtedy uważałeś, że jest wybitny. Dzisiaj uważasz na odwrót. Mógłbyś się zdecydować. Trochę mi za ciebie, Stefanie, wstyd. Ludzie wycinają dla Podhala kawał swojego życia, biorą za darmo na siebie brzemię tradycji, oczekiwań, w sytuacji gdy większość tylko marudzi. I to twoje „pieniądze to nie wszystko”. Ty chyba nie wiesz za wiele o pieniądzach w klubie. Od dawna ich nie ma, a stan ten niewiele poprawiła wrzutka Tauronu. Wiesz, Stefanie, że to wielkie Podhale, co ma być Podhalem zatrudnia tylko jedną osobę w biurze. Joanna. Plus kilku wolontariuszy, w tym prezesi Marcin i Tomek. I kierownik drużyny Wojtek. I Maciek. I Marek. I Kuba. Wszystkim dziękuję za pracę. Trenerom i zawodnikom oczywiście też.

Prezes Jurzec, niestety, nie wytrzymał. Zgodnie z moją teorią, że w obecnym Podhalu można być najwyżej kilka lat. Dalej organizm nie daje rady. Mamy teraz najgorsze władze miasta odkąd pamiętam i najgorszy zarząd PZHL. Spróbuj, Stefanie, pogadać rzeczowo z panią burmistrz albo prezesem Minkiną. Polegniesz, nie może być inaczej. Tak, że nie dziwię się prezesowi. Mam nadzieję, że objawi się jakiś nowy optymista, który da się zwalcować Podhalu, ale wytrzyma kilka lat…

Przykro mi Stefanie, że tak nisko oceniłem twoją pracę. Wszak i ty poświęcasz się klubowi od lat. Ale mógłbyś się poprawić. Na przykład nie wsadzać ocen skompromitowanego „eksperta” co wstydu jeno hokejowi przysporzył. To zasmradza całość. Wpadnij czasem do VIPa. Tam są ekspertyzy. Walek Ziętara i inni. Nie mędzą, tylko analizują na bieżąco. A i swoim życiem po karierze pokazali klasę… Tylko śpiesz się, Stefanie, bo łaska pańska na pstrym koniu jeździ. Taka np. prezes Michalska jak się postawiła burmistrzowi, to dostała zakaz wstępu do VIP.

PS:

Tego czytać już nie trzeba, ale muszę napisać. Nie jestem rasistą. Z nowotarskimi Romami, których kiedyś bez strachu można było nazwać Cyganami, całą młodość grałem w piłę. Na boisku przy szkole numer 2. Cyganie byli z osiedli Świerczewskiego i Zawadzkiego. Dzisiaj Topolowe i Suskiego. Nie mieli może smykałki do nauki, ale do muzyki i sportu tak. Były tam prawdziwe perełki. Mecze traktowaliśmy jak międzynarodowe. Mówiliśmy, że gra Polska z Puerto Rico. W związku z wymiarem boiska wyprzedziliśmy epokę piłki halowej. Taki np. Puszkin byłby dziś gwiazdą. Jak nazywali się nasi Przyjaciele nie pamiętam za bardzo. Krzyczeli do siebie „More! More!”. Dlaczego Podhale nie skorzystało z tych talentów? Przecież za socjalizmu było wszystko dla wszystkich… Tak mi się przypomniało przy okazji tego Raca, co nas wyrzucił z rozgrywek. I Stefan w związku z tym wydał podsumowanie numer 2.

Maciej Jachymiak

Wspomniany felieton Podhale powinno być Podhalem i basta! (tutaj)
najnowsze informacje
komentarze
Jaro12:32, 15 marca 2021
Nareszcie jest ktoś co powie, napisze na głos o włodarzach, którzy kiedyś sami szkalowali i atakowali byłego Burmistrza i jego ludzi. Niech ktoś wreszcie poszturcha Panią Joanne i jej kolegów jak ona to robiła kiedyś. Święte krowy? Niech zabawa trwa.
bo ona tak chce23:04, 9 marca 2021
Bobo jak to Bo Bo. Jakiś wystraszony? Bo Bobo wstążek już nie będzie. Po tym jak się Watycha zorientował, że to straszny obciach, to zabronił Aście je wieszać. Za karę ona robi mu już szóstą reorganizację urzędu. To taka kolejna reorganizacja piątej reorganizacji po czterech poprzednich reorganizacjach preludium przed siódmą reorganizacją.
fru fru20:38, 9 marca 2021
Oj Bobo, Bobo. Co ty łykasz?
I jak już, to rzeczywiście cieszymy oko i możemy wziąć wreszcie głęboki oddech, ale z zupełnie innych powodów niż jakieś magiczne zrządzenie miłościwie nam panujących włodarzy.
Zupełnie odwrotnie do Twojej oceny przyszło nam niestety żyć w gęstej atmosferze, morowym powietrzu i ogólnej dżumie jaka zapanowała wśród uczestników bajecznie kolorowego korowadu prowadzony przez nowotarski tercet egzotyczny - "My jesteśmy Polo Gang. I w klubie robimy bang."
Poddany15:06, 9 marca 2021
Pięknie to Bobo ująłeś lub ujęłaś, tak poetycko i lojalnie.
Bobo16:20, 8 marca 2021
Nie mamy najgorszych władz Miasta. Któraś z pań w kilku postach czeka na prześmiewczą ocenę Pani Steg i wstążek na drzewach w Rynku. Mnie i wielu osobom podobają się te wiejące, kolorowe wstążki wiosenną porą. Może to i kicz dla niektórych ale przecież nie wszyscy są tak wysublimowani artystycznie, tacy chodzą na wystawy, jeżdżą na Wawel i do innych Luwrów i dumają co też artysta chciał powiedzieć. My zaś przez chwilę cieszymy oko zwiewnością, kolorem po ciężkiej zwykle zimie. Pani Asiu nie przejmuj się Pani.
Kuma16:20, 8 marca 2021
Panie Macieju proszę napisać w prostym żołnierskim stylu za co tak bardzo nienawidzi Pan Arka? Przecież o ile mnie pamięć nie myli byliście dobrymi kolegami, bo może kumplami to za dużo powiedziane. Z kumplami to się konie kradnie. Nie wiem co was łączyło ale mniemam, że taka przyjaźń jak z "Cyganami". Nie wierność, lojalność, bezinteresowność. Jak Pan się nie wytłumaczy to uznamy, że zwykła zazdrość i złośliwość. Straci Pan resztki szacunku w Nowym Targu i nie będzie to Maciej "Stypa" Jachymiak lecz Maciej " mam wszystko w d***"niezły kiedyś psychiatra, ofiarny lekarz, któremu wielu, wiele zawdzięcxza.
H2O08:30, 8 marca 2021
Zarówno do Pana Jachymiaka jak i Leśniowskiego nadal nie dociera, że w Nowym Targu mieszka 30 000 osób, a nie 300 000. Nie kojarzą skąd wzięły się sukcesy w przeszłości (PRL i lód na rzekach). To nie jest dyscyplina niszowa jak skoki ..., gdzie chłopcy za stodołą sobie poskaczą i medal gwarantowany. Burmistrz Watycha zdaje sobie z tego sprawę, ale czy może w takim towarzystwie zagrać logicznie na medal?
wielbiciel wstążek07:32, 8 marca 2021
@ jajniku (bardzo udany nick)
Pan Jachymiak nie otaczał się kobietami mocnymi tylko mądrymi. Te mądre od tych niemądrych różnią się tym, że nie mają takiego uporu i nie brną za wszelką cenę, tam gdzie się nie nadają.
wyborca z dawnego 2123:44, 7 marca 2021
Bardzo fajnie się czyta te teksty pana Jachymiaka. Ma chłop polot. Zobaczymy w jakim kierunku się to rozwinie? Jeśli obnażania wyczynów Wstążki to jestem za. Radni powinni jeszcze prześwietlić jej wydatki. A są to miliony wyrzucone w błoto
Krycha21:54, 7 marca 2021
Taka np. prezes Michalska jak się postawiła burmistrzowi, to dostała zakaz wstępu do VIP.

Sorry nie wytrzymuję.
Jeśli to prawda to Watycha ze Stegową nadają się już tylko na taczki.
Solidarność jajników21:32, 7 marca 2021
Macieju taki jesteś przystojny i elokwentny, że może powinieneś zacząć w końcu otaczać się innymi kobietami, żeby przerwać złą passę. Bo sam na scenie politycznej coś nie możesz wypłynąć pomimu tylu prób, więc chyba potrzebujesz mocnego wsparcia...???
Gwóźdź21:16, 7 marca 2021
"Maciej Stypa" nowy pseudonim artystyczno-polityczny, pana Macieja i jakże trafiony. W klubie hokejowym panu nie szło, w platformie też nie, w Starostwie ani tyle. Jakim, że panie Macieju jesteś autorytetem, żeby innych wyśmiewać i pouczać?
kibic Podhala od 1967 roku19:43, 7 marca 2021
Za kiepski stan nowotarskiego hokeja odpowiada burmistrz Watycha i jego zastępczyni. Niejasny system udzielania dotacji. Co roku spóźnione konkursy przez co uciekają pieniądze na wyszkolenie młodzieży od stycznia do kwietnia. Brak strategii finansowania hokeja w perspektywie kilku lat. To wszystko niestety pozwala na przetrwanie od sezonu do sezonu. Tak się po prostu nie da. No i jeszcze brak obiecanej hali lodowej i pośpieszny kosmetyczny remont starej. A idź porozmawiaj z panią wice o czymkolwiek? Dlatego dopóki jest ta ekipa nie będzie hokeja w mieście i wyników sportowych.
Maciej i Stypa I Wataha19:19, 7 marca 2021
Maciej i Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera fame gdzieś w powiatach
A Tam Wataha lekko w transie
Czeka sobie na niuanse
Maciej i Stypa sobie plecie (oh oh oh)
Zbiera żniwa gdzieś po krecie
A Tam Wataha lekko zwarta
Czeka sobie na koniec jego farta
Przyleciał gdzieś z kolejnym feleietonem (oh oh oh)
Ale z Maćka jest fenomen
Atakuje niespodzianie
Z tego wielkie jest gadanie
Maciej i Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera informacje gdzieś na kwiatach
A Wataha się uśmiecha
Czeka sobie na feleietonu echa
Maciej i Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera siłę na kolejne wybory gdzieś w armatach
A tam Wataha w lekkiej pianie
Czeka sobie na głosowanie
Dżoanna, patrząc ze swej sieci (oh oh oh)
?Co robicie, drogie dzieci "
Opuściła się ciut niżej
A tam Maciej Stypę pisze
Maciej i Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera głosy gdzieś na kwiatach
A Wataha w dobrym stanie
Czeka sobie na kolejne jego gadanie
Maciej i Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera rozgłos gdzieś na nartach
A Wataha w swym namiocie
Czeka sobie na Macieja skoków krocie
Grzegorz, patrząc na to (oh oh oh)
Wyrwał się ze swą armatą
Na biedronki te wyborcze
By pobawić się w nie zaborcze
Maciej i stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera myśli gdzieś na tratwach
A Wataha w swym okręgu
Czeka sobie na Macieja na wyborczym widnokręgu
Burmistrz Wojtaszek, już nie może (oh oh oh)
Myśli: "Kiedy się Maciek położy?"
Patrzy, obok, kolejny pisze felieton Maciek
?Idę właśnie poczytać jaki z niego jest gagatek"
Maciek I Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera kolejne komentarze na portalu
A Wataha tak w realu
Czeka sobie na Maćka start w polityce
Oddział Maćka wyborców i popleczniczy, tańcząc w koło (oh oh oh)
Och, jak, kurcze, jest wesoło
?Chodźcie się zbierzemy w kupę
I zbijemy Wataszce pupę"
Maciej i Stypa sobie lata (oh oh oh)
Zbiera nektar bitwy gdzieś na kwiatach
A Wataha w tulipanie
Czeka sobie tak spokojnie na kolejne głosowanie

P.S Moderatorze liczę na Ciebie bo tak jak kazałeś ćwiczę talent wedle twych zaleceń.
kopacz z Miasta19:09, 7 marca 2021
Manie macieju - Leśniowskiemu to nie tak bym przyłożył, ale tak by na d....ie wreszcie nie siadł, bo takie pierdoły wypisuje ,że się tego czytać nie da .Jak się uparł ,że NKP - /kopacze wojasowi/ to dawne Podhale , to tak pisze i pisze i wszyscy to podłapuja , a przecież wiemy ,że Podhale to było Podhale m czyli "Szarotki' , które nigdy nie więdły , dopóki je nie wykończyli . Teraz to tylko NKP i nic poza tym - sama zbieranina z całej Polski i ani jeden kopacz nie z Miasta .Tyle w temacie .
Oddział zamknięty17:15, 7 marca 2021
Maciej "Stypa", teraz to już chyba tak zostanie. Bo za co się weźmie pan Maciej, jak ktoś napisał niżej to zawsze stypa. Felietony pewnie jeszcze dwa lub trzy i też będzie stypa.
Korona.w.13:56, 7 marca 2021
I po co to wszystko???Doktorze glinka????
Qba13:24, 7 marca 2021
Skoro pan Maciek się odzywa to musi być źle albo bardzo źle. Kiedyś faktycznie pisał, ż najgorszym burmistrzem jest Fryźlewicz i że gorzej być nie może. Okazało się, że jednak może. Nieudacznik Watycha od siedmiu lat pogrąża miasto w zastoju razem ze wstążkową koalicją kolesiów. Nowy Targ stał się Stolicą obciachu, brud i smogu. Problemem jest zbieranie śniegu, koszenie trawy czy zbieranie liści. W tej NT chwili jest zapyziałą mieściną przy drodze. Wielka w tym zasługa Watychy, który czego się nie tknie to faktycznie wielka stypa. Jedyne co mu wychodzi to kolesiostwo. A pani wice to już temat na odrębny felieton i komentarze. Mieszkańcy przejrzeli na oczy a czara goryczy się przelała po przyznaniu przez Watychę dworowi pół bańki nagród w czasie gdy na pomoc powinni liczyć przedsiębiorcy. Bo któż za chwilę będzie płacił podatki na utrzymanie dworu? Gratuluję panie Maćku. Myślę, że to właściwy czas żeby pisać to o czym mieszkańcy mówią w swoich domach.
STAŚ11:27, 7 marca 2021
Tak. Stypa, stypą, ale po kim ?!!

Może trzeba przemyśleć sprawę, podobnej do tej z gry na boisku Szkoły nr 2, sam tam grałem, wcześniej i na Metalówce również. Talentów mamy mnóstwo, tylko trzeba ich wyłapać ! W tej sprawie doktor ma rację. Tylko muszą to, być talenty wrodzone, a nie ambicja rodziców !!!
Prawda w oczy kole11:21, 7 marca 2021
Czytam te obszerne komentarze na temat felietonów Pana doktora i stwierdzam jakiś dziwny niepokój. Jest w felietonach dużo prawdy czasem niewygodnej. Prawda Nas wszystkich wyzwoli. Głos doświadczonego polityka jest potrzebny. Czekamy na więcej.
wstążki & kolesiostwo10:55, 7 marca 2021
Świetny felieton ale jednak czekamy na te o pani wice i tajemniczym skrybie Arkadiuszu no i w ogóle o miejskim dworze bo tam dużo egzotycznych postaci
Kondoliza Rajs10:13, 7 marca 2021
Po co takie komentarze są publikowane tego nie wiem, Doktorowi Maciejowi talentu do pisania nie można odmówić, ale już jaki jest cel i sens tego pisania tego ja nie wiem. Wedlug mnie podstawą jego kąśliwej "publicystyki" jest po prostu zazdrość, mimo swoich wielu talentów nie jest chyba tym kim by chciał być i tam gdzie by chciał być. Kiedyś to Fryzlewicz był najgorszym burmistrzem, a teraz jest nim Watycha, a to wszystko przy okazji komentarza do komentarza Pana Leśniowskiego, powiązanie tak trafne jak i sprzedaż ryb na basenie. Fryzlewicza niszczył kiedyś Pan Maciej, Pan prawda was wyzwoli i Pan co chciał szukać skarbów w Rynku i wielu innych żądnych władzy specjalistów różnej maści, ciekawe jakie "zacne" grono się zbierze, żeby teraz niszczyć Watychę. Nota bene Doktor Jachymiak tak niszczył i szkalował Fryzlewicza, że ma w tym jakiś udział, że Watycha z jego zastępcami rządzą w Nowym Targu. Taki to urok tego zawistnego ludu, że sposobem na wygraną jest niszczenie przeciwnika, a nie prezentowanie i prezentowanie własnych talentów z pożytkiem dla wszystkich, zgodnie z ulubioną "mądrością" życiową - najważniejsze żeby komuś było gorzej skoro mi nie może być lepiej.
Maciej Stypa09:42, 7 marca 2021
Stypa to słowo które jest związane niedłącznie z Maciejem Jachymiakiem. Wszystkie jego działania kończą się stypą. Powinien więc pod tym tytułem napisać felieton o sobie jaki to z niego nieudacznik. Czy coś dobrego kojarzy się z nam z Maciejem,chyba tylko wycieczki po świecie które uskutecznia i nieustannie się nimi chwali, że to taki niby wysoki status społeczny osiągnął i może szastać kasą. Aspiracje polityczne duże ale zawsze przegrywa.Nic przecież nie stoi na przeszkodzie aby pan Jachymiak założył swoją partię albo podłączył się pod jakiś szyld i działał. Ale kogo zwerebuje na swoją twarz Wie że nikt za nim nie pójdzie bo to pewna STYPA. Pozostaje mu wylewanie goryczy i obrażanie innych bo sam ze swoją osobą nie ma szans aby zaistnieć bo zawsze Stypa!
Wincenty Kadłubek08:27, 7 marca 2021
Czekam na felieton o donosach na Jachimiaka i rozbiciu struktur platformy na Podhalu .
kibic 6904:50, 7 marca 2021
myślę, że dobijanie hokeja w mieście to celowy zabieg. Nie będzie wyniku sportowego, nie trzeba będzie budować nowej hali lodowej. Bo dlaczego zamiast na jej koncepcję Watycha daje pół miliona na nagrody dla urzędników?
doktór i polityka02:07, 7 marca 2021
Panie Macieju a ile razy startował pan na fotel burmistrza w tym mieście i zawsze sromotnie przegrywał. Może pokusi się pan na analizę tego zjawiska , iż tak mało pan sobą reprezentuje, że nowotarzanie pana nie kupują.Musi boleć że zawsze na przegranej pozycji a tak by się chciało porządzić wespół ze swoimi fumfelkami. Nawet pana już nie chcieli w starostwie bo się pan niczym nie zasłużył.A dlaczego pan uciekł z zarządu Podhala bo znudziły się zabawki czy ze strachu że ktoś może przyjrzeć się pana wieloletnim działaniom lub ich brakiemi No ale był VIP i tam można było się dowartościować i były darmowe przekąski. I jescze doktór w pogotowiu. Paszkwile to pana specjalność
bo nie ma pan żadnych osiągnięć dla tego miasta
Nawet nie utrzymał pan swojego koła PO bo býło takie słabe jak pan nim dowodził Jakieś osiągnięcie strukur PO w Nowym Targu bo chyba nie ma ani jednego.Wszystko wydmuszka ale skąd takie wybujałe ego? Może niech pan zreaktywuje swoje koło PO i z błyskawicą i babkami zaatakuje magistrat
Czekamy na rozwój wydarzeń

Ale wybujałe ego
Andrzej22:53, 6 marca 2021
Święte słowa i 100% racji. Brawo panie doktorze. Trafna diagnoza.

Mamy teraz najgorsze władze miasta odkąd pamiętam i najgorszy zarząd PZHL. Spróbuj, Stefanie, pogadać rzeczowo z panią burmistrz albo prezesem Minkiną. Polegniesz, nie może być inaczej.
kicz i chaos22:34, 6 marca 2021
Wreszcie ktoś naposze prawdę o pani Joannie bo wszyscy to widzą ale nikt nie ma odwagi. To wyjątkowe zjawisko wymykające się wszystkim zasadom l9giki
no more encores21:45, 6 marca 2021
"Jak nazywali się nasi Przyjaciele nie pamiętam za bardzo", ale ho, ho, przyjaciele po byku, więc trzeba z dużej litery pisać: "Przyjaciele", przez duże "P". Autor zrewolucjonizował moje dotychczasowe pojęcie o instytucji przyjaźni, gdyż zawsze myślałem że przyjaciel to ktoś kogo imię się przynajmniej pamięta, nie mówiąc o innych szczegółach, sytuacjach, zdarzeniach, rozmowach, itd. Autor z wielkim rozrzewnieniem wspomina czasy kiedy to jego Przyjaciół (sic!) "bez strachu można było nazwać Cyganami", choć przecież powszechnie wiadomo, że Romowie traktują to określenie swojej nacji jako obelżywe. Romowie, uważajcie na niego bo to naprawdę podejrzany jest ten wasz przyjaciel.
Covid21:40, 6 marca 2021
Może trzeba uruchomić sondę czy w czasie pandemii miasto ma szastać naszymi pieniędzmi na hokej zamiast pomagać przedsiębiorcą. ?
chochlik21:29, 6 marca 2021
Marni sportowi komentatorzy, zgadzam się z Tobą, on ma gdzieś dobro naszego klubu, ciągle tylko ta legła w komentarzach.... a co mnie tam obchodzi jakiś marny klubik piłkarski na Mazowszu, powinien wspierać dobro naszego regionu, niestety kariera dziennikarza nie jest mu pisana :(, skończy jak reszta marnych pimaków
Halinka21:13, 6 marca 2021
Co za żałosny podłiz zapomniał Pan jeszcze pochwalić Jolę.
leks20:54, 6 marca 2021
Czyżby zbliżały sie wybory?
Dobry sposób, autoprezentację. Pisać można o wszystkim, a jeszcze lepiej doradzać, lub być miejskim- powiatowym prześmiewcą.
Baśka z Boru20:29, 6 marca 2021
Doktorze ja jednak czekam na te felietony o pani wice. To taki wdzięczny temat. Może coś o wstążkach. Bo wszyscy się zastanawiali po co to było? Jakaś analiza okiem fachowca?
Ja20:27, 6 marca 2021
Napiszę tylko tyle ŻENADA ŻENADA brrrr....
Massa19:43, 6 marca 2021
Panie Macieju może Pan rozwinie temat jak to sobie poradził p. Zietara z sędzia Baca i dlaczego dostał karę ..... czy wg Pana tak się powinno postępować ......
Piotr19:40, 6 marca 2021
Jachymiak piaskownice sobie urządził - hahaha
Osobliwy19:06, 6 marca 2021
Pan Jachymiak w osobliwy sposób okazuje sympatię pani burmistrz, jak za dawnych dobrych lat w przedszkolu
Zafrapowany19:01, 6 marca 2021
Pan Jachymiak to ma jakiś wielki kompleks wszelakiej władzy.
Nowo Tarzan18:59, 6 marca 2021
Był Halny jest i felieton.
sprzątam trociny18:47, 6 marca 2021
A ty Jakub " nie pisz Pan już więcej tych swoich bzdurnych komentarzy".

Jak ci się nie podoba nie czytaj. Jak nie lubisz autora - nie czytaj. Jak widzisz tytuł artykułu zaczynający się od nazwiska "Jachymiak" - nie wchodź i nie czytaj. Paniał? A teraz spadówa.
Marni sportowi komentatorzy17:49, 6 marca 2021
W Podhalu wiemy że jeszcze większe zło czyni dla hokeja ten drugi redaktorek pracujący w kanałach naszego miasta, co mu się wydaje że coś wie o dziennikarstwie a pisze farmazony jak oszołom, który chyba szkoły niedokończył bo jak inaczej można ocenić jego wypociny?
karpex17:25, 6 marca 2021
Dokładnie tak było na SP 2, świetne czasy
stbarney17:15, 6 marca 2021
Kol. były radny powiatowy, nie rozumiem co Ty chcesz osiągnąć i do czego zmierzasz przez te swoje felietony?. Piastowałeś stanowisko polityczne w powiecie i jakoś nie słyszałem aby Pan doktor czy polityk przyłożył się do poprawy w jakiejkolwiek dziedzinie w powiecie, w mieście czy w hokeju. Lepiej by było jeżeli coś chcesz udowodnić oczywiście po czasie, wskaż sposoby wyjścia na prostą w różnych dziedzinach życia społecznego, politycznego czy kulturalne miasta. Jako psychiatra musi pan wiedzieć iż w mieście już dość frustratów... PS. z Pana polityk już nie będzie...
Fakty17:00, 6 marca 2021
Dlaczego Nowotarska drużyna nazywa się Tauron zamiast w tytule mieć nazwę " wszyscy podatnicy miasta Nowy Targ " bo przecież chyba oczywistym jest że głównym sponsorem jest miasto czyli my wszyscy mieszkańcy
Szymek16:17, 6 marca 2021
Co do Prezesa Jurca to sam Jachymiak i poprzednia prezes wsadzili go na minę. O tym, że na stołek Prezesa Pan Jurzec w ogóle się nie nadawał nie wspomnę a i wspomniana dwójka doskonale o tym wiedziała, ale sami chcieli się już wymiksować z zarządu więc musieli znaleźć "jelenia".
Jakub16:14, 6 marca 2021
Jachymiak jak zwykle zna się na wszystkim. Geniusz jak nasz mały przewodnik Narodu.
Jakub16:13, 6 marca 2021
Ocena Pana Macieja oczywiście nie obiektywna mimo, że na pewno chciał aby wszyscy pomyśleli jaki on jest mega obiektywny. Panie Macieju nie pisz Pan już więcej tych swoich bzdurnych felietonów.
Bożenka15:52, 6 marca 2021
Na hokeju się nie znam. Ale władze miasta mamy naprawdę najgorsze w dziejach miasta.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij