Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Rain
11°
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
24.03.2021, 11:06 | czytano: 5462

Wznowiono prace przy budowie nowej zakopianki na odcinku Naprawa - Lubień

Fot. GDDKiA

Kontynuowana jest budowa prawej jezdni drogi ekspresowej S7 Lubień – Naprawa - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie. Jeszcze w tym roku cała trasa powinna być gotowa.

Nowy wykonawca firma STRABAG Infrastruktura Południe jeszcze przed zakończeniem sezonu zimowego (15 marca) przystąpiła do porządkowania terenu i wywozu zbędnego materiału ziemnego z budowy. Aktualnie trwa piaskowanie zbrojenia oraz przygotowanie konstrukcji ściany muru oporowego w Lubniu do betonowania. W ramach robót melioracyjnych prowadzone są prace polegające na przełożeniu koryta potoku bez nazwy, na osiedlu Leśniakowa, a także umocnieniu jego brzegów narzutem kamiennym.Inwestycja kosztować będzie ponad 74,5 mln zł i ukończona zostanie w ciągu 8 miesięcy. Zakres inwestycji obejmuje prace przygotowawcze, dokończenie budowy prawej jezdni odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień - Naprawa o długości ok. 7,6 km, miejsc obsługi podróżnych MOP Lubień i MOP Krzeczów, dojazdów technologicznych, systemu odwodnienia pasa drogowego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu. Zabezpieczone muszą zostać skarpy głębokich wykopów, trzeba dokończyć budowę lub przebudowę sieci infrastruktury technicznej i wykonać urządzenia ochrony środowiska (ekrany, urządzenia oczyszczania wód).Kontynuowane są prace na budowie wiaduktu w Lubniu, prowadzone przez polską firmą TBM. Tutaj pracowano przez cały sezon zimowy, za wyjątkiem krótkiej przerwy świąteczno-noworocznej. Cała konstrukcja wiaduktu opiera się już na dwóch przyczółkach, czyli wiadukt spina już dwa brzegi doliny. Wykonane jest zbrojenie i deskowanie płyty górnej ostatniego 9 segmentu ustroju nośnego jezdni prawej. Pod koniec tego tygodnia, jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne przewidziano betonowanie tej płyty. Koszt prac po negocjacjach wyceniony został na 42 229 809,81 zł. Zakończenie robót zaplanowane jest w jesieni 2021 r.Lewą jezdnią S7 na tym odcinku kierowcy mogą przejeżdżać w dwóch kierunkach od 20 grudnia 2019 r. Prawa jezdnia nie została ukończona. 17 lipca 2020 r. GDDKiA odstąpiła od umowy z poprzednim wykonawcą, konsorcjum IDS-BUD i ALTIS-HOLDING, ponieważ mobilizacja wykonawcy nie wskazywała na możliwość zakończenia budowy prawej jezdni w terminie określonym w aneksie do umowy, czyli do końca października 2020 r.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Baca11:15, 26 marca 2021
Czytam te wypociny tych platfusów , którzy piszą ale chyba sami nie wiedzą o czym ,,,nie daj boże rządów tych oszustów i nieudaczników ,,, oni potrafią tylko w żywe oczy kit ludziom wrzucać , nic więcej . Wyobrażam sobie coby było gdyby nie rządy prawicy z Premierem Morawieckim na czele. Super premier , wykształcony i dbający o dobro narodu . Tyle w temacie . Chwała Mu za to !!!
Górol07:49, 25 marca 2021
Może tym razem się uda.... Już kilka razy ogłaszano termin ukończenia budowy....
wojtek06:14, 25 marca 2021
Do PL w jakim świecie ty żyjesz? Zobacz jak zmniejszyła się różnica pomiędzy zarobkami na zachodzie i w Polsce, ile rodzin nie żyje już na granicy ubóstwa. Czy nie doceniasz tego, że ludzie jeżeli nie chcą to nie muszą już pracować aż do śmierci. A jeżeli chodzi i OFE to właśnie PIS oddaje ludziom to co im zostało po tym jak Tusk i PO zabrali aby ratować budżet.
wojtek06:04, 25 marca 2021
Całe szczęście, że to PIS przejął władzę. Mimo trudnego okresu gospodarka radzi sobie całkiem nieźle, a rozwój Polski widać na każdym kroku. Strach pomyśleć do czego doprowadziły by rządy Platformy Oszustów.
Lol00:01, 25 marca 2021
Kazek a w tej Polsce to tylko jest PO I PiS Donald to z cala ta cholota powinien siedziec na wodzie I chlebie do konca zycia w pierdlu I nie jestem za zadna partia bo kazda z nich nic Dobrego nie robi chcesz radzic masz pkt ktore realozujesz nie zrealizujesz wypad z rzadu
Partyzant22:47, 24 marca 2021
Jednak za PeŁo nie było tal źle, jak się ludziom wydawało. Oj ida naprawdę ciężkie czasy. Mam nadzieję, że Donek wróci do nas i naprawi to,.co zostało zepsute przez 8 ostatnich lat.
aaa18:17, 24 marca 2021
A co z zapadliskiem w miejscu już oddanej "nitki"?
Kazek18:08, 24 marca 2021
Donald wracaj. Przynajmniej coś budowałeś, a wypłata skromna ale coś warta. Nie tak jak teraz miskę ryżu.
PLN17:52, 24 marca 2021
PL I właśnie pokazałeś że za PO by to nie doszło do skutku. Wiadomo że ceny co roku szły w górę nawet w 2014 roku. To nie miało powstać dla tego tak mało pieniędzy przeznaczyli.
PL16:52, 24 marca 2021
Oczywiście prawda boli ? To jeszcze raz...
Kaczym sukcesem jest doprowadzenie do wzrostu w ostatnich latach cen materiałów budowlanych o 100% składek ZUS 50% energii itd... Jak więc przy takich wzrostach kosztów wykonawca może zrealizować budowę za pieniądze zgodzone w przetargu z 2014 roku.
Czy takie to jest trudne do zrozumienia?
Tak ciężko zrozumieć że Polska nie wygląda jak wiadomościach TVP, a pieniądze to nie opad atmosferyczny.
Pola16:14, 24 marca 2021
Żeby tylko PO się do tego nie dobrało, bo znowu dostanie to Kulczyk. Zresztą jakby przyroda chciała, żeby tam była dwupasmówka to by ją zrobiła. Brawo PIS. Jeszcze postawić tam kilka Orlenów z polskimi parówkami.
qwerty15:51, 24 marca 2021
@PL ale prawdziwy jednym słowem a raczej brak słów tylko śmiech przez łzy , fakt jesteś prawdziwym katolikiem - wzywajac innych do miłosierdzia w ramach postu??? a sam kogoś nazywasz belzebubem.

a tak na marginesie rządza przez 6 lat to za te sukcesy trzeba brać odpowiedzilność i tyle w tym temacie
PL ale prawdziwy13:45, 24 marca 2021
@Pl : ty d... ,ale będziesz jeździł po tej kaczora drodze ? Jesteś jednak d... , bo nie rozumiesz tego ,że to nie Kaczyński tam pracuje i robi różne buzery z zejściem z placu budowy , ale robią to mało odpowiedzialni wykonawcy , którzy źle policzyli swoje koszty do przetargu , byle wygrać i mieć na chwilę robotę , a potem brakuje kasy i schodzą z placu budowy, powodując zrozumiały wzrost kosztów schodząc z budowy . Ty jesteś taki totalny d.... nie znający życia i żyjący nienawiścią do obecnej władzy , a przede wszystkim do Kaczyńskiego. Robisz to teraz w okresie Wielkiego Postu , gdy mówi się o miłosierdziu i poszanowaniu innych ludzi , a nawet nieprzyjaciół. Ty belzebubie .
nie ślepy13:13, 24 marca 2021
@PL...dołóż do tego jeszcze topniejące lodowce i to że dostałeś łupieżu!
Nie13:12, 24 marca 2021
Pl może by D
PL12:37, 24 marca 2021
Dwa lata po terminie i dwa razy drożej to kolejny kaczy sukces po najwyższej w Europie inflacji, galopujących cenach paliw, energii, żywności i usług, żenujących-godnych płac, kradzieży OFE. Zresztą nie sposób w jednym zdaniu wymienić wszystkich wspaniałych czynów tego rządu.
STAŚ12:30, 24 marca 2021
Ale jazda !?!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij