Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 24.48 km/h Wilgotność: 42 %
Rain
10°
Wiatr: 25.02 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
10°
Wiatr: 24.336 km/h Wilgotność: 42 %
Clouds
11°
Wiatr: 23.976 km/h Wilgotność: 49 %
Rain
18°
Wiatr: 21.924 km/h Wilgotność: 40 %
Rain
16°
Wiatr: 23.256 km/h Wilgotność: 46 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
20 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
27.08.2021, 14:54 | czytano: 2218

Bukowina Tatrzańska kontynuuje projekt "autobusem w góry"

- Od dwóch lat próbujemy wspólnie z TPN i starostwem tatrzańskim rozwiązać problem dojazdu turystów na Palenicę Białczańską i na szlak do Morskiego Oka - inaczej, niż samochodem - mówi wicewójt Maria Kuruc.

Palenica Białczańska / zdj. Podhale24
W ubiegłym roku gmina uruchomiła trzy linie autobusowe. To nowe połączenia pomiędzy Białką i Bukowiną Tatrzańską, a Palenicą Białczańską oraz linia z Gliczarowa Górnego. Kursy są ułatwieniem dla turystów spędzających urlopy na terenie gminy, którzy chcą wybrać się do Morskiego Oka. Trasa wiedzie przez Głodowski, Spiski i Rusiński Wierch.

Jak przypomina wójt Andrzej Pietrzyk - kursy swój początek mają na alternatywnych parkingach zlokalizowanych przy stacjach narciarskich na Rusińskim Wierchu i przy Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej. Turyści mogą tam zostawić swoje samochody i wsiąść do busów, które mają przystanki przy parkingach. - Parkingi są bezpłatne a turyści mogą od razu zapłacić również za kurs z powrotem do pensjonatu. Mają w ten sposób pewność, że zarówno wyjazd na Palenicę Białczańską jak i powrót są pewne i będą dla nich w busie wolne miejsca - dodaje.

- Nasza gmina jest po wstępnych rozmowach z Zarządem Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Chcemy w przyszłym roku wejść do Krakowskiej Karty Aglomeracyjnej. To nie tylko ułatwi kupowanie biletów, ale i łatwiejsza będzie lokalizacja busów. Korków nie wyeliminujemy, ale będzie można na ekranie telefonu lokalizować busa i wiedzieć kiedy podjedzie i czy ma opóźnienie. ZDW dostał dofinansowanie na wdrożenie takiego systemu monitorującego i gmina Bukowina Tatrzańska jest jedną z gmin, które w tym pilotażu uczestniczy - podsumowuje Maria Kuruc.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas