Małopolska Tatra Road Race - najtrudniejszy wyścig amatorów - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Zakopane
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
10.09.2021, 17:12 | czytano: 1847

Małopolska Tatra Road Race - najtrudniejszy wyścig amatorów

W sobotę 11 września br. rozegrany zostanie Małopolska Tatra Road Race, na który wielu kolarzy czeka cały rok stawiając go jako najważniejszy start w sezonie. Jest to wyścig kolarski dedykowany dla amatorów, który co roku przyciąga ponad tysiąc uczestników i jest kultową imprezą kolarską w Polsce.

Wyścig jest jednym z sześciu etapów TCE Classic Race 2021, szosowych wyścigów kolarskich, którego finał już 25 września podczas Europa Starachowice Race.

Małopolska Tatra Road Race jest najcięższym wyścigiem dla amatorów w Europie Środkowej, z najbardziej widokową trasą, która jest poprowadzona dzikimi zakątkami Podhala z Tatrami w tle. Podjazdy, które znajdują się na trasie już na stałe wpisały się w kanony polskiego kolarstwa, bo kto nie słyszał nazw: Pitoniówka, Ostrysz, Słodyczki, Bachledówka, a w tym roku do tego zacnego grona dołączy zapewne nowy podjazd Michnówka na granicy Cichego i Dzianisza.

Uczestnicy mają do wyboru jeden z dwóch dystansów: HARD o długości 54km i przewyższeniem 1590m oraz HELL o długości 120km i przewyższeniem ponad 3300m, na tym dystansie zawodnicy będą mieli do pokonania dwie dodatkowe rundy po terenie Gminy Szaflary, która od samego początku jest Partnerem Głównym wyścigu.

Hasłem przewodnim imprezy jest "HARDasHELL", które idealnie oddaje trudy wyścigu. Profil trasy wygląda jak grzebień, na trasie jest mnóstwo kilkukilometrowych podjazdów o znacznym nachyleniu. Na trasie wyścigu rozmieszczone są liczne premie górskie, na których nasi uczestnicy walczą o miano Królowej i Króla Tatr. Dodatkowo są też premie specjalne z cennymi nagrodami od naszych Partnerów.

Na szczycie ściany Bachledówka jest zlokalizowany bufet lotny, gdzie zawodnicy otrzymują nie tylko owoce, wodę, ale i Red Bulla oraz bidony z izotonikiem, a do tego doping licznej grupy kibiców. Na trasie czyhają liczni fotografowie, aby uchwycić jak najwięcej emocji, które zawodnicy później mogą zobaczyć na tysiącach zdjęć z wyścigu.

Miasteczko zawodów zlokalizowane będzie na samym szczycie Pasma Gubałówki na wysokości 1126m n.p.m. w Kościelisku naprzeciw Rezydencji Gubałówka, która jest Partnerem Głównym wyścigu.

Na mecie na zawodników czeka pyszny gorący posiłek, bufet z napojami i owocami, dekoracja w wyjątkowej oprawie oraz prawdziwie góralski klimaty! Każdy zawodnik dojeżdżając na metę otrzyma piękny pamiątkowy medal. A zwycięzcy otrzymają pamiątkowe statuetki i koszulki kolarskie Małopolska Tatra Road Race.

Na terenie miasteczka już od piątku do sobotniej dekoracji będzie działać Expo, gdzie będą prezentowane produkty wielu firm z branży sportowej i turystycznej: Dmtex, X-Bionic, Rudy Projekt, POC, Thule, Wahoo, HJC, Way2Champ, Power of Science, DT Swiss DT4YOU, BMC Switzerland, Nutrixxion, ZTPL Cycling Club, Volvo Wadowscy, Tacx.

Więcej informacji na stronie internetowej organizatora.

mat. pras., s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas