Sobota, 27 listopada 2021, Imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 6.948 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.76 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-0°
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 4.068 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
-0°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 95 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
15.10.2021, 14:26 | czytano: 7647

"Bogu na chwałę - ludziom na ratunek". Odznaczenia dla strażaków-ochotników (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. W trakcie Sesji Rady Miasta, ktora połączona została z jubileuszem 140-lecia OSP Nowy Targ wręczone zostały odznaczenia państwowe dla zasłużonych druhów.

Prezydent RP na wniosek wojewody małopolskiego za zasługi w działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi - Jana Bryję, Macieja Watychowicza i Henryka Wielkiewicza. Brązowy Krzyż Zasługi otrzymali: Marek Łaś, Marcin Waligórski, Józef Zięba. Odznaczenia wręczał Szymon Strzelichowski, Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Minister MSWiA uhonorował Złotą Odznaką "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej" dh. Jana Łapsę, wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Odznaczenie wręczył komendant PSP w Nowym Targu - brygadier Mariusz Łaciak.

Złotym medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczeni zostali: Władysław Bachulski, Krzysztof Batkiewicz - syn Adama, Arkadiusz Bukowski, Kazimierz Skawski, Bartłomiej Wolski i Andrzej Wręźlewicz. Srebrnym medalem - Piotr Bryniarski, Szczepan Cypara, Dawid Czubernat, Paweł Waligórski, Piotr Jędrol, a brązowym - Krzysztof Batkiewicz - syn Stanisława, Bartłomiej Czubernat, Agnieszka Wielkiewicz, Krzysztof Worwa i Łukasz Worwa.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego związku OSP PR województwa małopolskiego - odznakę "Strażak Wzorowy" otrzymał Grzegorz Fryda. Z kolei Zarząd Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża nadał odznakę honorową "Zadłużony Honorowy Dawca Krwi I stopnia - druhowi Janowi Bryji,

- Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że zostaliśmy wyróżnieni za ciężką i żmudną pracę. W tym roku już było ponad 120 wyjazdów, czyli co trzeci dzień. Strażacy "nie patrzą, że rodzina" - jak zawyje syrena ruszają - powiedział w imieniu uhonorowanych Jan Łapsa. Dziękował strażakom za ich gotowość do niesienia pomocy, samorządowcom i parlamentarzystom za wsparcie finansowe, szczególnie za przekazany dziś oficjalnie - nowy samochód.

Ceremonię prowadził dh Dariusz Jabcoń.

Zwracając się do strażaków, posłanka Anna Paluch powiedziała - W Piśmie św. napisane jest "jedni drugich brzemiona noście". Najpiękniejsza formą okazywania tego, że w trudnych czasach można liczyć na strażaków, ich dobre wyszkolenie, ofiarność, gotowość niesienia profesjonalnej pomocy

- W chwilach zagrożenia musimy być razem i liczyć na wsparcie drugiego człowieka. "Szczęść Boże" nowotarskim druhom na następne lata pracy - dodał wiceminister Andrzej Gut-Mostowy.

Gościem na sesji był także senator Jan Hamerski, który jest przewodniczącym senackiego zespołu strażaków. Przekazał na ręce druhów podziękowania "za bezinteresowne udzielanie wszelakiej pomocy, nie tylko w zagrożeniach związanych z ogniem".

List okolicznościowy od posła Edwarda Siarki odczytał jego asystent Dariusz Tokarski, a list od marszałka Witolda Kozłowskiego przekazał radny Jan Piczura. - Jesteśmy dumni, że takie jednostki jak wasza - istnieją w Małopolsce - dodał od siebie.

Swoje podziękowania strażakom przekazały także dzieci ze Szkoły Podstawowej.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
myślenie nie boli16:46, 17 października 2021
@piotrek
Po pierwsze, druh Jan, syn Stanisława,
po drugie, druh Jan miał na sobie portki góralskie i góralską koszulę (co zresztą widać na jednym ze zdjęć z kościoła), stąd brak krawata.
antycovidian21:59, 15 października 2021
@covidowiec
Miałeś swojego idola - przedstawiciela na tej imprezie, co jako jedyny z sobie znanych powodów chciał Cię zadowolić i przywdział na swoją twarz, kawałek szmatki, "która przed niczym nie chroni, w niczym nie pomaga, nie wiem dlaczego ludzie ją noszą" oczywiście pod nosem. Kilka metrów dalej, wypowiadając się z mównicy (święte miejsce wolne od wirusów) już jej na sobie nie miał. Masz przykład, jak rządzący robią ludzi - szczególnie takich naiwnych jak Ty - w c...a
piotrek19:33, 15 października 2021
a druch jan syn stanisława , to gdzie ma krawat ? sprzedał ?
covidowiec18:57, 15 października 2021
Czy w Polsce a zwłaszcza w Nowym Targu nie ma już stanu obostrzeń pandemicznych? Co na to SANEPID i jego dyrektor?
Aaa18:18, 15 października 2021
Super, Takich strazakow to trzeba wspierać. Szacun panowie????????
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas