Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Rabka Zdrój
Snow
Wiatr: 19.224 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
Wiatr: 19.8 km/h Wilgotność: 83 %
Snow
Wiatr: 17.532 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 24.228 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 14.472 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
-0°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 86 %
Jakość powietrza
16 %
Nowy Targ
20 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 10 | 20 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
115
Zakażonych
2
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
77
38
Zgonów
2
0
Na kwarantannie
1239
508
Wykonanych testów
340
170
06.11.2021, 19:53 | czytano: 38134

Maciej Jachymiak: Będą to tzw. "wierchowe myśli"

FELIETON. - Moi Drodzy. Piszę do Was z trzech tysięcy metrów. Z Lodowca Stubai na pograniczu austriacko – włoskim. Będą to tzw. „wierchowe myśli”, jak swoje określał Maciej Motor Grelok, antidotum Związku Podhalan na moje niegdysiejsze felietony. Prezesem potem został, kto wie czy nie dzięki tym myślom…- pisze Maciej Jachymiak, nowotarżanin, lekarz, były samorządowiec i polityk.

Archiwum autora
Nasza Wataha jakoś nie może się kogoś podobnego dorobić… No ale tam mają problem z podstawową gramatyką, gdzie im tam do myślenia…

Na lodowiec wysłała nas, na prześpiegi, nowotarska grupa eventowa Mały Weekend, znana w Austrii jako Kleine Wochenende Verein. Bywało się tu i tam… to nas znają. Z dokonanych obserwacji wynika, że internet nie kłamie. Nasuło tu śniega po przysłowiową rzyć i zimno jest jak w psiarni. Można jeździć. Dodatkowo są testy desek do free snowu. Free snow, to znaczy wolny śnieg. Rzecz w Polsce nieznana.

Dali mi tu do testowania pięknie nartki. Szerokie patelnie, pomalowane w stylu gender, tzn w ciapki w kolorach tęczy. Cudna jazda. Dzisiaj nawet przez dwie godziny zapomniałem, że łupie mnie w biodrze. Tylko ludzi trochę dużo. No, ale Austriacy wypościli się narciarsko w ubiegłym roku, więc teraz się odkuwają.

Wygląda na to, że się wszyscy zaszczepili. Bo niezaszczepionych na lodowiec nie wpuszczają. Normalnie oczom nie wierzę. Tylu zaszczepionych i żyją! I jak bezczelnie śmigają na tych nartach! A mieli mieć świerzb, kurzawki i wszelkie inne nieszczęścia…

Ludzie też tu walą na narty z innego powodu. Otóż burmistrz miejscowej Gemeinde, Gregor Watahstegerr, zapowiedział, że zlikwiduje stację narciarską. Zrobił sobie nawet zdjęcie na plakat wyborczy z dziećmi na tle zaoranej trasy. Podobno tutejsi są już tak bogaci, że czniają narciarzy i wolą sobie wybudować bacówki na kwiecistych łąkach wokół lodowca. Jest już kilka samowoli…
I jeszcze zapowiedział, że nie zrobi już ani jednego płatnego parkingu więcej. I że postawi choć co, w tym pałac lodowy i zorganizuje tyle kasy na lokalną drużynę hokejową, że zdobędzie mistrza. W Wiedniu mają z tego zabawę, ale w dolinie wierzą. Ciekawe do kiedy…

Na razie to ten burmistrz wiele nie zrobił, ale wybudował taką wielgą szopę. Dostał na to z Unii. Napisał, że ci narciarze jak się zamknie stoki to dalej będą przyjeżdżać. 15 tysięcy dziennie. Tę szopę oglądać, wąchać siano i takie tam…

No dobra… dość tego pisania. Bo mi hejterzy z Watahy napiszą, że ględzę.

Wio na dół!

*

Na wierchu Śtubaia
Narciorzy jest zgraja
Hej, bedom se hań siedzieć
Do pierszego maja

Maciej Jachymiak
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
ski09:04, 11 listopada 2021
do gulaszu patrz na trasę ta po prawej jest do jazdy free swoją drogą to bym cię zobaczył na nartach , znawco na lodowcu
Gulasz Juliusz Zeżarł12:38, 8 listopada 2021
Free snow to może być tylko lawina, narty prezentowane przez tego pana to narty do freeride'u.
Swoją drogą, żaden szanujący się freerider nie zrobi sobie fotki na tle wyratrakowanej trasy przy wyciągu, bo to obciach większy niż goździk przy kożuchu czy białe skarpety przy sandałach.
pytoc11:50, 8 listopada 2021
Kogo interesuje , co się biednemu doktorku roi w głowie? Czy pan Jachymiak juz jest na wypasionej emeryturce, bo se jezdzi, gdzie se chce.
oli17:41, 7 listopada 2021
P.Macieju,lubię te komentarze,szkoda tylko,że jest Pan w PO Inteligentni są raczej po drugiej stronie.
Gocha12:03, 7 listopada 2021
Pamiętam plakat wyborczy Watychy z dziećmi na kolejce krzesełkowej. Daliśmy się mu dwa razy zrobić w konia. Trzeciego razu nie będzie. Okazał się kiepskim bu4mistrzem i cofnął miasto w rozwoju.
miotła10:12, 7 listopada 2021
Z tymi samowolami na Dziubasówkach to grzech zaniechania ze strony Watychy. A już brak aktywnośći w budowaniu stacji narciarskiej przypłaci stanowiskiem. Mamy dość
edeeek08:58, 7 listopada 2021
O Boże XD Ten Gość ma jakieś przyzwolenie na wylewanie swoich frustracji, bo nie rozumiem o co mu i z nim chodzi xd
Zaczyna od tekstu na poziomie podstawówki, o błedach gramatycznych... Więc nie będę się zniżał xd
der Scheißer08:15, 7 listopada 2021
Fristajlowo po nowotarskim płaskowyżu, bo przecież za czasów Gregora W. szuramy już po dnie i próbujemy odgarnąć gęsty muł.
kiepski gospodarz08:09, 7 listopada 2021
Wszyscy wiedzą kto od Watahy ma samowole bacówkowe na Dziubasówkach. Gdzie panie Grzegorzu W obiecana stacja narciarska? Co Pan zrobił w tym kierunku? Nic tylko wstążki i kolesiostwo.
Zola07:18, 7 listopada 2021
Zal p...e ściska. To wyborcy z Nowego Targu wybierają. I tak będzie nadal p. Turysto.
mściwa21:39, 6 listopada 2021
Kolejny raz obśmiana Wataha i Wstążka
Joanna20:46, 6 listopada 2021
no uwielbiam Pana, aż mi się uśmiechnęło...
Mietek z bloku20:28, 6 listopada 2021
Super jak zwykle i dla inteligentnych. Ci od Watahy nie zrozumią ;-)
ski alpine20:28, 6 listopada 2021
Nasze polskie TatrySuperSki podniosło ceny o ok. 40% na nadchodzący sezon, a jak tam w Austrii, panie doktorze? Też odbijają sobie poprzedni sezon cenami?
STAŚ20:17, 6 listopada 2021
Do pierwszego maja, w domyśle ?
Vicek20:13, 6 listopada 2021
Mniej wina panie M. i mniej szpanu, bo już kichą leci od pana. Zresztą od początku tak było. Widać, że za czasów PO dwa razy nie udało się zostać burmistrzem...Teraz czuć żal.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas