Nocne rajdy w centrum miasta. Mieszkańcy ul. Waksmundzkiej składają skargi - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Czarny Dunajec
Clouds
15°
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
16°
Wiatr: 7.992 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.66 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 7.596 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
15°
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
70 %
Nowy Targ
28 %
Zakopane
40 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 35 | 70 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
30.11.2021, 08:00 | czytano: 7927

Nocne rajdy w centrum miasta. Mieszkańcy ul. Waksmundzkiej składają skargi

NOWY TARG. O problemie, na prośbę mieszkańców ulicy, poinformował na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego radny Robert Furca.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Mieszkańcy ulicy Waksmundzkiej skarżą się, że nocami kierowcy organizują na prostym odcinku tej ulicy rajdy, szybkie i głośne przejazdy oraz tzw. drifty. - Mieszkańcy są budzeni między północą a godz. 2 w nocy rykiem silników uszkodzonych układów wydechowych, tłumików. Drifty, jakie wykonują kierowcy swoimi samochodami, na skrzyżowaniu z ulicą Orkana z Jana III Sobieskiego, oraz szaleńczą, głośną, hałaśliwą, ryzykowną jazdą w stronę skrzyżowania ulicy Waksmundzkiej z ulicą Legionów Józefa Piłsudskiego i z powrotem, stwarzają zagrożenie dla zdrowia i życia pieszych oraz zakłócają ciszę nocną mieszkańców – mówił radny.

Radny zaproponował dwa sposoby rozwiązania tego problemu. Pierwsza, to udział policji i monitorowanie tego odcinkach ulicy przez funkcjonariuszy. Druga, to usytuowanie na przejściu dla pieszych na ulicy Waksmundzkiej, między budynkami 8 a 9, wyniesionego przejścia dla pieszych.

Sprawą zainteresowała się Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu i Powiatowy Zarząd Dróg.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Rychu20:07, 1 grudnia 2021
Do Marek

Przytoczyłem konkretny artykuł z KW.
Jeżeli Ty posiadasz jakieś poparciwe dla swojego wpisu to go przedstaw i poprzyj jakimś bardziej merytorycznym wpisem bo niezbyt rozumiem o co ci chodzi. Równie dobrze inna osoba mogłaby w twoim zdaniu zamiast określenia "parada równości" wkleić "procesja z okazji święta Bożego Ciała" i miałoby to taką samą wartość jako argument jednej ze stron. Poza tym to nie mój "paragraf" co też jest niewłaściwym określeniem z twojej strony, tylko jest to wykładnia obowiązującego w Polsce Kodeksu Wykroczeń. I mimo tego co sądzisz to jest to jeden z najczęściej stosowanych artykułów z wykroczeń o charakterze porządkowym (nie związanych z RD).
marek14:33, 1 grudnia 2021
Do rychu
to czemu parady rownosci promujace dewiancje odbywaja sie w calym kraju? twoj paragraf jest dziurawy jak twoja wiedza na temat sadow i prawa
joł12:24, 1 grudnia 2021
RS

Najbliżej masz SilesiaRing. Polecam, wyszalejesz się.
Absurdalny09:22, 1 grudnia 2021
jacy radni takie miasto. Ja pier..., ktoś na nich musiał głosować.
Uszkodzone wydechy - ktoś tu ma uszkodzony, ale raczej inny organ, niż wydalniczy (wydechowy). A może komputer pokładowy ma "zcipowany"? Ale to raczej nie ma szybkość umysłu poszło, a raczej ograniczyło dostęp do tlenu.
uwagi09:08, 1 grudnia 2021
głośność pojazdu nie może przekraczać 100 db - kto to sprawdza i gdzie i ile było za to mandatów. Przecież prościej dać za niedozwolone parkowanie i tym tropem widzę rzecz się toczy
zielony08:39, 1 grudnia 2021
Monitoring z prawdziwego zdarzenia by sie przydał .
jajakobyły17:28, 30 listopada 2021
RS kupcie ziemię i zbudujcie sobie tor , droga to nie miejsce dla waszego złomu. Jesteście uciążliwi i jesteście zagrożeniem dla innych ,ja wiem że do was to nie dociera , dlatego trzeba was bezwzględnie represjonować podobnie jak crosowców wszelkiej maści debili na dwóch kołach na zakopiance .Problem polega na tym że nie ma kto tego zrobić.A na tor śmigaj do Poznania jak zapłacisz to pojeździsz.EOT
RS16:16, 30 listopada 2021
do "jajkobyły"
ale Ty masz taką strzelnicę w Krakowie. Znajdziesz mi tor w Polsce gdzie mogę wjechać własnym autem i po prostu poupalać? I jak często są takie eventy?
jajkobyły15:17, 30 listopada 2021
I znowu fani mają problem/RS i spółka/ , zbudujcie nam tor bo jak nie to będziemy ryczeć silnikami , kwiczeć oponami i będziemy się zabijać w środku miasta a to będzie wasza wina bo my jesteśmy pasjonaci. Zawsze to samo w wykonaniu ,,pasjonatów motosportu,, obojętnie czy to góry , zakopianka, czy środek miasta. I znowu potwierdza się ,że owi ,,pasjonaci motoryzacji ,,mają tyle samo wspólnego z prawdziwymi miłośnikami jeżdżącego sprzęt co izba wytrzeźwień z Izbą Lordów.A teraz jako że jestem pasjonatem strzelectwa długodystansowego idę nad Biały Dunajec ustawię sobie tarczę i będę sobie z mojego ukochanego karabinu strzelał ,a jak ktoś oberwie zabłąkana kula to wina miasta bo miasto nie wybudowało mi strzelnicy o osi 1000m.Gdzieś muszę realizować moje pasje.
Renia15:10, 30 listopada 2021
czytam komentarze i widze ze sami egoiści... a może zróbmy coś dla ścigantów, żeby przenieśli się w bardziej ustronne miejsce? jezdzic i tak beda
Rzeczywistość14:43, 30 listopada 2021
Żadna nowość, ja co tydzień wieczorem ich widzę
To dwóch g***niarzy tak jeździ , jeden w jednym samochodzie stoi i obserwuje a drugi driftuje na około ronda. Jadą po Alejach od jednego do drugiego a potem na Waksmundzką . Najczęściej w piątek i sobotę w nocnych porach od godziny 23 do 3 w nocy.
Jak obczaję numery rejestracyjne to napiszę, można tez nagrać na komórkę
Czekać aż zarzuci bokiem i kogoś zabije na chodniku, wiele razy tak przejechali koło mnie lub mojej żony
Naoglądali się szybkich i wściekłych
z tąd14:34, 30 listopada 2021
Samoloty w nocy przeszkadzają,głośne samochody, raz na ,,ruski rok,,. Popracujcie sobie intensywnie przez dzień nie będzie się wam chciało narzekać,pitolić na kompach. Wtedy będzie wam przeszkadzać tylko budzik rano.
Rychu12:38, 30 listopada 2021
Do Marek :
Art. 51 § 1. Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Ale to ma przeszkadzać obywatelowi, nie policjantowi. Więc jeżeli ktoś mnie notorycznie budzi jeżdżąc autem po drodze tam i nazot to mam prawo zgłosić to i być tego świadkiem. Dobrze podeprzeć to jakimś nagraniem lub mieć innych swiadków. Wtedy sprawa jest oczywista.
Zigii11:27, 30 listopada 2021
Takie zdarzenia również trafiają się na ul. Szaflarskiej od świateł na Alejach do rynku , tylko w porze nocnej o 23- 24 godz. widocznie czuje się nie rozpoznawalny " luzak " a może to "luzaczka " ?
jajakobyły11:24, 30 listopada 2021
@marek masz prawo jazdy? obniżone zawieszenie ,wymiana silnika, emisja hałasu , emisja spalin. Wszelkie przeróbki seryjnego samochodu w zakresie napędu , zawieszenia, hamulców ,wymagają osobnego rozszerzonego badania technicznego. Światła ,,zenony,, dodatkowe światła wszelkiego muszą posiadać homologację europejską i być umieszczone zgodnie z przepisami, pseudo klatki , małe kierownice, oznaczenia opon -nośność ,prędkość i pozostałe przeróbki typu ,,wieś tańczy i śpiewa,,Jak się chce to można tylko trzeba umieć i chcieć.
Kierowca11:15, 30 listopada 2021
Problem można rozwiazac bardzo prosto jeżeli policjant ma uzasadnione podejżenie co do tego że stan techniczny pojazdu zagraża bezpieczeństwie w rd lub wpłtwa niekorzystnie na środowisko choćby nadmnierny chałas mówia o tym warunki tech. pojazdów to można zatrzymać dowód rejestracyny za pokwitowaniem i skierowac pojazd na poniwne badania techniczne...jak obecny naczelnik RD o tym nie ma pojecia to kto podpowie funkcjonariusza...a zreszta co to za naczelnik!!!!tragedia...pierwszy raz w historii RD w Nowym Targu to naczelnikiem jest podoficer
ad kazek11:11, 30 listopada 2021
"całe miasto wybrukujcie wyniesionym przejściem"
no dokładnie, powstaną przeszkody na tej ulicy to pojadą na inną, wybrukujecie wszystkie ulice w mieście? pojadą na wieś... i tak nie kończąca się historia. ZBUDUJCIE PLAC / mini tor dla samochodziarzy gdzieś na uboczu miasta np lotnisko, będą się mieli gdzie wyżyć
RS10:56, 30 listopada 2021
taa najlepiej karać.. to NIC nie da, to jest zwalczanie objawów. Problemem jest BRAK miejsc gdzie fani motoryzacji mogą jeździć. BRAK torów samochodowych, gdzie można jeździć własnym samochodem.
toytoy09:59, 30 listopada 2021
co tydzień w TV Szybcy i ...
Opop09:50, 30 listopada 2021
To może jeszcze by unormalizowac sytuacje przed piekarnia Trzcińscy i kwestie postoju na środku drogi klientów. To jest skandal żeby kierowcy pozostawiali samochody na srodku drogi i szli na zakupy blokując przejazd. Dziwne bo policja jeździ w tym miejscu co 5 minut.
mieszkanka NT09:45, 30 listopada 2021
To nie jest tylko problem ul. Waksmundzkiej. To samo się dzieje na ul. Kilińskiego od ronda do ul. Kolejowej.
marek09:41, 30 listopada 2021
Ale z jakiego paragrafu wy go scigac cjcecie ze mu silnik za glosno chodzi nawet pouczenia mu policja nie da bo nie ma za co co innego jakby darł sie na cala jape z tego auta , a ryk silnika nie jest zakłócaniem ciszy nocnej wiec nic nie mozecie zrobic tym rajdowcom
Miotonik09:35, 30 listopada 2021
parę ulic na krzyż i ciężko wyłapać miszczów kierownicy
Uciekajacy emigrant Nt09:24, 30 listopada 2021
Brawo dla radnego choc jeden wspial sie na wyzyny i poruszyl problem, w rynku jest ta sama sytuacja policja ma to w powazaniu i pretensje,ze sie im glowe zawraca. Zycze powodzenia by rozwiazac ten problem zarowno na waksmundzkiej jak i w rynku na kazdej pierzei przed pasami powinni zrobic progi jak przy urzedzie miasta. Obudzcie sie tam w tych urzedach i zacznijcie dzialac cos dla ludzi tego miasta...
al09:04, 30 listopada 2021
Może trzeba w końcu zainwestować w porządny monitoring który może rozpoznać tablice rejestracyjne debi......
jajakobyły08:48, 30 listopada 2021
No jest to problem , ale na policję bym nie liczył.Policjant po podstawowym szkoleniu 2 miesiące i reszta on-line nic nie zrobi a specjalistów ruchu drogowego , którzy mogli by pozabierać temu towarzystwu dowody rejestracyjne i wysłać na przeglądy już w służbie nie ma.Teraz specjalistę RD szkoli się na 5 tygodniowym kursie dawniej był to 1 rok.Sama technika samochodowa na szkole to było grubo ponad sto godzin zajęć plus praktyka na stacji diagnostycznej , teraz uczą tylko obsługi radaru a i to nie za dobrze.
Hokeista Kazek08:47, 30 listopada 2021
Jak mają głośne wydechy to słychać ich z daleka wiec nie zagrażaja zdrowiu i życiu... Radny nie grzeszy inteligencją, są inne skuteczne sposoby.
Może pora rozwiązać probelmy dotyczące wiekszości mieszkańców a nie poruszać personalne kaprysy i chęć zabrania głosu na sesji miasta.
Kierowca08:36, 30 listopada 2021
Lepiej kamerki zamontować i po problemie. Karać ostro, to im się odechce.
Krycha08:26, 30 listopada 2021
Gdzie jest burmistrz? Znowu nic nie wie? Zasłużył na podwyżkę!
Partyzant08:26, 30 listopada 2021
Te wiejskie tuningi to obecnie zmorą nie tylko Miasta, ale i wsi. Ścigają zdezolowanymi złomami i spać ludziom nie dają. Czy naprawdę, nie można nic z tym problemem zrobić? Np złomować takie wraki, albo mierzyć hałas? Złapać nastolatka z gramem maryhuany często się zdarza, ale rozwiązać realny problem przychodzi bardzo opornie.
kazek08:08, 30 listopada 2021
całe miasto wybrukujcie wyniesionym przejściem:P
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas