Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Czarny Dunajec
Clouds
18°
Wiatr: 5.004 km/h Wilgotność: 83 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69 %
Clouds
19°
Wiatr: 4.212 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.88 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
21°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
19°
Wiatr: 5.184 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
32 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
12 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Koronawirus
16
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
12
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
36
14
02.01.2022, 17:11 | czytano: 3933

Akcje ratunkowe w rejonie Babiej Góry

Intensywnie rozpoczął się ten rok dla ratowników Sekcji Babiogórskiej Grupy Beskidzkiej GOPR. Przeprowadzili już trzy trudne wyprawy ratunkowe.

zdj. M. Moskwa/ GOPR
Pierwsza dotyczyła turystki schodzącej ze szczytu. Kobieta doznała urazu barku. "Po zabezpieczeniu termicznym i podaniu leków przeciwbólowych została sprowadzona z asekuracją do stacji ratunkowej na Markowych Szczawinach, a następnie ewakuowana do Zawoi, skąd udała się do szpitala" - relacjonują ratownicy.

Potem do Centralnej Stacji Ratunkowej w Szczyrku dotarło zgłoszenie o dwójce turystów, którzy utknęli w rejonie szczytu w bardzo złych warunkach atmosferycznych - mgła, bardzo silny wiatr, intensywny opad marznącego deszczu. Turyści zostali z asekuracją sprowadzeni przez ratowników do schroniska na Markowych Szczawinach. Działania zakończono o 6 rano.

Następnie ruszyła wyprawa ratunkowa po dwójkę turystów, którzy stracili orientację po południowej stronie Babiej Góry.

"Po dotarciu do turystów, ratownicy zabezpieczyli ich termicznie, sprowadzili na Markowe Szczawiny i ewakuowali do Zawoi. Działania zakończono w godzinach wieczornych. Wszystkie 3 wyprawy ratunkowe były prowadzone w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych. Wzięło w nich udział 13 ratowników Grupy Beskidzkiej GOPR" - czytamy w podsumowaniu.


opr. s/ zdj. M. Moskwa
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
majkel dudikoff z filmu Cobra23:30, 2 stycznia 2022
Gdyby po południowej stronie było schronisko, to po pierwsze nie byłoby to schronisko tylko hotel górski (z jaką patologią mamy miejsce w Tatrach), a po drugie pseudoturyści zadeptali by tą Babią Górę.
Nie wiem czemu w ogóle miała służyć budowa tarasu widokowego na piwnicach dawnego schroniska Beskidenverein? BgPN niby nawija o ochronie przyrody, a sam robi patole jak zarząd TPNu w Tatrach. Tamci zrobili sobie z Tatr prywatny folwark służący trzepaniu kasiory.

Hej zarządzie BgPN, koło tego cudownego tarasu pod szczytem zapomnieliście zamontować koszy na śmieci, bo zaraz będziecie tam mieć śmietnik !
Orawiec19:14, 2 stycznia 2022
No właśnie Prawa ma szansę odbudować schroniska zanim PiS rządzi trzeba naciskać przecież mają u nas prawie 100 procent coś się nam należy niech nie tylko Zawoja czerpie korzyści z Babiej
Pytanie do parku18:03, 2 stycznia 2022
a gdyby było dawne schronisko po orawskiej stronie, dlaczego park blokuje odbudowę schroniska, jedno z najstarszych w Polsce...???
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij