Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna procedurę budowy obwodnicy Czarnego Dunajca - podhale24.pl
Wtorek, 30 maja
Imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława
Czarny Dunajec
Clouds
10°
Wiatr: 1.548 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.14 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 92 %
Clear
11°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 92 %
Clouds
Wiatr: 72.432 km/h Wilgotność: 100 %
Jakość powietrza
44 %
Nowy Targ
64 %
Zakopane
68 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 32 | 64 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
06.02.2022, 12:09 | czytano: 4301

Zarząd Dróg Wojewódzkich rozpoczyna procedurę budowy obwodnicy Czarnego Dunajca

Marszałek Witold Kozłowski, wicemarszałek Łukasz Smółka oraz dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Krakowie - Katarzyna Węgrzyn-Madeja spotkali się z wójtem gminy Czarny Dunajec Marcinem Ratułowskim. Rozmowa dotyczyła koncepcji planowanej obwodnicy Czarnego Dunajca.

Na zdj. m. in. marszałek Kozłowski, wicemarszałek Smółka, dyrektor ZDWw Krakowie Katarzyna Węgrzyn oraz wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski
Na zdj. m. in. marszałek Kozłowski, wicemarszałek Smółka, dyrektor ZDWw Krakowie Katarzyna Węgrzyn oraz wójt Czarnego Dunajca Marcin Ratułowski
- Podczas spotkania zapadła decyzja, by Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie rozpoczął przygotowania do przeprowadzenia prac studialnych w zakresie planów związanych z budową obwodnicy Czarnego Dunajca - mówi marszałek Kozłowski.

Sprawa budowy obwodnicy ciągnie się od wielu lat. Wobec braku porozumienia co do poprowadzenia drogi - od wschodu, czy od zachodni Chochołowa - Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie wycofał się z budowy obwodnicy.

Dwa lata temu temat wrócił, a wójt Czarnego Dunajca zapewnił, że "nie ustanie w staraniach o to, żeby pojawiło się kompleksowe rozwiązanie, by połączyć drogę wojewódzką z obwodnicą, która będzie przebiegać poza terenami Chochołowa i Czarnego Dunajca i mijać Koniówkę i Podczerwone".


- Na to zadanie jest przewidziana kwota 90 mln zł. Wszyscy postawiali krzyżyk na Chochołów, żeby tam cokolwiek robić. Ja uważam, że to dziedzictwo klasy światowej trzeba chronić i obwodnicę trzeba wykonać. Zadanie będzie wykonywać Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. ZDW po doświadczeniach z Chochołowem, teraz będzie bardziej stanowczy. Co to będzie oznaczać, będziemy widzieć w przyszłości. Chochołów zasługuje o to, żeby była obwodnica, a po której stronie zdecyduje o tym nie sołectwo, nie gmina, ale organ, który będzie wykonywał zadanie. Spadnie nam jeden problem z głowy - mówił wójt Marcin Ratułowski.

Długość planowanej obwodnicy to 12 km. Zadanie wpisuje się w Program rozwoju systemu transportowego na obszarze Podtatrza zatwierdzonego 16 czerwca 2020 roku przez Radę Ministrów.

MUW, s, r/ zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Menele21:48, 8 lutego 2022
Kazek Dzielski ma z JP II Wałęsą Kwaśniewskim. Może z Trampem też ma. Babicz na pewno ma z JP II I Duda jak mu medal wręczał.
z tąd20:30, 8 lutego 2022
Będzie obwodnica bo normalni na zdjęciu.Bez ,,kagańców,, szmat na twarzy.Tylko taki jeden....zmanipulowany. Spanikowany?
chlopek18:50, 8 lutego 2022
Ja mam z Papieżem Janem Pawłem ll to znaczy że pomorze mi wejść do nieba
Chamerykan17:00, 8 lutego 2022
Wójt ma zdjęcie w kancelarii z Trampem i to z czasu kiedy Tramp był tylko biznesmenem:) ziarnko prawdy zawsze gdzieś tkwi w plotkachc
Patriota15:01, 8 lutego 2022
Czekałem na ten komentarz o poprzednim "wujcie". Jaki ten "wujt" Babicz był bohater. Ile to kilometrów kanalizacji zrobił, ile wsi zgazyfikował, ile żłobków zrobił ile chodników zrobił. Czy macie Nas za matołków. Przeciez to 3 lata mineły od konca kadencji gdzie budowano za miliony skocznie w Chocholowie na ktorej nikt nie skacze ,chociaż śniegu jest ogrom. To jest zasługa Babicza całkiem niepotrzebna i ten dług gminy który został i trzeba jeszcze 8 lat spłacać Trzeba pamiętać że oczyszczalnie zrobił wójt Dzielski i pierwszą Gazyfikacje. Gdyby mierzyć tą miarą to by trzeba bylo powiedzieć że szkole w Dunajcu zrobił wójt Dzielski bo on zaczął wszystko. Tyle w temacie.
mieszkaniec12:22, 8 lutego 2022
Część ścieżek rowerowych zaplanował poprzedni wujt to co wymieniłeś Zadowolony to tylko tyle czyli nic żłobek może sobie przypisać a reszta przecież to nie jego zasługa gaz robią w całym województwie nie tylko unas jakie ma znajomości jak budynek sądów niszczeje nadal i nie widać że coś się wydarzy zanim gdzie kanalizacja gdzie remont rynku gdzie inne rzeczy które obiecal może jesteś zadowolony bo pracujesz u niego chyba
nie cieszcze się.11:49, 8 lutego 2022
Współczuje mieszkańcom. Zarząd dróg wojewódzkich do likwidacji.
Zadowolony06:35, 8 lutego 2022
W naszej gminie zawsze się coś ciekawego dzieje. Jak nie budowa żłobka, która pięknie idzie to gazyfikacja to zaś remont drogi w Piekielniku stoi, auto kupili do straży, ścieżki rowerowe porobiło. Cieszyć się z tego co mamy.
janukowycz19:42, 7 lutego 2022
Pana marszałka jest ta kwartira? Cholera, zasłonili klamki flagami przez co nie mogę dojrzeć z jakiego są kruszcu.
PasterzPPP10:23, 7 lutego 2022
Róbcie róbcie, a Nowy Targ zostawcie w spokoju.
luzik07:28, 7 lutego 2022
a Piekielnik kiedy skończą? Czy zaczną, bo już nie wiadomo. Tam się nie da jeździć.
zjazd publiczny06:37, 7 lutego 2022
Poznałem dyletanctwo tych ludzi przy okazji zatwierdzania dokumentacji "głupiej" ścieżki rowerowej, a co będzie dopiero teraz. Miejcie się mieszkańcy i właściciele gruntów mocno na baczności.
Sum05:26, 7 lutego 2022
Dunajec potrzebuje obwodnicy. Ruch jest spory a w sezonie nawet na podrzędnych uliczkach mamy korki. Na ostatnim zebraniu wiejskim rozmawialiśmy na ten temat z wójtem. Pomyślałem że pogadaliśmy i tyle w temacie. A tu taka niespodzianka. Na naszej wsi gada się że wójt ma wszędzie znajomości od sądów po Prezydenta Ameryki. No moze to ostatnie to wymysły pijaków ale kto wie.
Ceper z miasta16:46, 6 lutego 2022
To rozumiem- obwodnica będzie mijała nawet Koniówkę i Podczerwone a nie jak w Nowym Targu faszeruje się mieszkańcom przez miasto tuż za osiedlem nowopowstającym i w okolicy terenów rekreacyjnych.
Nareszcie będzie można zaciągnąć się spalinami.
mieszkaniec12:38, 6 lutego 2022
Obwodnica konieczna Chochołowa a Czarnego Dunajca kiedy ? Szkoda że nie liczą się z ludźmi bo to przecież jest dla nich a nie dla urzędników ale wujt nie liczy się nigdy ze zdaniem ludzi. Czyli nie jest dla ludzi!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas