Poniedziałek, 03 października
Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Zakopane
Rain
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 35 %
Rain
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
Wiatr: 16.452 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 14.292 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
Zgonów
0
Na kwarantannie
0
Wykonanych testów
1
07.05.2022, 14:27 | czytano: 3259

Akcje ratownicze w Tatrach

Ratownicy TOPR sprowadzili z gór dwoje turystów.

Wczoraj o 11:55 do TOPR dotarło zgłoszenie od turysty, który schodząc z Giewontu pomylił drogę i zszedł dosyć nisko stromym żlebem Kirkora, gdzie ostatecznie utknął nad ostatnim progiem skalnym. Po dotarciu na miejsce turysta wraz z ratownikiem został opuszczony na linie do podstawy ściany, skąd dalej został sprowadzony do doliny Strążyskiej.

W trakcie tych działań TOPR odnotował kolejne zgłoszenie, tym razem od trójki turystów, którzy nie poradzili sobie z trudnościami wejścia na Kozią Przełęcz od strony doliny Pięciu Stawów Polskich. Ratownicy po dotarciu na miejsce sprowadzili turystów z powrotem do dolinki Pustej.

- W wyższych partiach Tatr nadal panują warunki zimowe. Do bezpiecznego poruszania się potrzebny jest czekan i raki oraz umiejętność posługiwania się tym sprzętem. Obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego. Dodatkowo od kilku dni, niemal codziennie występują burze z wyładowaniami. Prosimy o rozwagę w planowaniu i w trakcie realizacji wyjść w wyższe partie Tatr - radzą ratownicy TOPR.

oprac. r/ TOPR/Facebook
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas