Poniedziałek, 03 października
Imieniny: Teresy, Józefy, Heliodora
Rabka Zdrój
Rain
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
Wiatr: 9.432 km/h Wilgotność: 35 %
Rain
Wiatr: 15.948 km/h Wilgotność: 99 %
Rain
Wiatr: 16.452 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 14.292 km/h Wilgotność: 92 %
Rain
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
36 %
Nowy Targ
6 %
Zakopane
16 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 3 | 6 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
Zgonów
0
Na kwarantannie
0
Wykonanych testów
1
08.05.2022, 11:10 | czytano: 2688

Turystów coraz więcej - wypadków także

Wiosenna pogoda sprawia, że turystów w naszym regionie jest coraz więcej. Szlaki zapełniają się miłośnikami pieszych i rowerowych górskich wędrówek. niestety wiąże się to ze zwiększającą się ilością wezwań pomocy.

zdj. GP GOPR Sekcja Szczawnica/FB
W piątek ratownicy ze szczawnickiego oddziału Grupy Podhalańskiej GOPR zostali poproszeni o pomoc dziewczynie na żółtym szlaku przy dolnej stacji PKL, która doznała urazu stawu skokowego.

Chwilę później pojawiło się zgłoszenie z HZS o wypadku rowerowym na Ścieżce Pienińskiej. Rowerzysta upadł doznając ran kończyn górnych. Ratownicy przewieźli go do stacji w Szczawnicy gdzie została udzielona mu dalsza pomoc.

W sobotę po południu sekcje operacyjne ze Szczawnicy i Krościenka wyjechały do wypadku (podejrzenie udaru) na żółtym szlaku z Krościenka na Trzy Korony rejonie Polany Wyrobek.

Kobieta nie pamiętała co się stało, jej mąż mówił, że miał problemy z porozumieniem się z żoną - mówiła nielogicznie i niezrozumiale, miała problemy z koordynacją ruchową.

Ratownicy GOPR przetransportowali ją na boisko piłkarskie w Krościenku nad Dunajcem, gdzie została przekazana załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i zabrana na dalsze badania do nowotarskiego szpitala.

opr. jd, s/
Ankieta
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Blofeld11:17, 8 maja 2022
Miłośnicy wycieczek stojący w kolejce do fasiąga lub w kolejce do kolejki... A przedtem czekają na plusikowe..
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas