Tatra Road Race już w sobotę. Uwaga na rowerzystów na drogach Podhala - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 5.832 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.176 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 90 %
Jakość powietrza
262 %
Nowy Targ
72 %
Zakopane
192 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 131 | 262 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 36 | 72 %
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
PM 10: 96 | 192 %
09.09.2022, 11:11 | czytano: 3872

Tatra Road Race już w sobotę. Uwaga na rowerzystów na drogach Podhala

W związku z wyścigiem kolarskim Tatra Road Race, który rozegrany zostanie jutro na terenie powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, gmin Kościelisko, Czarny Dunajec, Poronin Szaflary na trasie przejazdu wyścigu będzie wzmożony ruch rowerzystów, a ruch samochodowy będzie czasowy zatrzymywany.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
Zawodnicy mają do przejechania jedną z dwóch przygotowanych tras. Trasa Hell to 129 km oraz przewyższenie 3570 m. Trasa druga Hard to 58 km i 1720 metrów przewyższenia.

Organizatorzy przygotowali wydłużony podjazd pod Salamandrę, pętle po górnych Słodyczkach. "Rundy na dystansie Hell zostały wydłużone, aby jak najmniej osób z dystansu Hard, było poganianych przez liderów prowadzących dystans Hell na Bachledówkę. Na rundzie nie będziemy wyjeżdżać na ul. Orkana w Szaflarach tylko pojedziemy bokiem do Maruszyny. W Maruszynie w związku z remontem odcinka drogi pojedziemy wcześniej w ul. Kosy, a później w lewo pod górkę, aby bezpiecznie skręcić w prawo w os. Bukowo. W związku z remontem drogi, będzie trzeba powoli skręcić w ul. Gancarze. Na metę zjedziecie po w większości wyremontowanej Salamandrze w kierunku Mety, a finiszować będziecie z Giewontem w tle" - czytamy w opisie trasy.

W związku z wyścigiem kolarskim w sobotę 10 września na trasie przejazdu wyścigu będzie wzmożony ruch rowerzystów, w miejscach skrzyżowań na trasie wyścigu mogą występować korki w związku z pierwszeństwem przejazdu kolarzy.

W miarę możliwości miedzy poszczególnymi grupami zawodników Policja i służby organizatora będą wpuszczać pojazdy, które będą mogły kontynuować jazdę z zachowaniem szczególnej ostrożności.

Wyścig będzie odbywał się w ruchu częściowo ograniczonym na czas przejazdu grup zawodników. Jedynie na odcinki startowych od Kościeliska przez Salamandrę do Dzianisza do skrętu na Ostrysz i dalej do Cichego ruch będzie wstrzymany w godz. 10:15 do 11:30, od Kościeliska po starcie ostatniej grupy sukcesywnie ruch będzie wznowiony po trasie wyścigu, na tym samym odcinku na powrocie do mety będą chwilowe wstrzymania w miejscach skrzyżowań.

Na wąskich odcinkach zjazdowych jak z Ostrysza, z Dutkówki do Ratułowa, Gancarze od Czerwiennego do Maruszyny, z Dzianisza do Cichego, na czas przejazdu na tych odcinkach ruch będzie wstrzymany, a na pozostałych odcinkach możliwy zgodnie z kierunkiem jazdy zawodników.

Na pozostałych odcinkach przejazd będzie możliwy z zachowaniem bezpieczeństwa. Na mapce - kierunek jazdy wyścigu


Policja dodaje, że utrudnienia w ruchu przewidywane są w godzinach 10.00- 16.00 na terenie gminy Czarny Dunajec oraz gminy Szaflary. Na czas przejazdu kolarzy ruch zostanie wstrzymany.

Trasa przejazdu: Ciche – Ratułów – Czerwienne - Bańska Wyżna – Skrzypne - Bańska Niżna Pitoniówka – Szaflary - Maruszyna (x3).

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas