Pytanie o publiczną ślizgawkę. Dyrektor MCSiR odpowiada: "nic nie stoi na przeszkodzie" - podhale24.pl
Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Przemysława, Hermenegildy, Marcina
Szczawnica
Clouds
10°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
10°
Wiatr: 5.904 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
10°
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
Wiatr: 5.04 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
Wiatr: 4.104 km/h Wilgotność: 84 %
Jakość powietrza
68 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 34 | 68 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
16.09.2022, 17:50 | czytano: 3015

Pytanie o publiczną ślizgawkę. Dyrektor MCSiR odpowiada: "nic nie stoi na przeszkodzie"

NOWY TARG. "Dlaczego Urząd Miasta zaniedbuje, ogranicza możliwość korzystania przez mieszkańców miasta - zwłaszcza chodzi o dzieci, które potrzebują ruchu - ze ślizgawki w Miejskiej Hali Lodowej, którą nomen omen dotuje z pieniędzy mieszkańców, podatków" - pyta nasz Czytelnik.

zdj. MCSiR
zdj. MCSiR
W liście do naszej Redakcji napisał:" W związku z brakiem informacji o terminach ślizgawek w harmonogramie dostępnym na stronie MCSiR, uzyskałem informację w sekretariacie tejże instytucji, że może - powtarzam: może - pojawią się one w miesiącu listopadzie. Pytam - dlaczego dzieci nie mogą korzystać z lodowiska już końcem września, od kiedy będzie zamrożony lód i przez cały październik? Gdzie te czasy, kiedy już nawet końcem sierpnia, czy początkiem września kiedy lód był mrożony - można już było od razu korzystać z ślizgawki na lodowisku? A potem się dziwią, że nie ma chętnych do uprawianiu sportu i ciężko o talenty, a dzieci mają wady postury i krzywe kręgosłupy."

Rzeczywiście w harmonogramie korzystania z tafli lodowej nie ma jeszcze zapisanych otwartych ślizgawek.

Zapytany o to dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji wyjaśnia: - Od lat ślizgawki uruchamiany w grudniu, w okolicach Świąt. Próbowaliśmy to robić wcześniej, ale niekoniecznie to działało. Myśleliśmy nawet, żeby robić je w lecie, ale oddźwięk był żaden - mówi Krzysztof Łapsa.

Odnosząc się do listu naszego Czytelnika dyrektor dodaje: - Ja takiej informacji nie dostałem, ale jak są takie sygnały, to rozeznamy sytuację i usiądziemy do zmian. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zaplanować ślizgawki wcześniej i zareagować na potrzeby mieszkańców.

Aktualizacja: ślizgawki udało się zorganizować. MCSiR zaprasza w sobotę 24 września w godzinach 17:30-18.30 i w niedzielę 25 września w godzinach 15:30-16:30.

s/
Ankieta
Ankieta zakończona

Chodzisz na ślizgawkę na nowotarskim lodowisku?

 • 41%
  Tak, często
 • 33%
  Byłem kilka razy
 • 10%
  Nie, nigdy
 • 4%
  Wolę otwarte lodowisko w Rynku
 • 12%
  Nie jeżdżę na łyżwach
Oddanych głosów: 69
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
hole12:30, 19 września 2022
2 x w tygodniu ślizgawka, to żart. W Dunajcu popołudniami była codziennie.
Pnt18:43, 17 września 2022
Siadł dziafek i napisał list że nic nie ma a nie wie jakie zaonteresowanie w rzeczywistości....
ciekawski11:57, 17 września 2022
Zgrozą wieje na ślizgawkach, gdy młodzi "hokeiści - żacy i starsi -" pomimo własnych grupowych treningów na lodowisku, korzystają ze ślizgawek, zabawiając się w "łapanego", stwarzają poważne zagrożenie dla dzieci, które dopiero uczą się jazdy na łyżwach. Wielokrotnie byłem świadkiem, jak małe dzieciaki przez przyszłych hokeistów były przewracane, co kończyło się dla nich bolesnymi obrażeniami, płaczem i innymi urazami.
asd20:11, 16 września 2022
Bo w Nowym Targu potrzeba nowej porządnej hali z halą treningową. Wtedy może być dużo więcej ślizgawek, a lodu nie zabraknie też dla klubów sportowych, amatorów czy dzieciaków trenujących hokej czy łyżwiarstwo. No ale cóz, co wybory jedna i ta sama obiecanka, a ruina straszy i generuje coraz większe koszty
mówi nieprawdę , czyli kłamie za pieniądze podatni18:20, 16 września 2022
Jak pamiętam to ślizgawki zawsze były przez cały rok , a nawet w wakacje i ferie. Kierownik MOSir-u mija się więc z prawdą delikatnie mówiąc. /.../
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas