Trasa narciarska z Obidowej na Turbacz zamknięta. Tak jeszcze nie było - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Zakopane
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
09.01.2023, 11:12 | czytano: 4274

Trasa narciarska z Obidowej na Turbacz zamknięta. Tak jeszcze nie było

Tej zimy nie udało się jeszcze uruchomić niezwykle popularnej trasy do narciarstwa biegowego z Obidowej na Turbacz. I nie wiadomo, czy jeszcze się to uda. Po raz pierwszy od 10 lat nie pozwala na to pogoda.

Fot. TURBACZ XC / Materiały prasowe
Fot. TURBACZ XC / Materiały prasowe
Ciepły grudzień i wiosenny styczeń sprawiły, że w górach jest niewiele śniegu, a miejscami nie ma go w ogóle. Z tego powodu nieczynna jest jedna z największych atrakcji narciarstwa biegowego w naszym regionie i w Polsce - trasa na Turbacz. Rokrocznie cieszy się ona ogromną popularnością wśród narciarzy biegowych. Jednak tej zimy ratrak ani raz nie wyjechał, żeby ubić trasę i założyć ślad, bo nie ma na tyle śniegu. Aby się to stało, musi spaść ok. 40-50 cm śniegu. Jeśli nie spadnie, popularna trasa będzie tej zimy zamknięta.

r/
Ankieta
Ankieta zakończona

Biegasz na nartach?

 • 28%
  Tak, często
 • 27%
  Tak, ale sporadycznie
 • 34%
  Nie
 • 11%
  Nie, ale zamierzam spróbować
Oddanych głosów: 737
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Ski Doo 85021:04, 11 stycznia 2023
Stefan Burczymucha,oj na takie przyjemności to by się śniegu po pachy przydało,taśma 165"x3" na pełnym gazie w stronę Turbacza na herbatkę góralską..
Stefek Burczymucha17:40, 11 stycznia 2023
Do obidowianin
Nie bądź egoistą! Skutery śnieżne w garażu stoją i czekają na snieg. Chociaż miesiąc śniegu by nie zaszkodziło
Słownik22:21, 10 stycznia 2023
Dociekliwy..proponuję poćwiczyć ortografię bo kiepsko coś u Ciebie ze słówkami
Potok22:18, 10 stycznia 2023
Qwerty co to za głupoty pleciesz,podhalanskie firmy tylko bazują na tym aby pracownika wy... jak się tylko da,a Obidowa to żyje z wycinki i handlu drzewem co się biegającym na nartach nie podoba..
dociekliwy09:15, 10 stycznia 2023
Do obidowianin
Jak to jest został ofermą internetu? Na nic cię nie stać tylko piwko? Pewnie nadwaga zawansowana :-) Żali mi Cię
qwerty08:38, 10 stycznia 2023
Czasami mam wrażenie że wiele osób sra do własnego gniazda mając nadzieję, że smród i bród ich się nie ima. W normalnym kraju ludzie inspirują się sukcesem innych. Tam ciężka praca jest nagradzana brawami i uznaniem społecznym. W normalnym kraju korzysta się z lokalnych firm. Wspiera się przedsiębiorstwo sąsiada a nie kogoś o kim nic nie wiemy. Chcesz ku... sukcesu i szczęścia w życiu? Przestań sam tworzyć sobie piekło. Dzięki Gminie NT stworzono w Obidowej trasę narciarstwa biegowego znaną w całym Kraju a nawet Europie. Dorośli i dzieci z leśnej wsi mieli okazję zobaczyć trochę świata nie wyjeżdżając z niej a to już jest ogromny rozwój. Bardziej zaradni otworzyli noclegi, małą gastronomię,stworzyli wypożyczalnie i szkółki, parkingi, zorganizowali kuligi,sprzedawali oscypki itp. Aura w tym roku nie pomaga a może i dobrze... miały być dutki i ich nie będzie a Gmina zaoszczędzi tylko co dalej. Macie drodzy Mieszkańcy jakiś plan na siebie w sytuacji jak turystyka w regionie padnie. Być może to jest za trudne ale dla większości z nas turystyka jest głównym źródłem dochodu bo nawet jeżeli nie masz noclegów, małej gastronomi itd. to pracujesz w firmie budowlanej, brukarskiej, pralni, zbierasz i sprzedajesz jagody czy po prostu szyjesz firanki a te firmy w których pracujesz mają możliwość Ciebie zatrudnić i Ci płacić tylko dlatego, że inwestorzy którzy te firmy wynajmują mają kasę z turystyki i koło się zamyka.
EXC19:19, 9 stycznia 2023
Z tą budą to racja..rozwój miał być wsi,parking po 12 zeta...narciarze się posr.ć chcieli..co zostało..ani parkingu płatnego,ani budokasy,ani narciarzy,ani śniegu...ale mam ubaw na wieczór,aż brzuch boli hahahaha
Lasowy18:12, 9 stycznia 2023
Mieszkaniec jakie możliwośći dają Ci biegacze,poza śmieciami i problemami..gdzie w Obidowej jest restauracja,nawet parkingu płatnego nie ma bo wojna o działki od zawsze prowadzi sołtyska aż budę trzeba było usunąć..ale.mi to rozwój
Gulasz Juliusz Zeżarł17:38, 9 stycznia 2023
Na mojego nosa, Obidowianin lekko prowokuje, bo przecież to niemożlwe, żeby byc takim dzwonem.
Obidowianin17:01, 9 stycznia 2023
MHM i LB chciałbyś mieć tyle kilometrów co mam w nogach,Mercedesa nie mam bo brzydkie są za dużo chromu posiadaja ,ale bez obaw po trasie też dobrze się jeździ.. odpowiem po staremu zwyczajem góralskim...jadę bo do swojego mi wolno,z drogi Panowie...hahaha
Obidowa16:42, 9 stycznia 2023
@Obidowianin - Zamilcz człowieku bo wstyd przynosisz innym mieszkańcom naszej miejscowości. A jeżeli jesteś, tak jak wskazuje poziom twojej wypowiedzi, nastolatkiem podszywającym się pod dorosłego to nie używaj nick-u wskazującego na Obidową bo ludzie gotowi pomyśleć, że tu same buraczane dania serwujemy.
lb13:29, 9 stycznia 2023
@Obidowianin - w domu quad, w garażu pewno mercedes, ale w głowie nadal 15 wiek. późne średniowiecze...
mhm13:07, 9 stycznia 2023
Do Obidowianin - a może by tak z buta / rowerem, zamiast quadem?
Zdrowiej, a i "roszczeniowi biegacze" nie będą musieli się wkurzać na cepa na quadzie ;)
Nie wspominając już o spokoju od odgłosów pierdziawki i smrodu spalin w lesie.
Mieszkaniec12:01, 9 stycznia 2023
Trasa i co za tym idzie turyści których przyciąga daje nam duże możliwości na rozwój, sklepy, noclegi, restauracje, wypożyczalnie, parkingi.
Korzystajmy z tego, nie marnujmy.
Obidowianin11:42, 9 stycznia 2023
Ale super że nie ma śniegu, w końcu nie ma roszczeniowych biegaczy nikt nikogo nie przegania, a i na spokojnie quadem można na piwko wyskoczyć na Turbacz..co roku aby tak było..
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas